سه شنبه،26 تیر 1397
  
22:01:21
        
  •    
    
    • کلید واژه ها : آلومینیوم ان اف سی -
      
     تعداد بازدید: 850
     کد: 6090
     تاریخ انتشار:
     ۱۳۹۶/۰۶/۰۶
     سالکو 2 در راه است

     تاکید ان اف سی و ایمیدرو بر سرمایه گذاری های جدید در «آلومینیوم»

     شرکتNFC چین و ایمیدرو بر ادامه و توسعه همکاری ها مشترک در صنایع غیرآهنی به ویژه آلومینیوم طی دولت دوازدهم تاکید کردند. این شرکت چینی وعده داده که تامین تجهیزات پروژه آلومینیوم جاجرم را تسریع می بخشد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، مهدی کرباسیان رییس هیات عامل ایمیدرو در دیدار با وانگ هونگ کیان مدیر شرکت ان اف سی (NFC) چین، ابتدا با ابراز ناخرسندی از کندی اقدامات این شرکت چینی گفت: طرف چینی در شرایطی که دو دولت عزم بر توسعه روابط دارند، به پروژه های خود در ایران سرعت بخشد.

     در این نشست، طرفین ضمن بررسی گزارش پیشرفت پروژه های آلومینیوم جنوب، آلومینیوم جاجرم و طرح جدید ایرالکو، گسترش همکاری ها و اجرای پروژه های جدید در بخش فلزات غیرآهنی را مورد تاکید قرار دادند به طوری که یکی از مهمتری پروژه های مشترک دو طرف فاز دوم آلومینیوم جنوب (سالکو 2) باشد.

     کرباسیان تاکید کرد: با توجه به اینکه یکی از اولویت های دولت دوازدهم و وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت توسعه بخش معدن و صنایع معدنی است،‌ انتظار داریم طی ماه ها و سال های پیش رو شاهد تحرک بیشتر طرف چینی باشیم.

     وی در عین حال با اشاره به کاهش سرعت فعالیت های ان اف سی در طرح های صنایع معدنی ایران افزود: پروژه های جدیدی در حوزه صنایع غیرفلزی داریم که با توجه به عزم دولت های ایران و چین،‌ انتظار است علاوه بر فاینانس، شاهد تقویت همکاری ها و حرکت در مسیر سرمایه گذاری مستقیم باشیم.

     ‌فرصت توسعه آلومینیوم برای ایران

     کرباسیان با اشاره به اینکه شرکت ان اف سی طی سال های گذشته از فعال ترین شرکت های خارجی در صنایع معدنی ایران بوده است تصریح کرد: با توجه به اینکه چین طرح های توسعه آلومینیوم خود را متوقف کرده، فرصت مناسبی برای ایجاد صنایع جدید آلومینیوم در ایران ایجاد شده است، به ویژه آنکه کشور ما گاز فراوانی در اختیار دارد.

     رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: باید مقدمات کار برای اجرای فاز دوم آلومینیوم جنوب به ظرفیت 300هزار تن و ورق عریض آلومینیوم به عنوان پروژه های جدید و مشترک دو طرف، بررسی و آغاز شود.

     وی افزود: ایمیدرو در اکتشافات اخیر نتایج خوبی از ذخایر مس، روی، کروم، نیکل و طلا به دست آورده و چین نیز در حوزه معدن و صنایع معدنی پیشتاز است از همین رو می توان همکاری وسیعی در این بخش ایجاد کرد.

     کرباسیان یادآور شد: در دولت گذشته از 20 میلیارد یورو فاینانس طرح های ایران، 3 میلیارد یورو به طرح های ایمیدرو و شرکت های تابعه اختصاص یافت.

     تجهیزات آلومینیوم جنوب

     مدیر شرکت ان اف سی نیز ضمن ابراز تمایل به گسترش همکاری با ایمیدرو ، به ارائه گزارش پیشرفت پروژه های آلومینیوم جنوب و آلومینبوم جاجرم پرداخت و گفت: 20 درصد از تجهیزات آلومیینوم جنوب تامین شده ،10 درصد در حال حمل و حدود 50درصد در حال ساخت است و 20درصد نیز مراحل مناقصه را می گذراند.

     وانگ هونگ کیان خاطر نشان کرد: تامین تجهیزات آلومینیوم جاجرم با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

     وی همچنین درباره ویژگی های طرح جدید ایرالکو تاکید کرد: کیفیت طرح جدید ایرالکو به گونه ای است که تا 4 سال آینده قادر خواهد بود تولیدات خود را به ان اف سی بفروشد.

     وانگ درباره طرح احداث کارخانه تولید آلومینیوم گفت: قرار است بوکسیت کارخانه آلومینا از گینه (کوناکری) تامین شود اما فاصله آن کشور تا چین، نسبت به فاصله گینه تا ایران، سه برابر است، بنابراین ساخت کارخانه تولید پودر آلومینا در ایران 100درصد اقتصادی است.

     مدیر عامل ان اف سی تاکید کرد: تا ماه آینده نظر خود را برای اجرای پروژه های جدید اعلام خواهد کرد.

     شرکت ان اف سی به عنوان بزرگ ترین شرکت چین در صنایع غیرفلزی، تاکنون در طرح های متعددی از جمله اجرا و راه اندازی کارخانه جدید ایرالکو،‌ اجرا و راه اندازی کارخانه آلومینای ایران(جاجرم) و پیمانکاری بخشی ازکارخانه هرمزآل حضور داشت و هم اکنون نیز اجرای فاز یک طرح آلومینیوم جاجرم،‌ اجرای فاز یک طرح آلومینیوم جنوب و ... را برعهده دارد. این شرکت اخیرا اعلام کرده است که پروژه های جدید در ایران را با تکنولوژی جدید اجرا می کند.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: