سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۷/۰۵
  • با هدف مشارکت بخش خصوصی در توسعه بخش معدن و صنایع معدنی صورت می گیرد

   فرو کروم سبزوار و زغالسنگ گلندرود به بخش خصوصی سپرده می شود

   سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در اجرای سیاست های اجریی اصل 44 قانون اساسی و واگذاری امور به بخش خصوصی، بهره برداری از کارخانه فروکروم سبزوار و بسته سرمایه گذاری در معدن زغالسنگ گلندرود را به سرمایه گذاران بخش خصوصی واگذار می کند.

   به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)،‌ این اقدامات در ادامه سیاست های جلب مشارکت و جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی برای توسعه بخش معدن و صنایع معدنی صورت می گیرد به طوری که پیشتر بهره برداری از واحدهای معدنی سنگ آهن گل گهر 5 و 6 ،‌ زغالسنگ پروده 3 و4 طبس و... به بخش خصوصی واگذار شده است. شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران از شرکت های اصلی ایمیدرو، واگذاری های فوق را بر عهده دارد.
   کارخانه فروکروم در منطقه جغتای سبزوار در استان خراسان رضوی واقع شده، سالانه از ظرفیت تولید 25هزار تن فرو کروم برخوردار است و قابلیت تولید سایر فروآلیاژها را نیز دارد. در این واگذاری، بهره برداری از کارخانه فرو کروم، تامین مواد اولیه،‌ راهبری و فروش به شرکت خصوصی واجد شرایط سپرده می شود.
   بسته سرمایه گذاری در زغالسنگ گلندرود
   علاوه بر این، سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران بسته سرمایه گذاری معدن زغالسنگ گلندرود را نیز به مدت یک سال به بخش خصوصی واگذار خواهد کرد. شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به نمایندگی گاز ایمیدرو این بسته سرمایه گذاری شامل بازسازی،‌ تجهیز،‌آماده سازی،‌استخراج،‌بهره برداری و فروش زغالسنگ خام معدن گلندرود در استان مازندران را به شرکت های واجد شرایط بخش خصوصی واگذار می کند.
   بر همین اساس پیش بینی شده شرکت برنده بسته سرمایه گذاری این معدن زغالسنگ، سالانه 75هزار تن زغالسنگ خام تولید و به فروش برساند. شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران که واگذاری کنسرسیوم هایی که فعال و دارای تخصص در این حوزه هستند خواست با ارایه سوابق مالی و فنی خود به دبیرخانه این شرکت در تهران بالاتر از میدان ولیعصر روبروی سینما استقلال شماره 1713 مراجعه کنند.
   اطلاعیه های مربوط به فراخوان شناسایی سرمایه گذار این دو طرح در وب سایت ایمیدرو بخش مناقصات و مزایده ها هم قابل دسترسی است.
    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: