سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
  • جهانگیری در بدو ورود به بندرعباس اعلام کرد:

   صادرات بیش از 12 میلیون تن فولاد به کشورهای دیگر در سال ۹۸ علیرغم همه تحریم ها/ ایران در تولید فولاد، ایتالیا و فرانسه رو پشت سرگذاشت

   معاون اول رییس جمهور گفت: علی رغم تحریم های ظالمانه، ایران در سال 98 بیش از 12 میلیون تن فولاد به کشورهای دیگر صادر کرده است.
   صادرات بیش از 12 میلیون تن فولاد به کشورهای دیگر در سال ۹۸ علیرغم همه تحریم ها/ ایران در تولید فولاد، ایتالیا و فرانسه رو پشت سرگذاشت

   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، معاون اول رییس جمهور در بدو ورود به فرودگاه بندرعباس در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه کشور در بخش صنعت فولاد از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است، تصریح کرد: ایران در سال های اخیر کشور فرانسه و ایتالیا را در زمینه فولاد پشت سر گذاشته و امروز ایران به رتبه دهم در صنعت فولاد رسیده است.

   رشد بیش از 6.5 درصدی فولاد کشور در سال گذشته

   وی خاطر نشان کرد: در سال گذشته که رشد (تولید) صنعت فولاد در دنیا 3.5 درصد بوده، رشد این صنعت در ایران بیش از 6.5 درصد بوده و علی رغم تحریم های ظالمانه، ایران در سال 98 بیش از 12 میلیون تن فولاد به کشورهای دیگر صادر کرده است.

   جهانگیری همچنین افتتاح فاز دوم فولاد سازی فولاد کاوه جنوب کیش را از برنامه های سفر خود عنوان کرد و گفت: این پروژه با سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان راه اندازی شده است که امروز مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

   معاون اول رییس جمهور افزود: در ادامه برنامه های این سفر، جلسه اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان نیز برگزار خواهد شد و در این جلسه به مسائل و مشکلات پیش رو و طرح های در دست توسعه استان پرداخته خواهد شد.

   به گفته جهانگیری، استان هرمزگان را از استان های پراهمیت و استراتژیک کشور و با مردمانی عزیز، بزرگوار و زحمتکش برشمرد و گفت: این استان نقش بسیار مهمی در بخش های مختلف بخصوص اقتصاد کشور ایفا می کند.

   جهانگیری بندر شهید رجایی را از مهمترین بنادر کشور در حوزه تجارت خارجی و واردات و صادرات برشمرد و گفت: بازدید از این بندر و رسیدگی به مسائل تجارت خارجی از جمله اهداف این سفر است چرا که کشور در مقطع فعلی نیاز مبرمی به واردات کالاهای مورد نیاز از طریق بنادر دارد.

   اتخاذ تصمیمات لازم برای سرعت بخشی به روند ترخیص کالا و تخلیه در بنادر

   وی افزود: البته مرکز اصلی واردات کالاهای اساسی بندر امام خمینی(ره) و مرکز واردات کالاهای صنعتی بندر شهید رجایی است و براساس گزارش های دریافت شده حجم قابل توجهی از کالاهای صنعتی و بعضاً کالاهای اساسی در بنادر مانده است که امروز در جلسه ای که در بندر شهید رجایی برگزار خواهد شد تصمیمات لازم برای سرعت بخشی به روند ترخیص کالا و تخلیه بنادر اتخاذ خواهد شد.

   معاون اول رییس جمهور صبح امروز(شنبه) به منظور افتتاح و بازدید از چند طرح و پروژه مهم در حوزه صنعت و‌معدن وارد استان هرمزگان شد و در فرودگاه بندرعباس از سوی استاندار و مدیران ارشد استان مورد استقبال قرار گرفت.

   منبع:‌ شاتا

   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.