سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
  • رئیس جمهور در مراسم افتتاح فاز نخست آلومینیوم جنوب:

   راه اندازی آلومینیوم جنوب، سرمشقی برای سایر پروژه ها است / پروژه یک میلیارد دلاری سالکو، از ثمرات برجام است

   دکتر روحانی گفت: صنایع معدنی پس از تحریم شدید در سال ۹۷ با مشکلاتی مواجه شد که وزارت صنعت، معدن و تجارت با اقدام بزرگ خود موجب شد واحدهای تولید ما متوقف نشود.
   راه اندازی آلومینیوم جنوب، سرمشقی برای سایر پروژه ها است / پروژه یک میلیارد دلاری سالکو، از ثمرات برجام است
   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، رئیس جمهوری در آیین افتتاح مدرنترین و بزرگ ترین مجتمع آلومینیوم ایران، آلومینیوم جنوب، که به صورت ویدیو‌کنفرانس برگزار شد، با تاکید بر نقش برجام در فعال شدن ال سی طرح و راه اندازی آن، افزود: اقدام بزرگ دیگر اینکه این واحد صنعتی در زمان کوتاه (۴ سال) به تولید رسید که سرمشق بسیار خوبی برای سایر صنایع است. رئیس جمهوری اظهار داشت: در این زمینه، تلاش بخش خصوصی، شرکت غدیر، ایمیدرو، بانک ها و کنسرسیوم بانکی مهم بوده است.

   وی تصریح کرد: این کارخانه قرار است تا پایان سال به تولید کامل برسد و در کنار تولید جاجرم، تولید آلومینیوم کشور به ۲ برابر می رسد که از افتخارات دولت تدبیر و امید است. از ۱۰۰ درصد افزایش تولید آلومینیوم، ۷۲ درصد مربوط به این واحد است که فاز نخست آن افتتاح می شود.دکتر روحانی گفت: صنایع معدنی پس از تحریم شدید در سال ۹۷ با مشکلاتی مواجه شد که وزارت صنعت، معدن و تجارت با اقدام بزرگ خود موجب شد واحدهای تولید ما متوقف نشود.

   روحانی یادآور شد: توافق برجام برای کشور تحولاتی در صنایع نفت، گاز، صنایع معدنی و دیگر صنایع به وجود آورد که صنایع آلومینیوم جنوب از جمله اینهاست. دکتر روحانی تاکید کرد: برای این پروژه، یک میلیارد دلار هزینه شده که فاز نخست آن افتتاح می‌شود.

   پروژه اتوبان لامرد- پارسیان

   رئیس جمهوری همچنین در انتهای این برنامه از وزیر راه و شهرسازی خواست که اقدام لازم را برای طراحی پروژه اتوبان لامرد- پارسیان انجام دهد. وی از این طرح به عنوان یکی از نیازهای زیرساختی مناطق ویژه لامرد و پارسیان یاد کرد.
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: