سال جهش تولید
X
   
 
  • کلید واژه ها: معادن کوچک‌مقیاس -
   تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
  • طی امسال انجام می شود؛

   فعال سازی 24 معدن و احداث یک کارخانه فرآوری در کهگیلویه و بویر احمد

   مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌مقیاس گفت: در برنامه احیا و فعال سازی 1020 معدن هدف گذاری شده در کشور برای امسال، احیای 24 معدن و احداث یک واحد فرآوری در استان کهگیلویه و بویر احمد برنامه ریزی شده است.
   فعال سازی 24 معدن و احداث یک کارخانه فرآوری در کهگیلویه و بویر احمد

   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، سیدرضا عظیمی با بیان این مطلب اظهار داشت: در راستای طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس در استان کهگیلویه و بویر احمد، 8 جلسه کارگروه استانی برگزار و مصوبات به صورت ماهانه با حضور رئیس هیات عامل ایمیدرو، مدیران و مسئولان استان پیگیری می شود.

   وی ادامه داد: با بررسی های انجام شده، 43 معدن غیرفعال و قابل توسعه شناسایی شد. تاکنون 37 معدن در کارگروه استانی، پایش شده و 19 بلوک با مزیت نسبی مواد معدنی شامل سلستین، گچ، مرمریت، بوکسیت، شن و ماسه و مخلوط کوهی، گوگرد، سنگ آهک، نیترات، سنگ لاشه، مالون و مارن معرفی شد.
   اقدامات توسعه ای انجام شده
   مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌مقیاس با اشاره به اقدامات انجام شده از ابتدای طرح تاکنون در استان کهکیلویه و بویر احمد تصریح کرد: معرفی سرمایه گذار برای احیا و فعال سازی 6 معدن سلستین با ایجاد واحد فرآوری و معرفی یک معدن گچ به سرمایه گذار، از جمله این اقدامات است.
   وی ادامه داد: معرفی 13 معدن در قالب 5 پروژه (نیازمند راه دسترسی) و 3 پروژه (نیازمند شبکه برق) به مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی و درج آن در اولویت های سال 99 و نیز معرفی 5 معدن به صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی برای دریافت تسهیلات، از دیگر اقدامات صورت گرفته تاکنون در استان مذکور است.
   عظیمی خاطرنشان کرد: فراخوان عمومی به منظور سرمایه گذاری برای احداث واحد فرآوری معادن گچ استان اعلام شده است. با احداث این واحد، 8 معدن گچ در چرخه زنجیره تولید فعال خواهد شد.
   وی افزود: در حال حاضر، گزارش امکان سنجی مقدماتی طرح استخراج و فرآوری برای معادن گچ، بوکسیت و سلستین استان کهکیلویه و بویر احمد تهیه شده است.
   منبع: روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، سیدرضا عظیمی

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: