سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
  • با حضور نمایندگان ایمیدرو، جهاد دانشگاهی و فولاد اکسین انجام شد؛

   برگزاری نخستین جلسه کارگروه فنی تولید ورق های فولادی کرایوژنیک

   نخستین جلسه کارگروه فنی تولید ورق های فولادی کرایوژنیک با حضور نمایندگان ایمیدرو، جهاد دانشگاهی واحدهای تهران و مشهد و شرکت فولاد اکسین خوزستان در ایمیدرو برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، حسن یونسیان، مشاور رئیس هیات عامل ایمیدرو در امور بومی سازی در جلسه کارگروه فنی تولید ورق های فولادی کرایوژنیک گفت: این نوع ورق – که مورد نیاز صنعت نفت است- تاکنون وارداتی بوده و ایمیدرو با توجه به ظرفیت های موجود کشور، درصدد بومی سازی این محصول است.


   وی ادامه داد: با بومی سازی و ساخت ورق یاد شده، بخش قابل توجهی از خروج ارز از کشور جلوگیری می شود.


   تشکیل کمیته فنی برای تبدیل موافقت نامه به قرارداد


   یونسیان تصریح کرد: هماهنگی مناسبی بین اعضای زنجیره تولید (شرکت های فولاد مبارکه، فولاد اکسین و فولاد اسفراین) و جهاد دانشگاهی شکل گرفته و با تشکیل کمیته فنی متشکل از این اعضا، به زودی موافقت نامه منعقد شده بین اعضا، به قرارداد تبدیل می شود.


   وی افزود: در این جلسه، شرکت فولاد اسفراین برای تولید تختال مورد نیاز، اعلام آمادگی کرد. همچنین، بررسی مشخصات فنی ورق فولادی و تهیه پروپزال فنی و مالی پیشنهادی برای ارائه به وزارت نفت آغاز شده و امیدواریم با تکمیل آن توسط اعضا، طی 2 هفته آینده برای تایید نهایی به این وزارتخانه ارسال شود.

   مشاور رئیس هیات عامل ایمیدرو در امور بومی سازی درباره کاربردهای تخصصی ورق های فولادی کرایوژنیک خاطرنشان کرد: این نوع ورق، در ساخت مخازن ذخیره و تحت فشار اکسیژن، نیتروژن و سایر گازهای مایع شده (نظیرLNG و LPG) به کار می رود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: