•    
    •  
    • اخبار برگزیده
     صدور 1644 فقره بیمه نامه معدنی به ارزش 4063 میلیارد ریال
     مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی اعلام کرد: در 9 ماهه سال جاری 32 فقره بیمه نامه اعتباری بهره برداری و سرمایه گذاری به ارزش 203 میلیارد ریال از سوی این صندوق صادر شده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۵  
     ارایه دستاوردهای منطقه ویژه خلیج فارس در نمایشگاه معدن و صنایع معدنی بندرعباس
     مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس اعلام کرد: منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، متالورژی و نمایشگاه ماشین آلات، تجهیزات و صنایع وابسته حضور فعال دارد. حسن خلج طهرانی گفت: در این نمایشگاه که از 12 تا 15 بهمن ماه جاری در بندرعباس برگزار شده است، منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس دستاوردهای خود در معرض نمایش می گذارد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۳  
     فراخوان واگذاری چهار محدوده اکتشافی توسط ایمیدرو
     سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) فراخوان، 4 محدوده اکتشافی را برای واگذاری به متقاضیان واجد صلاحیت فنی و مالی،‌ آغاز کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۳  
     کرباسیان: ممنوعیت صادرات کاملا غیرکارشناسی است
     صادرات محصولات معدنی در سال 1395 در حالی برخی از رکوردهای چندین ساله خود را شکست که چندی پیش وزارت صنعت، معدن و تجارت، طی نامه‌ای از شورای اقتصاد درخواست کرده بود که تعرفه صادرات برخی از محصولات معدنی و فلزی افزایش یابد. این تصمیم موافقت‌ها و مخالفت‌های بسیاری را در پی داشت. ماهنامه «اخبار فلزات» برای بررسی تعرفه‌های صادراتی محصولات معدنی و فلزی، با ریاست هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) به گفت‌وگو نشسته است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۳  
     ایران و ایتالیا در صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی منطقه ویژه خلیج فارس سرمایه گذاری می کنند
     شرکت های ایرانی و ایتالیایی در صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی و آب شیرین کن منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس سرمایه گذاری می کنند. تکنولوژی را در اختیار داریم و تصمیم داریم در دو بخش پتروشیمی و پالایشگاهی و همچنین احداث آب شیرین کن 50 هزار متر مکعبی، سرمایه گذاری کنیم.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۳  
     فاز شناسایی تمام پهنه ها پایان یافت
     مدیر اکتشاف سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد: بر اساس نتایج اکتشافات ایمیدرو در پهنه های اکتشافی کشور، فاز شناسایی 100 درصد پهنه ها به اتمام رسیده و در برخی از این پهنه ها، فاز پی جویی و اکتشافات عمومی نیز پیشرفت های مناسبی را طی کرده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۲  
     پیام رییس هیات عامل ایمیدرو به مناسبت فرارسیدن ایام دهه فجر
     دهه فجر انقلاب اسلامی،‌ با نام و یاد امام راحل - بنیانگذار نظام اسلامی- عجین شده و مفهوم می یابد. طلوع فجر سال 95 در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان "اقتصاد مقاومتی" خوانده شده، یادآور توانمندی های بخش معدن و صنایع معدنی است که ریشه در خاک سرزمین ایران اسلامی دارد و به نمادی از اقتصاد مقاومتی درآمده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۱  
     تعرفه 30 تا 64درصدی اتحادیه اروپا بر محصولات فولادی چین
     اتحادیه اروپا، مالیات های سنگین ضد دامپینگ را بر روی واردات محصولات فولادی چین اعمال کرد تا سیاست حمایتی خود را در پیش گیرد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، به دنبال تصمیم اتحادیه اروپا مبنی بر اعمال مالیات های ضد دامپینگ بر روی فولاد چین، این کشور، اتحادیه اروپا را متهم به در پیش گرفتن سیاست های حمایتی کرد. این تصمیم اتحادیه اروپا در راستای حمایت از کارخانه های فولاد سازی اروپا اتخاذ شده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۱  
     آغاز عملیات اجرایی طرح تولید آهک صنعتی و بلوک های سبک گازی در دهه فجر
     عملیات اجرایی کارخانه های «تولید آهک صنعتی و هیدراته» و «تولید بلوک های سبک گازی و نانو کربنات کلسیم» در دهه فجر و با حضور مقامات عالی آغاز می شود. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، احدالله رضایی مجری طرح احداث کارخانه آهک صنعتی و هیدراته پلدختر در لرستان با بیان این خبر اظهار داشت: برای احداث فاز نخست این طرح (تولید آهک صنعتی و هیدراته پلدختر)، حدود 600 میلیارد ریال و برای فاز دوم (تولید بلوک های سبک گازی و نانو کربنات کلسیم) حدود 600 میلیارد ریال سرمایه گذاری ارزی و ریالی تخمین زده شده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۱  
     تولیدکنندگان بزرگ طلا، روند کاهشی در پیش گرفتند
     روند کاهشی تولید جهانی طلا در سال 2017 ادامه می یابد. دلیل این امر کاهش تولید شرکت های بزرگ جهان عنوان شده است. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از وب سایت ماینینگ، به دلیل تعداد اندک پروژه های جدید تولید طلا که در سال جاری آغاز می شوند پیش بینی می شود که در سال 2017 روند کاهشی عرضه معادن طلا ادامه یابد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۱