سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۲/۱۸
  • غریب پور در مراسم افتتاح طرح های مس با ارایه گزارش به رییس جمهور؛

   ارزش معدن و صنایع معدنی در بورس به 900 هزار میلیارد تومان رسید / نسخه ایمیدرو برای توسعه؛ از سرمایه گذاری سود شرکت هادر توسعه تا اشتغالزایی در نقاط محروم

   ​رییس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه ارزش معدن و صنایع معدنی در بورس طی روز گذشته به 900 هزار میلیاردتومان رسید عنوان کرد: حفظ سود شرکت ها و سرمایه گذاری این منابع در طرح های توسعه و همچنین راه اندازی طرح های شرکت های تابعه با سرعت و کیفیت بالا، رویکرد توسعه ای این سازمان است.

   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب پور در آیین افتتاح طرح های توسعه ای شرکت مس در مجتمع خاتون آباد که به صورت ویدیو کنفرانس و با حضور رییس جمهور برگزار شد، افزود: بخش معدن و صنایع معدنی 2200 میلیارد دلار گردش مالی دنیا را در اختیار دارد.
   وی با بیان اینکه در ایران، معدن و صنایع معدنی 26 میلیارد دلار از تولید ناخالص ملی(GDP) را به خود اختصاص داده است، گفت: صادرات این حوزه به 10 میلیارد دلار می رسد و این میزان صادرات، حاکی از سهم حدود 30 درصدی این حوزه در صادرات غیر نفتی کشور است.
   پیشتازی معدن و صنایع معدنی در بازار سرمایه
   معاون وزیر، صنعت و تجارت ارزش مارکت بورس طی روز گذشته را سه میلیون و 700 هزار میلیارد تومان خواند و گفت: از این رقم سهم معدن و صنایع معدنی به 900 هزار میلیارد تومان رسید.
   وی افزود: فولاد مبارکه با 231 هزار میلیارد تومان و شرکت مس با 148 هزار میلیارد تومان ارزش بازاری، دومین و سومین شرکت های پیشرو در بازار سرمایه هستند.

   تاثیر افزایش سرمایه ها
   غریب پور با اعلام اینکه با سیاست های مورد توجه در وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین ایمیدرو، به بازار سرمایه عمق دادیم، گفت: سال گذشته شرکت های مبارکه 10 هزار میلیارد تومان، ملی مس سه هزار میلیارد تومان، چادرملو 1500 میلیارد تومان و امسال گل گهر تا پنج هزار و 200 میلیارد تومان و ملی مس 10 هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه خواهند داشت.
   وی اظهار داشت: امسال به میزان 40 هزار میلیارد تومان از منابع سود شرکت ها را در خود طرح های توسعه ای این شرکت ها سرمایه گذاری کردیم.
   غریب پور ادامه داد: این برنامه ریزی(افزایش سرمایه) به این معنی است که به طور مثال شرکت ملی مس قابلیلت 2 میلیارد یورو سرمایه گذاری در کشور را خواهد داشت.
   وی تاکید کرد: نسخه ایمیدرو برای توسعه این است که سرمایه گذاری حاصل از سود شرکت ها را به توسعه و اشتغالزایی در نقاط محروم هدایت کند.

   طرح های توسعه مس
   رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: امروز در مجتمع مس خاتون آباد چهار هزار میلیارد تومان طرح افتتاح شد که جنبه زیست محیطی و اقتصادی دارند.
   غریب پور ادامه داد: همکاران ما در شرکت ملی مس، طی پنج ماه با اتکا به توان داخلی این طرح ها را در مدار تولید قرار دادند که 40 درصد تجهیزات آن بومی سازی شده است. وی گفت: از این طرح ها می توان به عنوان نمونه موفق بومی سازی نام برد.
   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به رویکردهای توسعه ای سازمان ایمیدرو در جهش تولید، گفت: با توجه به پایش های منظم در این سازمان، در زیر مجموعه های ایمیدرو با سرعت و کیفیت مطلوب اقدام به راه اندازی طرح ها می کنیم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: