سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۰۶
  • انجمن جهانی فولاد گزارش داد؛

   ایران بر بام تولید آهن اسفنجی دنیا ایستاد
   تولید ایران در ماه می: رشد 2.7درصدی، هند: افت 55درصدی

   ایران در حالی که تحت شدیدترین تحریم ها قرار داشته، طی بیش از 5 ماه نخست سال جاری میلادی در جایگاه نخست تولید آهن اسفنجی جهان قرار گرفت. کشورمان در همین حال بالاترین تولید ماه می 2020 را نیز به دست آورد.

   ایران بر بام تولید آهن اسفنجی دنیا ایستاد تولید ایران در ماه می: رشد 2.7درصدی، هند: افت 55درصدی

   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، طبق گزارش جدید انجمن جهانی فولاد، ایران در ماه می 2020 توانست با پشت سرگذاشتن هند، رتبه نخست تولید آهن اسفنجی به روش احیای مستقیم را در اختیار گیرد. علاوه بر این در بیش از پنج ماه سال جاری میلادی، ایران افزون بر 12 میلیون تن آهن اسفنجی تولید کرد در حالی که تولید هند به 11میلیون تن رسید.

   یکی از مهمترین دلایل افزایش تولید آهن اسفنجی ایران، راه اندازی کارخانه های جدید آهن اسفنجی در کشور است. ایمیدرو طی سال های اخیر با استراتژی جدید خود و با مشارکت گرفتن از بخش خصوصی، توانست طرح های متعددی را برای تولید آهن اسفنجی، وارد مدار تولید کند.

   سهم 50درصدی از دنیا

   بر اساس این گزارش ایران طی ماه می، در عین حال حدود 50درصد از تولید این ماده در جهان را در اختیار گرفته است. در این مدت ، در مجموع تولید یک ماه مورد بررسی 5.6 میلیون تن آهن اسفنجی در جهان تولید شد که پس از کشورمان، هند با 1.5 میلیون تن تولید در رتبه دوم قرار گرفت. تولید این کشور با افت 55درصدی مواجه شد در حالی که ایران رشد 7.6درصدی را کسب کرد.

   پس از هند؛ مصر، مکزیک و عربستان جای گرفتند که به ترتیب تنها 462هزار، 390 هزار و 342هزار تن آهن اسفنجی تولید کردند.

   تولید آهن اسفنجی تا 22 ماه ژوئن امسال در جهان به 32.1 میلیون تن رسید که همچنان پس از ایران؛ کشورهای هند، مصر(2.2 میلیون تن)، مکزیک (2.05 میلیون تن) و عربستان (1.7 میلیون تن) قرار گرفتند.   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.