سه شنبه،30 بهمن 1397
  
10:14:54
        
  •    
    
    • کلید واژه ها : آهن اسفنجی -
      
     کد: 7403
     تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
     تعداد بازدید: 517
     ثبت رکورد تولید در فولاد استانی

     آهن اسفنجی سبزوار، فراتر از ظرفیت اسمی تولید کرد

     کارخانه پارس فولاد سبزوار، روز گذشته به رکورد جدید تولید آهن اسفنجی دست یافت. این رکورد فراتر از ظرفیت اسمی این کارخانه محسوب می شود.

     به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، ایرج نصوحی دهنوی، مدیرعامل شرکت پارس فولاد سبزوار با بیان این خبر گفت: واحد آهن اسفنجی کارخانه پارس فولاد سبزوار در تاریخ ۲۴ تیرماه برای اولین بار به تولید پایدار با نرخ تولید ۱۰۶ تن در ساعت رسید که "۲ تن در ساعت" بیش از ظرفیت اسمی کارخانه است.

     وی افزود: این کارخانه از ابتدای سال حدود ۲۱۰ هزار تن تولید داشته و پیش بینی می شود تا پایان سال طبق برنامه ۷۵۰ هزار تن آهن اسفنجی تولید کند.

     واحد آهن اسفنجی کارخانه فولاد سبزوار که تا نیمه دوم سال 92 جزو طرح های راکد محسوب می شد، توسط ایمیدرو و با مشارکت بخش خصوصی مجدد فعال شد. این کارخانه در تاریخ یکم بهمن 96 راه اندازی شد و در تاریخ 24 فروردین 97، با تولید 104 تن در ساعت به ظرفیت اسمی رسید. این واحد در تاریخ 16 اردیبهشت با حضور رئیس جمهور افتتاح رسمی شد.

     طرح فولاد سبزوار از جمله طرح های فولاد استانی با ظرفیت 800 هزار تن آهن اسفنجی و 800 هزار تن شمش فولاد است که با مشارکت ۸۵ درصدی بخش خصوصی و ۱۵ درصدی ایمیدرو اجرا می شود.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: