چهارشنبه،26 دی 1397
  
06:02:58
        
  •    
    
    •  
     تعداد بازدید: 4402
     کد: 735
     تاریخ انتشار:
     ۱۳۹۳/۰۷/۲۱

     بخشی از تولیدات معادن گل گهر به استان هرمزگان اختصاص یابد

     مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت : با توجه به اینکه قرار شده استان هرمزگان قطب تولید فولاد کشور باشد، لازم است یکی از فازهای معادن گل گهر سیرجان به منظور تامین گندله مورد نیاز ، به این استان اختصاص یابد.

     به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، مرتضی آقاجانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران از راه اندازی دو خط تولید گندله و یک خط نورد گرم به عنوان برنامه های آینده فولاد هرمزگان خبر داد و ابراز امیدواری کرد اجرای این طرح ها از سال 94 آغاز و تا سال 97 به بهره برداری برسد.
     وی ادامه داد: حدود 800 هزار تن تختال تولیدی فولاد هرمزگان در شش ماه نخست امسال به بازارهای داخلی و خارجی عرضه شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 40 درصد افزایش داشت.
     آقاجانی با بیان اینکه نزدیکی به دریا یکی از مزیت های فولاد هرمزگان است ، اظهار کرد: 176 هزار تن از محصولات تولیدی این شرکت در نیمه نخست سال جاری به کشورهای اروپایی و آسیایی صادر شده است.
     وی که در حاشیه سومین همایش بزرگ پیاده روی کارکنان فولاد هرمزگان با حضور 1350 نفر از نیروهای شرکت با خبرنگاران سخن می گفت، اظهار امیدواری کرد با برنامه ریزی های انجام شده و رفع مشکل برق، میزان تولیدات این شرکت تا پایان سال جاری به حدود یک میلیون و 400 هزار تن برسد.
     این کارخانه با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و 500 هزارتن فولاد در دی ماه سال 90 به بهره برداری رسید.
     فولاد هرمزگان چهارمین کارخانه بزرگ تولید فولاد در کشور در 13 کیلومتری غرب بندرعباس در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس واقع است.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: