X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
  • غریب پور اعلام کرد:

   سرمایه گذاری 11 هزار میلیارد تومانی؛ برآورد کلی شیرین سازی و خط انتقال آب از خلیج فارس/برنامه انتقال آب خلیج فارس به شرکت های بزرگ معدنی از بهار 99

   رئیس هیات عامل ایمیدرو از برنامه انتقال 130 میلیون متر مکعب آب به استان های یزد و کرمان خبر داد. دکتر غریب پور تصریح کرد: برنامه انتقال آب خلیج فارس به شرکت های گل گهر، چادرملو و مس سرچشمه از بهار سال 99 آغاز می شود.

   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب پور در نشست "بررسی اقدامات و برنامه های طرح انتقال آب خلیج فارس به طرح های توسعه صنایع معدنی" افزود: عملیات انتقال آب به شرکت های گل گهر، مس سرچشمه و چادرملو به ترتیب در خرداد، شهریور و آذر سال آینده انجام می شود.

   وی با اشاره به اهداف تعیین شده در اجرای این پروژه ملی، اظهار داشت: تامین آب معادن مس، سنگ آهن و صنایع فولادسازی و جایگزینی با منابع آب زیرزمینی و سطحی در کارخانه ها و طرح های استان های کرمان، یزد و هرمزگان از جمله اهداف اجرای این طرح است.

   هدف کلی طرح؛ انتقال 650 میلیون متر مکعب آّب

   رئیس هیات عامل ایمیدرو ادامه داد: هدف کلی طرح شیرین سازی و انتقال آب به میزان 650 میلیون متر مکعب در سال است.

   غریب پور اعلام کرد: فاز نخست شیرین سازی، حدود 180 میلیون متر مکعب در سال است که سالانه 130 میلیون متر مکعب آن به استان های کرمان و یزد انتقال می یابد.

   وی افزود: 50 میلیون متر مکعب در سال برای شرب استان هرمزگان خواهد شد.

   ظرفیت اجرایی فازهای 2 و 3

   این مقام مسئول در سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: ظرفیت اجرایی در فازهای 2 و سه شیرین سازی و انتقال 470 میلیون متر مکعب در سال خواهد بود.

   11 هزار میلیارد تومان برآورد سرمایه گذاری

   غریب پور با اشاره به سرمایه گذاری صورت گرفته در این پروژه، عنوان کرد:

   برآورد کلی سرمایه گذاری شیرین سازی و خط انتقال (با نرخ تسعیر ارز معادل 10هزار تومان)، 11 هزار میلیارد تومان است.

   وی افزود: در این طرح تاکنون 4200 میلیارد تومان و 280 میلیون یورو هزینه شده است.

   تامین زیرساخت ها

   وی در خصوص تامین زیرساخت های مهم پروژه اظهار داشت: در حال حاضر پیشرفت فیزیکی احداث پست برق پروژه در فاز نخست بیش از 98 درصد بوده است.

   بنابر این گزارش، در این نشست محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، جمشید ملارحمان و اردشیر سعدمحمدی مدیران عامل شرکت های گل گهر و ملی مس حضور داشتند.


   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: