سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  • امروز انجام شد:

   امضای تفاهم نامه همکاری طرح احیای معادن کوچک با پارک علمی و فناوری سمنان

   تفاهم نامه همکاری طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس و پارک علمی و فناوری استان سمنان امروز مبادله شد.
   امضای تفاهم نامه همکاری طرح احیای معادن کوچک با پارک علمی و فناوری سمنان

   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، سیدرضا عظیمی مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس و محسن نظری، رئیس پارک علم و فناوری سمنان پارک علمی و فناوری استان سمنان، تفاهم نامه همکاری امضا شده را مبادله کردند.
   هدف از امضای تفاهم نامه یاد شده، ایجاد مشارکت و همکاری برای راه اندازی"مرکز نوآوری معدن و صنایع معدنی" در این پارک، جهت استقرار گروه های فناور و نوآور و حمایت از ارایه محصولات و خدمات جدید در چارچوب برنامه‌های نوآورانه، است.

   این تفاهم نامه در راستای فعال سازی معادن کوچک، افزایش سطح اشتغال، افزایش تولیدات معدنی، رفع مشکلات معادن کوچک و در نهایت، تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، از طریق استفاده بهینه از ظرفیت ها و توانایی های علمی – اجرایی موجود و گسترش همکاری های تحقیقاتی و توسعه و کارآفرینی در بخش معدن منعقد می شود.
   براساس همکاری 2 مجموعه در تفاهم نامه یاد شده، «تحقق کارآفرینی مبتنی بر نوآوری و فناوری»، «ساخت و تجاری سازی محصولات فناورانه بخش معدن و صنایع معدنی»، «پیاده سازی فرایندهای اکتشاف با کمک فناوری در راستای کاهش هزینه و ریسک» و «ارتقای بهره وری در فرایند استخراج با روش های فناورانه» مورد نظر است.
   همچنین، «توسعه استفاده از هوش مصنوعی و الگوریتم های یادگیری در اکتشاف و نیز تحلیل داده ها و توسعه نرم افزارهای واقعیت افزوده و شبیه سازی فرایندهای استخراج»، «توسعه استفاده از اینترنت اشیا برای حفاظت از تجهیزات و توسعه مدیریت آنلاین معادن» و «تولید و توسعه دستگاه های خودکار استخراج و حفر تونل»، بخش دیگری از اهداف تفاهم نامه مذکور است.
   افزون بر این، تفاهم نامه منعقد شده میان طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس و پارک علمی و فناوری استان سمنان درصدد «کاهش آلایندگی های زیست محیطی معادن و بهینه سازی مصرف آب و انرژی»، «توسعه اتوماسیون و رباتیک» و «توسعه پلتفرم های آنلاین خرید و فروش مواد معدنی» و غیره است.

   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.