سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۱۱/۰۳
  • تولید فولاد چین در سال 2015 افزایش می یابد

   تولید فولاد چین در سال 2014 به پایین ترین سطح رشد خود از سه دهه پیش تنزل پیدا کرد چون دولت در نظر دارد برای مبارزه با ظرفیت مازاد صنعت فولاد و کاهش آلودگی از میزان رشد اقتصادی خود بکاهد. اما تحلیلگران در خصوص تغییر این روند در سال جدید نسبت به سال 2014 هشدار می دهند و پیش بینی می شود که تولید در سال 2015 اندکی افزایش پیدا کند.
   تولید فولاد چین در سال 2015 افزایش می یابد

    

   به گزارش روابط عمومی ایمیدرو به نقل از سایت چاینا ماینینگ ، یک تحلیلگر می گوید انتظار می رود که امسال تولید فولاد اندکی رشد داشته باشد چون پکن به پروژه های ساخت و ساز زیربنایی خود سرعت بخشیده است.
   تولید فولاد در سال گذشته به 822.7 میلیون تن رسید که حدود 50 درصد تولید پیش بینی شده در جهان است اما فقط 0.9 درصد نسبت به سال گذشته بالاتر است که پایین ترین میزان رشد از سال 1981 تاکنون است.
   نرخ رشد اقتصادی چین در کل سال گذشته 7.4 درصد بود که کمتر از 7.5 درصد هدف مورد نظر دولت است و در ظرف 24 سال گذشته ضعیف ترین میزان توسعه محسوب می شود.
   تولید فولاد در ظرف هشت سال به دو برابر رسیده است به طوری که چین اقتصاد خود را از طریق توسعه صنایع سنگین گسترش می داد اما این سیاستگذاری موجب ظرفیت مازاد شدیدی شده و مشکلات زیست محیطی و آلودگی هوای شهرهای بزرگ چین را با خود به همراه آورد. میزان آلایندگی در مناطق شمالی بیشتر نمایان شد.
   دولت در یک اقدام برای بهبود کیفیت هوای پکن اقدامات مهمی را آغاز کرد که از جمله می توان به ایجاد موانع برای تولید اشاره کرد و همسو با این روند قیمت های فولاد کاهش پیدا کرده و به میزان موجودی ها افزود که باعث شد بعضی از کارخانه های فولادسازی تولیدات خود را کنترل کنند.
   تحلیلگران بازار در ابتدا گزارش کردند که در سال 2013 میزان تولید فولاد به 779 میلیون تن رسید اما رقم رشد در سال 2014 اشاره ای دارد به افزایش تولید نسبت به سال 2013 که تقریبا با 5 درصد افزایش به 815.4 میلیون تن رسید و تولید ماهانه از ژانویه تا ماه نوامبر 2014 فقط یک درصد افزایش پیدا کرده است.
   تحلیلگران هشدار داده اند که در نهایت چنین تجدیدنظری در خصوص آمار و ارقام سال 2014 صورت گرفت . تولید فولاد در ماه دسامبر با 7.6 درصد افزایش به 68.9 میلیون تن رسید که بالاترین رقم از ماه اوت است و 1.5 درصد نسبت به یک سال قبل آن بالاتر است.
   اما آمار میانگین روزانه تولید فولاد چین 2.254 میلیون تن است. تولید فولاد چین می تواند بتدریج به اوج برسد. انجمن آهن و فولاد چین از تولیدکنندگان خواسته است که از میزان ظرفیت مازاد خود کاسته و کارآمدی را بهبود بخشند.
   قیمت پایه میلگرد آجدار در بورس شانگهای سال گذشته 29 درصد کاهش پیدا کرده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: