سه شنبه،30 بهمن 1397
  
10:53:17
        
  •    
    
    •  
     کد: 7413
     تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۲۷
     تعداد بازدید: 332
     در راستای حمایت از تولیدکنندگان داخلی انجام می شود:

     ایمیدرو نظام نامه پیوست فناوری تدوین می کند/ اقدامات سه گانه برای حضور نوآوران

     ایمیدرو در راستای حمایت از تولیدکنندگان داخلی تدوین نظام نامه پیوست فناوری در قراردادهای انتقال فناوری را در دستور کار قرار داده است.

     به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، این سازمان در راستای حمایت از تولیدکنندگان داخلی سعی کرده است در قراردادهای بین‌المللی خود، سهم تامین تجهیزات داخلی را ارتقا داده و به عنوان یکی از دستگاه‌های اجرایی پیشگام، تدوین نظام‌نامه پیوست فناوری در قراردادهای انتقال فناوری را در دستور کار خود قرار دهد. این نظام نامه با مشاوره موسسه یونیدرو در دانشگاه تهران در دست نهایی‌شدن است.

     همچنین ایمیدرو به عنوان یک سازمان راهبردی در نظر دارد به عنوان یک بازار مصرف گسترده زمینه حضور فعالانه متخصصان و نوآوران را فراهم کند از این رو در سه محور زیر اقدامات مناسبی در دست اجرا دارد.

     ایجاد صندوق سرمایه‌گذار جسور (VC)

     ایمیدرو در نظر دارد به عنوان یکی از روش‌های تامین مالی پیشرو در حمایت از ارتقای سهم محصولات دانش‌بنیان در بخش معدن و صنایع معدنی صندوق سرمایه گذار جسور(VC) ایجاد کند. وجود چنین صندوقی ابزاری کارا برای حمایت‌های سطح بالا از شرکت‌های نوپا و دانش‌بنیان ایجاد می‌کند که با برقراری ارتباط موثر این صندوق با «صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی» و «بانک صنعت و معدن» می‌توان در سبد حمایت مالی ایمیدرو و وزارت صمت تنوع ایجاد کرد. با انجام توافق اولیه با صندوق نوآوری و شکوفایی مقدمات استقرار این صندوق با اندوخته اولیه مناسبی فراهم شده است که امید است در آینده نزدیک فرآیند قانونی آن نهایی گردد.

     ایجاد مرکز نوآوری

     ارتقای سهم اقتصاد دانش‌بنیان و همچنین تهییج شکل‌گیری شرکت‌های این حوزه نیازمند استقرار نهادها و سازمان‌های میانجی مناسبی همچون مراکز نوآوری است. مراکز نوآوری با ورود ایده‌های نوآورانه و ارائه مجموعه خدمات مدیریت، فنی و مهندسی به تیم‌ها کمک می‌کنند تا ضمن دستیابی به محصولات، فرآنیدها، خدمات دانش‌بنیان، شرکت‌های خود را در پارک‌های علم و فناوری یا شهرک‌های صنعتی استقرار دهند.

     ایمیدرو در نظر دارد بر اساس قرارداد با موسسه یونیدرو، با توجه به امکانات دانشگاهی کشور، زمینه طراحی و استقرار این مرکز را با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فراهم کند.

     با توجه به توانمندی دانشجویان و دانش‌آموختگان کشور در سال‌های اخیر وجود چنین مرکزی تخصصی در بخش معدن و صنایع معدنی می‌تواند موجب ارتقای تعامل افراد موثر در ارتقای سهم اقتصاد دانش‌بنیان در این بخش شود.

     برگزاری جشنواره ایده‌های نوآورانه اینوماین

     یکی از ابزارهای مهمی که می‌تواند موجب برقراری ارتباط موثر با نوآوران و فناوران عرصه معدن و صنایع معدنی گردد، گردآوری، ارزیابی و حمایت از ایده‌های نوآورانه آنهاست. برای این منظور طی قراردادی موسسه یونیدرو مسئولیت برگزاری جشنواره ایده‌های نوآورانه در معدن و صنایع معدنی با عنوان اینوماین را ( 23 و 24 تیرماه) بر عهده گرفت.

     علاوه بر ایمیدرو، دانشگاه‌ تهران و پارک علم و فناوری این دانشگاه و همچنین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته از برگزاری این جشنواره حمایت می کنند.

     .


     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: