•    
    •  
    • اخبار برگزیده
     آمادگی مک لیلان برای انجام مطالعات امکان سنجی پروژ ه های معدنی ایران
     شرکت مک لیلان برای انجام مطالعات امکان سنجی پروژه های بخش معدن و صنایع معدنی ایران اعلام آمادگی کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۰۷  
     ضرورت سرمایه گذاری 50 میلیارد دلاری برای تکمیل زنجیره ارزش معدن
     مدیر برنامه ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو گفت: برای تکمیل زنجیره ارزش بخش معدن کشور، نیاز به سرمایه گذاری 50 میلیارد دلاری هستیم. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، امیر صباغ در دوره آموزشی«آشنایی با حوزه معدن و صنایع معدنی در دنیا و تحلیل بازار استراتژی معدن و صنایع معدنی» برای خبرنگاران ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در ایران به رغم برخورداری ذخایر بالای معدنی، انرژی (نفت و گاز)، نزدیکی به دریای آزاد، بازار منطقه ای، وجود ذخایر بالای کشورهای همسایه و جایگاه آن به عنوان مسیر ترانزیتی و غیره، هنوز سرمایه گذاری مطلوبی در حوزه معدن و صنایع معدنی صورت نگرفته است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۰۶  
     ایجاد 655 فرصت شغلی در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس
     مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس اعلام کرد: در هشت ماه منتهی به پایان آبان ماه امسال برای 655 نفر از افراد بومی و غیربومی این منطقه اشتغال جدید ایجاد شد. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، حسن خلج طهرانی افزود: در حال حاضربیش از 10 هزار و 300 نفر در 99 شرکت ها وپیمانکاران فعال مستقر در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس مشغول به کار هستند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۰۶  
     برگزاری نخستین دوره آموزشی آشنایی با حوزه معدن و صنایع معدنی برای خبرنگاران
     ایمیدرو نخستین دوره آموزشی تحت عنوان«آشنایی با حوزه معدن و صنایع معدنی در دنیا و تحلیل بازار استراتژی معدن و صنایع معدنی» را برای خبرنگاران حوزه اقتصادی برگزار کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۰۵  
     اکتشافات ایمیدرو 450 میلیون تن ذخایر قطعی زغال سنگ طبس را افزایش داد
     رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد: با اقدامات اکتشافی انجام شده توسط ایمیدرو از سال 93، تاکنون بر اساس اطلاعات مقدماتی 450 میلیون تن به ذخیره قطعی زغال سنگ طبس افزوده شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۰۵  
     افزیش همکاری های شرکت های چینی با ایران
     رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: شرکت های مختلف چین همکاری های خود را در حوزه فولاد، مس و آلومینیوم افزایش داده اند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۰۵  
     ایمیدرو از مشارکت آستان قدس رضوی در حوزه اکتشاف معادن استقبال می کند
     رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد: این سازمان از مشارکت آستان قدس رضوی در حوزه اکتشاف معادن استقبال می کند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۰۴  
     عملیات اجرایی چند طرح معدنی
     با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، رییس هیات عامل ایمیدرو و چند تن از مسئولان وزارت صنعت عملیات اجرایی چند طرح در بخش معدن و صنایع معدنی در استان خراسان جنوبی آغاز می شود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۰۴  
     اعلام آمادگی چینالکو چین برای همکاری با ایمیدرو در بخش آلومینا
     رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد: ایمیدرو آماده همکاری با شرکت چینالکو به منظور تولید مس و پودر آلومینا است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۰۴  
     آماده شدن بسته اعتباری دوم ایران و چین به ارزش 30 میلیارد یورو
     رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران از آماده شدن بسته اعتباری دوم ایران و چین به ارزش 30 میلیارد یورو و لزوم عملیاتی کردن آن خبر داد. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، مهدی کرباسیان که درباره نتایج سفر مقامات کشورمان به چین سخن می گفت به گردهمایی فعالان اقتصادی دو کشور و حضور شرکت های چینی در بخش معدن و صنایع معدنی اشاره کرد و افزود: ارزش طرح های اجرا شده بین ایران و چین طی سه سال گذشته به بیش از 20 میلیارد یورو رسید که از این میزان 4 میلیارد یورو مربوط به بخش معدن و صنایع معدنی است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۰۳