سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۷/۰۵
  • تولید ورق خودرو فولاد هرمزگان

   معاون بهره برداری شرکت فولاد هرمزگان گفت: شرکت فولاد هرمزگان علاوه بر اهداف تولیدی و صنعتی خود،خودکفایی صنعتی و کاهش وابستگی کشور به محصولات ویژه را در دستور کاردارد.

   به گزارش ایمیدرو به نقل از شرکت فولاد هرمزگا ن مهندس کیومرث بهرامی افزود: از جمله سیاست‌های شرکت فولاد هرمزگان این است که با تولید محصولات ویژه، کشور را بی نیاز کنیم و همچنین خطوط تولید شرکت را به سمت تولید محصولات با ارزش افزوده بالا سوق دهیم .
   وی بیان داشت: محصولات استاندارد در طراحی فولاد هرمزگان فولادهایی از جمله ساختمانی، کم کربن برای مصارف کشش عمیق، پرکربن و میکرو آلیاژ با استحکام بالا می باشد و علاوه بر آن در مدت کوتاهی که از راه اندازی فولاد هرمزگان گذشته است موفق به تولید محصولات کیفی مانند x60، 34crmo4، St12،،t52 S، Ck45 و گریدهای دریایی در حد تولید انبوه و آزمایشی شده ایم و هدف این شرکت کاهش وابستگی کشور به این محصولات است، چرا که هم اکنون ایران به عنوان یکی از تولید کنندگان نفت و گاز، ورق مورد نیاز ساخت لوله‌های خود را عمدتاً ازطریق واردات تامین می‌کند .
   بهرامی بیان داشت: امیدواریم تا پایان سالجاری، با تامین مواد اولیه و رفع محدودیت ها میزان تولید شرکت به یک میلیون و 350 هزار تن نزدیک گردد که با تحقق این میزان، علاوه بردستیابی به عدد کمی مناسب، از نظرکیفی نیز صاحب دانش فنی در زمینه تولید محصولات ویژه خواهیم شد و می‌توانیم کشور را از واردات این محصولات، کم نیاز و حتی بی نیاز کنیم.
   معاون بهره برداری شرکت فولاد هرمزگان اظهارداشت : طی مذاکراتی که با شرکت‌های نوردی و شرکت نفت شده است، مقرر شد محصولاتی تولید شود که در شرکت‌های نوردی، نورد تبدیل به ورق ودر لوله سازی تبدیل به لوله شود که در صنایع نفت و گاز مصارف زیادی دارد.
   بهرامی گفت: درحال حاضر بازار داخل تشنه کالاهای استراتژیک است که از طریق واردات تامین می‌شود و درصورت تولید آن در داخل، می‌توان کشور را در این زمینه خودکفا کرد.
   وی ابراز امیدواری کرد: تا پایان سالجاری بتوانیم حداقل یکصد هزار تن از محصول مذکور را تولید و روانه بازار کنیم.
   وی ابرازداشت: استراتژی فولاد هرمزگان تولید محصولات ویژه و با کیفیت بالا است که با جذب دانش فنی فولادسازهای داخلی در راستای تولید این محصولات گام‌های اساسی برداشته شده است ، چراکه فولاد هرمزگان از توان کافی برای تولید این گونه محصولات برخوردار است.
   بهرامی یادآورشد: تختال‌های تولیدی این کارخانه در خط نورد گرم عمدتاً برای کاربری پروفیل‌سازی، لوله‌های آب، نفت و مخازن تحت فشار و قطعات سنگین فولادی مورد استفاده قرار می‌گیرد و ورق های تولیدی در نورد سرد جهت کاربری ورقه خودرو و بدنه لوازم خانگی استفاده می شود.
   شایان ذکر است: شرکت فولاد هرمزگان چهارمین کارخانه بزرگ تولید فولاد در کشور در سیزده کیلومتری غرب بندرعباس واقع شده که با برخورداری از آخرین دستاوردهای پیشرفته صنعت فولاد محصولاتی همچون تختال، آهن اسفنجی را تولید می‌کند
    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: