X
   
 
  • کلید واژه ها: مرکز تحقیقات، معدنی -
   تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۴/۰۸
  • رئیس مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران در آستانه روز صنعت و معدن خبر داد:

   آنالیز 27 هزار نمونه اکتشافی در مرکز تحقیقات و فرآوری مواد معدنی ایران

   رئیس مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران خبر داد: این مرکز طی 15 ماه گذشته، در مجموع 27 هزار نمونه اکتشافی و دانشجویی را آنالیز (تجزیه و تحلیل) کرد.

   به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مجید وفایی فرد ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران طی سال 97 و 3 ماهه نخست سال 98، حدود 15 هزار نمونه از آزمایش های نمونه های اکتشافی ایمیدرو شامل خردایش، نرمایش، ICP-Mass ، ICP-OES ، طلا، مطالعات کانی شناسی، XRF،XRD، شیمی تر و گوگرد را تجزیه و تحلیل کرد.
   وی ادامه داد: این مرکز همچنین طی مدت یاد شده، آنالیز حدود 12هزار نمونه از مشتریان بخش خصوصی و دولتی را انجام داد.
   رئیس مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده در این مرکز تصریح کرد: انجام 90 طرح پژوهشی دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترای (معرفی شده از طرف مدیریت پژوهش و آموزش ایمیدرو) و انجام حدود 150 پروژه تحقیقاتی و خدماتی از بخش دولتی و خصوصی در زمینه فرآوری مواد معدنی از جمله این اقدامات است.
   وی افزود: مطالعات بهینه سازی فرآوری عناصر نادر خاکی از کانسنگ آنومالی 5 ساغند در مقیاس آزمایشگاهی و پایلوت و اجرای فاز نخست پایلوت عناصر نادر خاکی برای نخستین بار در کشور و طراحی و ساخت تیکنرهای خمیری در مقیاس بنچ و پایلوت و انجام موفقیت آمیز تست ها، از دیگر اقدامات این مرکز است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: