سال جهش تولید
X
   
 
  • کلید واژه ها: ایمیدرو نعیمی -
   تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  • با هدف رفع نیاز صنایع داخلی صورت می گیرد

   نعیمی اعلام کرد: برنامه احداث یک واحد استیل کورد با ظرفیت سالانه 15 هزار تن

   قائم مقام و عضو هیات عامل ایمیدرو از برنامه احداث یک کارخانه تولید استیل کورد با ظرفیت سالانه 15 هزار تن با مشارکت بخش خصوصی خبر داد.

   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، عباس نعیمی امروز در جلسه کمیته سرمایه گذاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران افزود: با توجه به نتایج رضایت بخش مطالعات مالی و اقتصادی این طرح، در صورت پوشش ریسک های این پروژه و مشارکت با ذینفعان، ایجاد این کارخانه از توجیه مناسبی برخوردار است.

   وی با اشاره به مصرف استیل کورد در صنعت تایرسازی، گفت: با توجه به نیاز کشور و کاهش وابستگی به واردات، احداث خط تولید این محصول مورد حمایت ایمیدرو است.
   قائم مقام ایمیدرو با بیان اینکه سالانه 12 هزار تن واردات استیل کورد به کشور انجام می شود، افزود: استیل کورد از صنایع پایین دست فولاد است و با توجه به ظرفیت های کشور در حوزه فولاد، شرایط برای راه اندازی یک خط تولید 15 هزار تنی مهیا است.
   نعیمی میزان سرمایه گذاری در این پروژه را 248 میلیارد تومان اعلام کرد و اظهار داشت: استفاده از فناوری روز در تولید این محصول و همچنین مشارکت تایرسازان در احداث کارخانه در شمار برنامه ها قرار دارد.

   فناوری؛ اصل مورد توجه در طرح نفلین سینیت
   وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طرح نفلین سینیت سراب گفت: موافقتنامه احداث کارخانه تولید پودر آلومینا و بوهمیت از نفلین سینیت سراب با مشارکت قرارگاه خاتم به امضا رسیده است.
   نعیمی با بیان اینکه در این طرح مقوله "فناوری" از اهمیت بالایی برخوردار است، افزود: در صورت پوشش ریسک های پروژه توسط مجری و تیم فنی پروژه، نتایج محاسبات مالی و اقتصادی نشان می دهد، این پروژه در شرایط فعلی، دارای توجیه است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: