سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۱۱/۰۱
  • مراکز پژوهشی باید به نیازهای صنایع معدنی توجه کنند

   رئیس هیات عامل ایمیدرو بر ضرورت ورود مراکز پژوهشی کشور به حوزه پژوهش های «تقاضا محور» متکی به نیازهای صنایع معدنی تاکید کرد.
   مراکز پژوهشی باید به نیازهای صنایع معدنی توجه کنند

   به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی کرباسیان در جریان بازدید از خط تولید آنتیموان در مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران اظهار داشت: در شرایطی که علوم و تکنولوژی در جهان با تغییرات جدید مواجه می شود، دستاوردها و محصولات تولیدی نیز به تبع آن تحولات جدیدی را تجربه می کند و درنتیجه، همگام شدن با این تغییرات، نیازمند ارتقای سطح پژوهش و تحقیق است.

   وی افزود: در این میان، نقش منابع انسانی در مراکز پژوهشی کشور و از جمله مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران محوری است، به طوری که با بهره گیری از نیروهای متخصص و توانمند کشور باید به سمت پژوهش های مورد نیاز روز در حوزه های مختلف رفت.
   رئیس هیات عامل ایمیدرو تاکید کرد: اجرای پروژه های دانش بنیان مبتنی بر فناوری های نوین و تقویت تعامل موثر با مراکز مشابه تراز اول جهانی در کنار استفاده از ظرفیت های بالای متخصصان داخلی برای توسعه کشور ضروری است.
   کرباسیان در ادامه ضمن تشکر از اقدامات به عمل آمده توسط مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران، بر رفع موانع پیش رو و تقویت بیشتر این مرکز و نیز تسریع در تجهیز و توسعه آن برای ایفای نقش موثرتر مرکز در تحقق اهداف ایمیدرو و نیز توسعه بخش معدن و صنایع معدنی کشور تاکید کرد.

    

    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: