سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
  • اقدامات و دستاوردهای ایمیدرو از زبان سخنگوی دولت

   سخنگوی دولت اعلام کرد: ایمیدرو از ابتدای دولت، تمرکز بر راه اندازی معادن در مناطق محروم را آغاز کرد و خوشبختانه در سال ۹۷ و ۹۸ برنامه های این حوزه به ثمر نشست.
   اقدامات و دستاوردهای ایمیدرو از زبان سخنگوی دولت
   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، علی ربیعی امروز سه شنبه در نشست خبری با فعالان رسانه افزود: ما در سال ۹۹ در مجموع، ۲.۲ میلیارد دلار طرح (در حوزه معدن و صنایع معدنی) افتتاح خواهیم کرد.

   وی با بیان اینکه در حال حاضر طرح انتقال آب خلیج‌فارس به استان‌های هرمزگان و کرمان و یزد دنبال می‌شود، گفت: ۷ طرح فولادسازی هم در حال تکمیل است و تولید ۱۷.۵ میلیون تن کنسانتره و ۱۵.۵ میلیون تن گندله نیز در سنگان از جمله پروژه‌هایی است که در سال ۹۹ به بهره‌برداری خواهد رسید.

   سخنگوی دولت گفت: زمانی که ما را از صادرات نفت محروم کردند، صادرات ما در حوزه صنعت و معدن رشد بسیار خوبی داشته و اهداف صادراتی محقق شده به طوری که در سال ۹۹ با همه فشارهایی که داشتیم نگرانی از ناحیه تامین ارز نخواهیم داشت.

   ۲۶ درصد سرمایه گذاری در مناطق محروم انجام شده است

   ربیعی خاطرنشان کرد: ۷۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شد که این سرمایه گذاری باعث ایجاد۴۰ هزار شغل مستقیم، افزایش صادرات غیرنفتی و بازسازی فناوری‌های نوین می‌شود.حدود۲۶ درصد سرمایه گذاری‌ها درمناطق محروم و کم برخوردار صورت گرفته که سبب رشد و تولید عادلانه در کشور شده است.

   سخنگوی دولت تولید الکترود گرافیتی را از مشکلات صنعت فولاد در کشور عنوان کرد و گفت: خوشبختانه تولید الکترود گرافیتی در کشور آغاز شده است.
   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.