X
   
 
  • کلید واژه ها: آلومینیوم لامرد -
   تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
  • در سفر معاون اول رئیس جمهور به منطقه لامرد مطرح شد:

   جهانگیری: طرح آلومینیوم جنوب در ماه های آینده، راه اندازی می شود

   معاون اول رئیس جمهور از طرح آلومینیوم جنوب به عنوان یکی از پروژه های مهم کشور در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی یاد و اعلام کرد: آلومینیوم از صنایع اصلی و مورد نیاز کشور به شمار می آید و قرار است کارخانه آلومینیوم جنوب، در ماه های آتی به بهره برداری برسد.

   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، اسحاق جهانگیری امروز در سفر به استان فارس، هدف از حضور در منطقه ویژه اقتصادی لامِرد را بازدید از روند راه اندازی این پروژه مهم ذکر کرد و اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد تا با رفع موانع پیش رو، آلومینیوم جنوب طی ماه های آتی به بهره برداری رسد.

   وی گفت: طی دو سال پایانی دولت، یک مجموعه کامل از صنایع بزرگ در سراسر کشور در حال اجرا است که باید بر روی آن ها تمرکز کنیم تا هرچه سریعتر راه اندازی شوند.

   پروژه آلومینیوم جنوب که واقع در منطقه ویژه اقتصادی لامِرد واقع شده از پیشرفت فیزیکی 95درصدی برخوردار است. این کارخانه در فاز نخست، از ظرفیت تولید 300هزار تن در سال برخوردار است که در زمان افتتاح 100هزار تن آن وارد مدار تولید می شود. پیش بینی شده این کارخانه تا بهار سال آینده به ظرفیت کامل 300هزارتنی دست یابد.

   بنابر این گزارش، اسحاق جهانگیری پیش از ظهر امروز (سه شنبه) با حضور در منطقه ویژه اقتصادی لامرد از بخش های مختلف پروژه در دست احداث کارخانه تولید آلومینیوم دیدن کرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: