سه شنبه،27 آذر 1397
  
23:01:47
        
  •    
    
    • کلید واژه ها : ایمنی -
      
     تعداد بازدید: 294
     کد: 7366
     تاریخ انتشار:
     ۱۳۹۷/۰۴/۱۳
     برای سطوح کارگری، کارشناسی و بالاتر برگزار می شود

     آغاز دوره‌های آموزش "ایمنی کار" معادن بخش‎ خصوصی

     سرپرست مدیریت آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو از آغاز اجرای دوره‌های آموزش«ایمنی‌کار» برای کارگران و «مهارتی و تخصصی» برای سطوح کارشناسی و بالاتر معادن بخش‎ خصوصی خبر داد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، غلامرضا ملاطاهری با بیان این مطلب اظهار داشت: ایمیدرو در چارچـوب برنامه ملی توانمندسازی منابع ‌انسانی شاغـل در معادن و صنایع‌ معدنی بخش‌خصوصـی این برنامه را آغاز کرده است.

     وی با بیان اینکه این دوره آموزشی از دی ماه گذشته در 31 استان آغاز شده، ادامه داد: این دوره طی برنامه مشترکی با سازمان های نظام مهندسی معدن ایران و آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و همچنین با همکاری سازمان های صنعت، معدن و تجارت و خانه معدن ایران، انجام می شود که هدف آن ارتقای سطح آموزش و توسعه یادگیری و مهارت‌های ایمنی کار برای سطوح کارشناسی و بالاتر و کارگران معادن بخش خصوصی کشور است.

     وی ادامه داد: دوره های سطوح کارشناسی و بالاتر در محل سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها یا در محل معادن برگزار می شود که طی 6 ماه نخست این قرارداد، در مجموع 100 عنوان دوره آموزشی مهارتی و تخصصی برای 2793 نفر از شاغلان معادن بخش‌خصوصی برگزار شده است.

     سرپرست مدیریت آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو خاطرنشان کرد: طی دو سال گذشته علاوه بر برگزاری 10 دوره آموزشی ویژه معادن زیرزمینی زغال سنگ، سازمان های نظام مهندسی معدن ایران در سال جاری، متعهد به اجرای 25 دوره آموزشی تخصصی با موضوع ایمنی در معادن زیرزمینی زغال‌سنگ در 5 استان شامل گلستان‌، مازندران‌، خراسان‎جنوبی، سمنان و کرمان در محل معادن شده که تاکنون 340 نفر ساعت آموزش برگزار شده است.

     وی ادامه داد: طی سال گذشته، ایمیدرو با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و با نظارت سازمان نظام مهندسی معدن ایران، 2300 نفر از کارگران معادن بخش خصوصی در دوره آموزشی "ایمنی‌کار" شرکت کردند.

     ملاطاهری با اشاره به دیگر برنامه های مدیریت آموزش، پژوهش و فناروری ایمیدرو گفت: بازنگری و به روز رسانی بانک اطلاعاتی موجود مربوط به معادن بخش خصوصی و نیز افتتاح مرکز تخصصی و کارگاه آموزشی تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی استان خراسان جنوبی شهرستان فردوس (با تامین هزینه تجهیز کارگاه مبلغ 1890 میلیون ریال) از جمله این برنامه هاست.

     وی افزود: افتتاح کارگاه های رشته های معدن دانشکده فنی و حرفه ای امام علی (ع) طبس (با تامین هزینه 900 میلیون ریال برای تجهیز کارگاه)، برگزاری 60 دوره آموزش ایمنی رانندگی تدافعی ویژه معادن بخش خصوصی، برگزاری جلسات هم‌اندیشی و هم‌افزایی برای هماهنگی برنامه های آموزشی در تهران و مراکز استان‌ها، بازنگری و بروز رسانی بانک اطلاعاتی موجود مربوط به معادن بخش خصوصی، ارزیابی و اثربخشی دوره های آموزشی اجرا شده و همچنین عارضه یابی، طراحی و تدوین دوره های آموزشی براساس نیاز واقعی معدن کاران از دیگر برنامه های مدیریت یاد شده است.


     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: