سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
  • پیام رییس هیات عامل ایمیدرو به مناسبت فرارسیدن 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی؛

   استقلال و خودکفایی

   امسال سالی متفاوت در تاریخ جمهوری اسلامی محسوب می شود. سالی که مردم عزیز کشورمان شاهد پرکشیدن پاسدار رشید اسلام سردار سلیمانی شدند و آن اتفاق البته همبستگی ملی را به همراه داشت و این حادثه فصلی نوین و متفاوت را در این سرزمین رقم زد. باید تاکید کرد که یاد و راه ایشان همواره زنده است و همگان خود را در این مسیر می بینیم.

   به عنوان یک مدیر در نظام جمهوری اسلامی معتقدم یکی از مهمترین اقداماتی که می توان انجام داد کاهش وابستگی به خارج کشور و توسعه ساخت داخل است که همواره دغدغه مقام معظم رهبری بوده است. خوشبختانه معدن از جمله حوزه هایی است که چنین پتانسیلی برای استقلال کشورمان به همراه دارد. این بخش از اقتصاد، طی سال های اخیر و به ویژه یکسال گذشته توانسته چنین توانمندی را به نمایش بگذارد و ضمن ارزآوری برای خزانه کشور به رشد اشتغال،‌ توسعه زیرساخت و کاهش محرومیت در نقاط کم برخودار کمک شایانی کند.

   طی این مدت بخش معدن و صنایع معدنی در عمل به تقویت توان داخلی همت گمارده و در هر تفاهمنامه و قراردادی آن را مورد تاکید قرار داده است به طوری که امروزه از بخش های بالادستی تا پایین دستی، این مدیران، مهندسان و کارگران ایرانی هستند که گرداننده و هدایت گر صنایع معدن و صنایع معدنی شده اند. یکی از مهمترین دلایل این امر توجه روزافزون به تحقیق و پژوهش و تولید دانش است که سرلوحه برنامه ها و اقدامات این سازمان قرار گرفته است.


   اینجانب و همکاران همواره خود را در جبهه نبرد اقتصادی دیده ایم و به رغم فشارهایی که از برخی کشورها به اقتصاد این کشور وارد شده، وظیفه خود دانسته ایم که ضمن تقویت توان داخلی در جهت خنثی سازی آن حرکت کنیم. مثال بارز آن که از زبان دکتر رحمانی وزیر محترم صنعت معدن و تجارت بارها عنوان شده،‌ دشمن سعی داشته با تحریم های جدید و چندگانه، بخش فلزات و معدن ایران را به تعطیلی بکشاند که البته باید تاکید کرد با وجود اراده های آهنین هموطنان گرانقدر، هیچگاه چنین رویایی محقق نمی شود. واقعیت هم نشان می دهد تقریبا در اکثر موارد -به جز مواردی که موضوعات فنی داشته- شاهد رشد تولید و صادرات بوده ایم. چنین امری نیروی مضاعف به تمامی مسوولان و همکاران بخشیده و راه برای قدرتمندشدن، با صلابت تر از دیروز ادامه خواهد یافت.


   فرارسیدن 22 بهمن فرصتی شد تا تجدید بیعت با امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی و شهدای گرانقدر کنیم و با امامت مقام معظم رهبری ادامه دهنده راه آن بزرگواران باشیم. ضمن تبریک به مناسبت این ایام،‌ همواره پرچم استقلال و خودکفایی را دست داریم و بر حضور در چنین مسیری بر خود می بالیم.

   خداداد غریب پور
   معاون وزیر و رییس هیات عامل ایمیدرو
   دهه فجر سال 1398

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: