دوشنبه،04 تیر 1397
  
04:26:58
        
  •    
    
    • کلید واژه ها : معدن -
      
     تعداد بازدید: 532
     کد: 5510
     تاریخ انتشار:
     ۱۳۹۶/۰۱/۲۹

     امریکا، استرالیا و کانادا؛ پیشتازان علمی بخش معدن جهان

     نتایج رتبه بندی کیو اس دانشگاه های برتر حوزه معدن حاکی از برتری دانشگاه های امریکا استرالیا و کانادا است.
     به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایرن(ایمیدرو)، به نقل از وب سایت ماینینگ در رتبه بندی کیو اس (Quacquarelli Symonds)، دانشگاه های جهان در 46 حوزه مختلف بررسی شدند که در بخش مهندسی معدن و مواد معدنی از میان 51 دانشگاه موجود در لیست ، دانشگاه های امریکایی، استرالیایی و کانادایی توانستند در میان 20 دانشگاه برتر جهان قرار گیرند.

     شاخص رتبه بندی کیو اس بر اساس جایگاه دانشگاه ها در حوزه های آموزش و مطالعات خارجی تعریف می شود. در این شاخص تعداد مقالات اعضای هیات علمی دانشگاه ها که در پایگاه استنادی اسکوپوس (Scopos) قرار می دهند، بررسی و سنجیده می شود.
     علی رغم کاهش 2.3 امتیاز نسبت به سال گذشته دانشگاه کلورادو (Colorado) که در سال 1859تاسیس شده ،توانست با کسب 90 امتیاز رتبه نخست را به دست آورد.
     دانشگاه کِرتین(Curtin) که درسال 1986 در استرالیای غربی تاسیس شد توانست با پیشرفت چشمگیری از رتبه نوزدهم به رتبه دوم صعود کند. دانشگاه های کویینزلند ( Queensland (استرالیا و پنسیلوانیا در امریکا نیز توانستند رتبه های سو م و چهارم را به خود اختصاص دهند.
     سقوط عربستان
     دانشگاه نفت و مواد معدنی ملک فهد از فهرست 20 دانشگاه برتر خارج شد و دانشگاه ویت واترسراند Witwatersrand) ) در افریقای جنوبی نیز پس از 4 پله تنزل در جایگاه بیست و دوم قرار گرفت.
     براساس نتایج این نظر سنجی دانشگاه معدن دَنباد ( Dhanbad) هند در رتبه 24 و دانشگاه معدن و تکنولوژی زوژائو (Xuzhau) چین در رتبه 17 ام جای گرفت.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: