X
   
 
  • کلید واژه ها: تیتانیوم کهنوج -
   تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
  • تیتانیوم کهنوج به بخش خصوصی واگذار شد

   مجتمع تیتانیوم کهنوج به بخش خصوصی واگذار شد. این اقدام در راستای سیاست های اصل 44 قانون اساسی و حضور حداکثری بخش خصوصی در اقتصاد انجام شده است.
   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، خدایار کریم نژاد؛ معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران (ایمپاسکو) با بیان این خبر گفت: در راستای سیاست های اجرایی ایمپاسکو و با رعایت اصل ۴۴ قانون اساسی، مجتمع تیتانیوم کهنوج به بخش خصوصی واگذار شد. ایمپاسکو به عنوان یکی از شرکت های زیرمجموعه ایمیدرو فعالیت می کند.

   وی در ادامه افزود: فرآیند واگذاری این مجتمع از اواخر سال ۹۸ با برگزاری مزایده انجام سرمایه گذاری به منظور احداث کارخانه تولید کنسانتره تیتانیوم به ظرفیت سالانه ۱۳۰ هزار تن صورت گرفته است. کریم نژاد با اشاره به برون سپاری مجتمع ها و معادن تابعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی به بخش خصوصی در سال های اخیر گفت: شرکت مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۵۰۰ میلیارد تومان برنده این مزایده شد.

   معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در ادامه تصریح کرد: از تاریخ ۲۲ اردیبهشت ماه سال جاری مجتمع تیتانیوم کهنوج با راهبری بخش خصوصی به فعالیت خود ادامه می دهد. کریم نژاد در خاتمه افزود: امید است با بهره برداری از مواهب الهی باعث رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در مناطق کمتر توسعه یافته شویم.

   جنوب کرمان با هفت شهرستان و یک میلیون نفر جمعیت، یک سوم مساحت استان را به خود اختصاص داده است.

   منبع: ایمپاسکو
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: