چهارشنبه،30 خرداد 1397
  
12:01:57
        
  •    
    
    • کلید واژه ها : اکتشاف -
      
     تعداد بازدید: 666
     کد: 5526
     تاریخ انتشار:
     ۱۳۹۶/۰۲/۰۱

     سرمایه گذاری 4500 میلیارد ریالی ایمیدرو در اکتشافات جدید

     رییس هیات عامل ایمیدرو خبر داد: ایمیدرو برای انجام برنامه جدید اکتشاف در 4 سال گذشته، بیش از 4540 میلیارد ریال سرمایه صرف کرد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)،‌ مهدی کرباسیان به اهمیت انجام فعالیت های اکتشافی اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه موضوع اکتشافات معدنی مدت ها مغفول مانده بود، در دولت یازدهم، تصمیم بر آن شد با هدف شناسایی توانمندی های معدنی کشور و افزایش میزان ذخایر مواد معدنی، برنامه وسیع 250 هزار کیلومتر مربعی به اجرا در آید.

     وی ادامه داد: 1.080میلیارد ریال از رقم فوق مربوط به سال 1395 است که در بخش های مختلف این برنامه هزینه شده است. کرباسیان یادآور شد: در ابتدا، برخی به چشم تردید به این سطح از اکتشاف نگاه می کردند اما در حال حاضر نتایج اولیه استخراج شده و خبر از وجود ذخایر جدید معدنی می دهد.

     رییس هیات عامل ایمیدرو افزود: نتایج مقدماتی تاکنون نشان از کشف 450 میلیون تن ذخیره زغال سنگ ، 350 میلیون تن ذخیره سنگ آهن و 50 تن ذخیره می دهد. کرباسیان همچنین درباره همکاری شرکت های داخلی در اجرای این طرح گفت: در این برنامه حدود 100 شرکت خصوصی داخلی مشغول اجرای پروژه های اکتشافی شدند و بخش های مختلف خدماتی،‌ فنی و مهندسی، پیمانکاری و ... را برعهده گرفتند.

     وی ادامه داد: افزایش همکاری با شرکت های صاحبنام خارجی که پس از برجام برای شرکت های ایرانی هموار شده بود، سبب استفاده از فناوری های جدید و به روز شد. در این میان عملیات های اکتشاف با استفاده از تجهیزات پیشرفته و با دقت بالا، صورت گرفت که در سال های گذشته میسر نبود.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: