•    
    •  
    • اخبار برگزیده
     چشم انداز مثبت تقاضای فولاد ضدزنگ تا سال 2020
     مجله متال بولتن چشم انداز تقاضای جهانی فولاد ضد زنگ را مثبت و میزان تقاضای این محصول را در سال 2020 حدود 45 میلیون و 20 هزار تن پیش بینی کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، بر اساس پیش بینی های انجام شده تقاضای جهانی فولاد ضدزنگ در سال 2017 نیز با 4.16 درصد افزایش به 40میلیون و 10 هزار تن می رسد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۸  
     اجرای 24 طرح توسعه ای توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی
     مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران (ایمپاسکو) گفت: 24 طرح توسعه معادن و صنایع معدنی ایمیدرو و ایمپاسکو تحت مدیریت شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در حال اجرا است. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، وجیه ا... جعفری که به مناسبت دهه فجر سخن می گفت، با بیان این مطلب اظهار داشت: مجموع سرمایه گذاری طرح های فعال شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، بیش از70 هزار میلیارد ریال است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۸  
     عملیات اجرایی طرح تولید آهک صنعتی و هیدراته پلدختر آغاز شد
     کلنگ طرح احداث کارخانه تولید آهک صنعتی و هیدراته پلدختر در استان لرستان با حضور رئیس هیات عامل ایمیدرو، مقامات استانی و نمایندگان مجلس به زمین زده شد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی کرباسیان با گرامیداشت دهه مبارکه فجر و یاد امام (ره) و شهدای انقلاب اسلامی و همچنین رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان اینکه ظرفیت تولید سالانه طرح احداث کارخانه تولید آهک صنعتی و هیدراته پلدختر 150 هزار تن در سال است، گفت: این طرح با مشارکت بخش خصوصی و ایمیدرو انجام می شود و در راستای سیاست های دولت برای استفاده از توانمندی شرکت های داخلی و اقتصاد مقاومتی است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۷  
     ایران در بخش معدن برندسازی کند
     یک مدرس خارجی گفت: ایران برای موفقیت در کسب و کار بین المللی، در بخش معدن برندسازی کند. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، پرفسور هاپ روئل در سمینار آموزشی کسب و کارهای بین المللی با بیان این مطلب اظهار داشت: ایران بر خلاف برخی کشورها - همچون هلند که تنها گاز دارد- یکی از غنی ترین کشورها در زمینه مواد معدنی است اما برای موفقیت، باید روش مناسبی برای استفاده از این منابع ارزشمند به کار گیرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۷  
     جزئیات فراخوان چهار محدوده اکتشافی ایمیدرو
     مدیر امور اکتشاف ایمیدرو سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد: این سازمان فراخوان 4 محدوده اکتشافی را برای واگذاری به متقاضیان واجد صلاحیت فنی و مالی‌ آغاز کرده و به زودی نیز پنجمین محدوده اکتشافی برای واگذاری، فراخوان می شود. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، علی اصغرزاده گفت: در این فراخوان عمومی، محدوده های پهنه پلی متال گلوجه زنجان، پروانه اکتشافی سنگ آهن چاه باشه 1و2 یزد، گواهی کشف آگات شکرآب اصفهان و پروانه اکتشافی طلای نیکوئیه قزوین به واجدان شرایط واگذار می شود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۷  
     آغاز عملیات اجرایی طرح آهک صنعتی و بلوک های سبک گازی فردا با حضور کرباسیان
     طرح «تولید آهک صنعتی و هیدراته» و «تولید بلوک های سبک گازی و نانو کربنات کلسیم» فردا با حضور رییس هیات عامل ایمیدرو آغاز می شود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۶  
     کرباسیان از نمایشگاه کتاب، حجاب و عفاف ایمیدرو دیدن کرد
     رئیس هیات عامل ایمیدرو از نمایشگاه دو گانه ایمیدور در بخش های «کتاب» و همچنین «حجاب و عفاف» دیدن کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی کرباسیان امروز از نمایشگاه حجاب و عفاف ایمیدرو با حضور در طبقه دوم این سازمان از نزدیک با محصولات عرضه شده در حوزه حجاب و عفاف دیدن کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۶  
     عبور صادرات فولاد شرکت های بزرگ از مرز 4.4 میلیون تن
     شرکت های بزرگ فولادی در 10 ماه سال جاری بیش از 4.4 میلیون تن به بازارهای هدف صادر کردند. این میزان صادرات بیش از کل رقم سال 94 است. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران( ایمیدرو)،‌ از ابتدای سال تا پایان دی ماه 95، اقتصاد کشور شاهد رشد 45درصدی صادرات فولاد نسبت به مدت مشابه سال 94 شد. در دوازده ماه سال گذشته کل تناژ صادراتی فولاد به 4 میلیون و 13هزار تن رسیده بود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۶  
     خیز مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی برای فرآوری عناصر نادر خاکی در 2 حوزه جدید
     سرپرست مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران از خیز این مرکز برای فرآوری عناصر نادر خاکی منطبق بر دستاوردهای جدید اکتشافی طرح عناصر نادر در حوزه های سنگان و ایران مرکزی خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، غلامرضا ملاطاهری با بیان این مطلب اظهار داشت: ایمیدرو با توجه به نیاز روز افزون به عناصر نادر خاکی در صنایع کشور،‌ در سال 93 طرح عناصر نادر خاکی را به طور جدی به اجرا گذاشت و در سال 94، پروژه فرآوری عناصر نادر خاکی را در منطقه ایران مرکزی به دلیل وجود ذخایر مناسب این عناصر، در مقیاس آزمایشگاهی آغاز کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۶  
     فناوری کاهش مصرف آب در کارخانه های آهن اسفنجی،‌ وارد کشور می شود
     فناوری کاهش مصرف آب در کارخانه های آهن اسفنجی، از شرکت کوبِلکو ژاپن به ایران وارد می شود. این فناوری برای کارخانه های تولید آهن اسفنجی موجود در ایران به کار گرفته خواهد شد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، معاون شرکت کوبلکو (KOBELCO)- وابسته به کوبه استیل ژاپن- همراه تعدادی از مدیران ارشد این شرکت در جلسه با رییس هیات عامل ایمیدرو، به ارایه طرح خود در کاهش مصرف آب و انرژی پرداختند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۶