پنج شنبه،22 آذر 1397
  
23:37:35
        
  •    
    
    • کلید واژه ها : سنگان، جهانگیری -
      
     تعداد بازدید: 1428
     کد: 6620
     تاریخ انتشار:
     ۱۳۹۶/۱۰/۰۷
     صبح امروز انجام گرفت

     افتتاح کارخانه های کنسانتره توسعه ملی و گندله سازی اپال پارسیان توسط معاون اول رییس جمهوری

     اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری صبح امروز دو کارخانه فرآوری سنگ آهن در سنگان را افتتاح کرد. این مراسم با حضور وزیر صنعت معدن و تجارت و رییس هیات عامل ایمیدرو انجام شد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، کارخانه کنسانتره سنگ آهن توسعه ملی از ظرفیت تولید سالانه 2.5 میلیون تنی برخوردار است.

     ارزش سرمایه گذاری کارخانه کنسانتره سنگ آهن توسعه ملی، 800 میلیارد تومان است و برای 200 نفر به طور مستقیم شغل ایجاد کرده است. جهانگیری همچنین ساعتی بعد، کارخانه 5 میلیون تنی گندله اُپال پارسیان را افتتاح کرد. این کارخانه با سرمایه گذاری 1100 میلیارد تومانی راه اندازی شده و شرکت سرمایه گذاری بانک پارسیان با سهم 60درصدی و ایمیدرو با سهم 40درصدی در آن سرمایه گذاری کرده اند. تولید آزمایشی این کارخانه از تابستان شروع شده بود. میزان اشتغال دومین کارخانه گندله سازی شرق کشور، برای 350 نفر شفل مستقیم ایجاد کرده است.

     پروژه های فوق تا سال 92 جزو طرح های راکد قرار داشتند که مدیریت ایمیدرو در دولت یازدهم، با استراتژی جدید مشارکت گرفتن از بخش خصوصی، آن طرح را فعال و در مسیر اجرایی قرار داد.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: