سال جهش تولید
X
   
 
  • کلید واژه ها: فولاد، کووید -
   تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
  • گزارش انجمن جهانی فولاد از سقوط تولید فولاد در اتحادیه اروپا، سی.آی.اس،‌ آسیا، امریکای شمالی و جنوبی،‌افریقا و اقیانوسیه طی هشت ماه 2020

   تولید فولاد خام جهان در سراشیبی کاهش؛ ایران رشد بیش از 11درصدی را کسب کرد

   تولید فولاد ایران طی هشت ماه 2020 با رشد 11.30درصدی و در ماه آگوست با رشد 14.6درصدی همراه شد. طی این مدت نواحی مختلف تولید و تولیدکنندگان بزرگ فولاد رشد منفی را پشت سرگذاشته اند.
   تولید فولاد خام جهان در سراشیبی کاهش؛ ایران رشد بیش از 11درصدی را کسب کرد

   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، طبق گزارش انجمن جهانی فولاد در مدت مورد بررسی ایران افزون بر 18.6میلیون تن فولاد خام تولید کرد در حالی که در مدت مشابه سال قبل 16.7 میلیون تن از این محصول تولید کرده بود. این در حالی است که بخش تولید ایران علاوه بر درگیری با بیماری کرونا، با چالش های تحریم نیز دست و پنجه نرم می کند.

   همچنین برآورهای اولیه انجمن جهانی فولاد می گوید که ایران در ماه آگوست امسال، 2.4 میلیون تن شمش فولاد تولید کرده که 14.6درصد بیش از ماه هشتم سال قبل میلادی است. این نهاد در عین حال تاکید کرده که روند ادامه دار همه گیری بیماری کووید-19 مشکلاتی را برای کشورهای عضو ایجاد کرده، و این انجمن برخی از آمارها را بر اساس تخمین به دست آورده است که در ماه های بعدی به روزرسانی می کند.

   سقوط دسته جمعی تولیدکنندگان بزرگ

   در هشت ماه سال جاری آسیا رشد منفی 7دهم درصد، اتحادیه اروپا منفی 18.6 درصد، کشورهای مستقل مشترک المنافع (C.I.S) منفی 4.5درصد، امریکای شمالی منفی 19درصد، امریکای جنوبی منفی 15.2درصد،‌خاورمیانه منفی 1.4 و افریقا منفی 18.6درصد و اقیانوسیه منفی 1.7درصد را در تولید فولاد خام پشت سرگذاشتند.

   مجموع تولید فولاد خام 64کشور جهان در این مدت به یک میلیارد و 187.8میلیون تن رسید که به طور متوسط 4.2درصد کمتر از تولید هشت ماه سال 2019 است. چین اما بین بزرگان فولاد با تولید 688.8 میلیون تن فولاد، توانست رشد 3.7درصدی را به دست آورد.

   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.