سال جهش تولید
X
   
 
  • کلید واژه ها: فولاد -
   تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۱۰/۲۹
  • تامین مالی 3.2 میلیارد دلاری برای طرح های توسعه ای ایمیدرو

   ارزش طرح های گشایش اعتبار شده ایمیدرو در یکسال و نیم گذشته به 3.2 میلیارد دلار رسید.
   تامین مالی 3.2 میلیارد دلاری برای طرح های توسعه ای ایمیدرو

   به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)،‌ رییس هیات عامل ایمیدرو که برای برنامه بازدید از طرح فولاد شادگان به استان خوزستان سفر کرده بود با اعلام این خبر گفت: این میزان اعتبار گشایش یافته برای طرح هایی همچون فولادهای استانی، طرح آلومینیوم جنوب و ... است و از این رقم 1.8 میلیارد دلار به طرح های استانی فولاد اختصاص دارد.
   مهدی کرباسیان در این برنامه که مدیران عامل شرکت ملی فولاد،‌ فولاد خوزستان و پیمانکاران و مشاوران طرح استانی فولاد شادگان حضور داشتند تصریح کرد: در دو روز گذشته شاهد گشایش اعتبار دو پروژه «فولاد سبزوار در استان خراسان رضوی و فولاد بافت در استان کرمان» نیز بودیم به طوری که اکنون ال سی تمامی 7 طرح استانی فولاد باز شده است.
   معاون وزیر صنعت معدن وتجارت با بیان اینکه چنین دستاوردی نتیجه تلاش جمعی مدیران و کارشناسان این مجموعه بوده به دو نکته طرح های استانی فولاد اشاره و تاکید کرد: فعال شدن طرح هایی که سال ها در انتظار گشایش اعتبار بودند و بهره گیری از منابع مالی جمهوری اسلامی در کشور چین از ویژگی های بارز تامین مالی طرح ها بوده است.
   کرباسیان از برطرف شدن موانع تامین زیرساخت های طرح فولاد شادگان از جمله آب،‌گاز و برق خبر داد و یادآور شد:‌ این طرح ها باید در 3-4 سال گذشته وارد مدار تولید می شدند اما هر یک به دلایلی راکد ماندند و هم اینک در صدد راه اندازی پروژه های پیشرو در نیمه نخست سال 94 هستیم.
   به گفته وی طرح های فولاد چهار محال و بختیاری و شادگان جزء اولویت های ایمیدرو برای راه اندازی از بین 7 طرح فولادی هستند.
   طرح فولاد شادگان در حال حاضر به پیشرفت فیزیکی بیش از 80درصدی رسیدی در بخش احیا و اکنون بیش از 400نفر نیروی انسانی در بخش های مختلف آن مشغول به کار هستند.
    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: