سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۷/۰۱
  • پایان فصل رکود در پنجمین طرح استانی

   فولاد بافت هم با مشارکت بخش خصوصی فعال شد

   فولاد بافت به عنوان پنجمین طرح استانی فولاد، ‌از وضعیت سکون خارج و با مشارکت بخش خصوصی فعال شد.

   به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)،‌ این پروژه در راستای استراتژی های جدید ایمیدرو و سیاست های کلان دولت یازدهم برای جذب سرمایه، با مشارکت 65درصدی بخش خصوصی وارد مرحله تازه ای از اجرا شد.
   قرارداد مشارکت این طرح که از ظرفیت تولید 800هزار تا یک میلیون تن فولاد خام برخوردار است روز دوشنبه 31 شهریور ماه با حضور وزیر صنعت معدن و تجارت،‌ رییس هیات عامل ایمیدرو(کارفرما) و مدیر عامل بانک صنعت و معدن (بانک عامل) و شرکت فولاد سازان نوین به عنوان سرمایه گذار به امضاء‌ رسید.
   رییس هیات عامل ایمیدرو در این باره اظهار داشت:‌ فعال شدن یکی دیگر از طرح های استانی فولاد،‌ تنها در راستای سیاست های جدید برای جذب سرمایه و مشارکت بخش خصوصی در توسعه صنعت فولاد صورت گرفته است. علاوه بر این چنین سیاستی توانمندسازی شرکت های خصوصی را نیز در پی دارد.
   مهدی کرباسیان تصریح کرد:‌ یکی از بزرگ ترین سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران،‌ واگذار طرح ها و جلب مشارکت بخش خصوصی بدون «رد دیون» بوده است این در حالی است که در سال های گذشته عمده پروژه ها در قالب رد دیون واگذار می شد که اهداف کلان خصوصی سازی را محقق نمی کرد.
   به گفته وی پیشتر طرح های سپید دشت، شادگان، نی ریز و میانه بدین صورت و با سرمایه گذاری 65درصدی بخش خصوصی فعال شده بودند. معاون وزیر صنعت معدن و تجارت افزود:‌دو طرح سبزوار و قائنات نیز در مرحله فراخوان برای مشارکت در سرمایه گذاری هستند.‌

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: