X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  • رییس جمهوری در آیین افتتاح 26 طرح معدنی و صنایع معدنی در گل گهر:

   شرکت های ایرانی صاحب دانش در صنایع فولاد و ‌مس شده اند / گل گهر ، بهشت معدنی شده است / اکتشاف و بهره برداری از معادن عمیق مورد توجه قرار گیرد

   دکتر حسن روحانی رییس جمهوری گفت: امروزه شرکت های ایرانی در صنعت فولاد و‌ مس به توانمندی دست یافته اند که می توانند هر کارخانه ای را در این بخش ها ایجاد و راه اندازی کنند.
   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، رییس جمهور که شامگاه دوشنبه در آیین افتتاح 26 طرح معدنی منطقه گل گهر سخن می گفت، تصریح کرد: مدیران، کارشناسان، سرمایه گذاران، طراحان و ... توانمندی بالایی در صنایع کشور به دست آورده اند که جای خرسندی دارد.

   روحانی در این مراسم که وزیر صنعت معدن تجارت، رییس هیات عامل ایمیدرو، مدیر عامل گل گهر و‌ جمعی از مدیران این منطقه به همراه نماینده مردم سیرجان در مجلس حضور داشتند، ادامه داد: کشور علاوه بر دستاورد در بخش های نظامی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی در حوزه علم و فناوری نیز به پیشرفت های قابل ملاحظه ای دست یافته است.

   وی افزود: امروزه شرکت های داخلی صاحب بسیاری از صنایع شده اند و قادر به ساخت بخش قابل توجهی از تجهیزات شده اند و‌ تنها بخش کوچکی از صنایع به خارج وابسته است.

   رییس جمهوری با اشاره به توسعه های انجام شده در مجموعه گل گهر، اظهار داشت: متخصصان داخلی کشور را هم گل کرده اند و‌ هم گهر.

   روحانی تاکید کرد: گل گهر امروزه با پیشرفت هایی که داشته بهشت معدنی شده است.

   . توجه به معدنکاری در عمق

   وی در عین حال خواستار توجه بیشتر به اکتشافات معدنی در کشور شد و گفت: نیازمند اکتشافات و بهره برداری عمیق در حوزه معادن هستیم.

   روحانی در عین حال گفت: استان‌های کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان بهشت معادن هستند و ظرفیت بالایی در بهره برداری دارند.

   رئیس جمهوری همچنین خواستار حرکت با فناوری روز شد و اظهار داشت: توجه نکردن به تحولات فناوری کشور را از توسعه دور نگه می دارد.

   وی یادآور شد: از سال 92 به این سو شاهد رشد ایجاد و فعالیت شرکت های دانش بنیان در کشور شده ایم.

   روحانی افزود: طی این مدت توانسته ایم روزی یک یا دو دانشمند ایرانی را به کشور بازگردانیم تا در اینجا مشغول به فعالیت شوند.
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: