سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۰۹/۰۲
  • کرباسیان : برای پژوهش، خط قرمز بودجه ای نداریم

   معاون وزیر و رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: تجاری سازی ایده های تحقیقاتی و پژوهشی، کمک بزرگی به توسعه بخش معدن و صنایع معدنی است.

   معاون وزیر و رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: تجاری سازی ایده های تحقیقاتی و پژوهشی، کمک بزرگی به توسعه بخش معدن و صنایع معدنی است.

   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، دکتر مهدی کرباسیان که به مناسبت هفته پژوهش همراه مدیران ارشد ایمیدرو از پارک فناوری پردیس دیدن کرد، افزود: ایمیدرو بودجه مناسبی را برای تحقیق و پژوهش در بخش معدن و صنایع معدنی درنظر گرفته و خط قرمزی در این زمینه نداریم.
   وی با بیان اینکه پژوهش آینده کشور را تضمین می کند، بر لزوم تقویت هر چه بیشتر بین صنعت و دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی تاکید کرد و گفت: باید زمینه هایی فراهم شود که نتایج تحقیقات در بخش معدن و صنایع معدنی برای واحدهای صنعتی و معدنی ملموس و کاربردی باشد.
   کرباسیان ضمن تبریک هفته پژوهش به تمام فعالان این عرصه اظهار داشت: تحقیق و پژوهش در معدن و تا حدی صنایع معدنی مغفول مانده و جای رشد بیشتری دارد.
   وی خاطرنشان کرد: ایران جزو کشورهایی است که به هر میزان در بخش معدن و صنایع معدنی آن سرمایه گذاری شود، سودآوری و بازدهی مناسبی دارد.
   رییس هیات عامل ایمیدرو پیشنهاد داد برای توسعه همکاری فیمابین یک گروه کاری مشترک بین کارشناسان ایمیدرو و پارک فناوری پردیس برای شناخت بیشتر زمینه های همکاری تشکیل شود.
   معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رییس بنیاد ملی نخبگان نیز در این دیدار گفت: کار این معاونت، توسعه فناوری ها و تجاری سازی طرح های پژوهشی است.
   سورنا ستاری افزود: هدف ما ایجاد اشتغال و حمایت از شرکت های دانش بنیان است و آمادگی داریم
   تجارب خود را در تمام زمینه ها در اختیار ایمیدرو بگذاریم و به رشد و توسعه شرکت های دانش بنیان در بخش معدن و صنایع معدنی کمک کنیم.
   مهدی صفاری نیا رییس پارک فناوری پردیس نیز گفت: واحدهای تولیدی فناوری پیشرفته، واحدهای تحقیق و توسعه صنایع، مراکز تحقیقاتی و آموزشی و همچنین مراکز خدماتی تخصصی و عمومی چهار مرکزی هستند که می توانند در پارک فناوری پردیس مستقر شوند.
   صفاری نیا ادامه داد: در حال حاضر حدود 650 محصول در پارک فناوری پردیس تولید می شود که تعدادی از آنها را محصولات راهبردی تشکیل می دهد.
   وی همچنین از تشکیل بورس ایده در دی ماه آینده خبر داد و گفت: با تشکیل این بورس، امکان خرید و فروش اختراعات، علائم تجاری و همچنین مجوزهای صنعتی و معدنی به عنوان اوراق بهادار از طریق فرابورس امکانپذیر خواهد شد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: