سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  • خلج طهرانی خبر داد:

   یک گام تا اجرای پروژه انتقال پساب تصفیه‌خانه بندرعباس با راهبری ایمیدرو

   مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس گفت: با توجه به برنامه تاسیس شرکت برای اجرای پروژه انتقال پساب تصفیه‌خانه بندرعباس به منظور تهیه آب صنایع، برنامه های این منطقه با حمایت ایمیدرو به زودی اجرایی می شود.

   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، حسن خلج طهرانی افزود: منطقه ویژه خلیج‌فارس به نمایندگی از ایمیدرو و شرکت‌های مستقر در منطقه ویژه خلیج‌فارس مانند فولاد هرمزگان، فولاد کاوه، صبا فولاد، مادکوش ، ملی مس ایران ، ستاره سیمین هرمز( کنسرسیوم 10 میلیون تن فولاد ) و پالایشگاه نفت بندرعباس که نیازمند آب هستند در قالب یک کنسرسیوم، شرکت تأمین توسعه و زیرساخت را در حال تشکیل دارند و سهامداران این شرکت هستند.

   وی افزود: وظیفه این صندوق کارهای اولیه برای خرید آب تضمینی از شرکت ژرف کار جم و احداث واحد شیرین سازی آب از پساب بندرعباس و دیگر زیرساخت از جمله برق و... است.

   وی در راستای روند اجرایی این پروژه تشریح کرد: این پروژه تا مرحله آماده‌سازی قرارداد نیز پیش رفته است.

   خلج طهرانی با بیان اینکه افق نیاز آب منطقه ویژه خلیج‌فارس در طول روز ٢٢٠ هزار مترمکعب است، عنوان کرد: مشکل ورود پساب فاضلاب بندرعباس به دریا، سالیان طولانی یکی از معضلات شهری این شهرستان بود که بوی نامطبوع آن در اطراف خورهای شهر باعث نارضایتی شهروندان شده بود.

   مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس با اعلام اینکه اجرای این طرح یکی از اساسی‌ترین مطالبات مردم این منطقه بوده است، گفت: منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس امید دارد بتواند این پروژه را با ارایه یک بسته یکپارچه که شامل توسعه و بازسازی شبکه، ارتقا پمپاژ و بازسازی، ارتقا و ساماندهی تصفیه‌خانه فعلی، خط انتقال و پمپاژ پساب و شیرین‌سازی این پساب به بهره‌برداری برساند و آب مورد نیاز صنایع غرب بندرعباس را تأمین کند

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: