•    
    •  
    • اخبار برگزیده
     افزایش 5.2 درصدی تولید معادن مس جهان
     میزان تولید معادن جهانی طی 10 ماهه سال2016 میلادی، 5.2 درصد افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، تازه ترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG) حاکیست: میزان تولید معادن مس جهان از ابتدای ماه ژانویه تا پایان ماه اکتبر 2016، به حدود 16 میلیون و 664 هزار تن رسید. این رقم در مدت مشابه سال 2015 میلادی، 15 میلیون و 846 هزار و 900 تن بود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۰  
     افزایش 10 درصدی تولید آهن اسفنجی ایران در سال 2016
     انجمن جهانی فولاد از افزایش 10 درصدی تولید آهن اسفنجی ایران در سال2016 خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از مجله متال بولتن، ایران با تولید 16 میلیون و هزار تن آهن اسفنجی به عنوان برترین تولیدکننده این محصول در سال گذشته میلادی شناخته شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۰  
     افزایش ذخایر عناصر نادر خاکی در ایران
     رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران به دستاوردهای دولت یازدهم در بخش معدن اشاره و اعلام کرد: با اکتشافات انجام شده، میزان ذخایر معدنی عناصر نادر خاکی افزایش یافته است. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، مهدی کرباسیان که به مناسبت فرارسیدن ایام دهه فجر و دستاوردهای دولت سخن می گفت، تصریح کرد: برای نخستین بار و طی سه سال اخیر برنامه تحقیق،‌ اکتشاف و تولید عناصر نادر خاکی از سوی ایمیدرو در کشور آغاز شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۰  
     پیش بینی افزایش قیمت روی تا 3 هزار دلار
     یک موسسه تحلیل بازار کامودیتی در تازه ترین گزارش خود، از افزایش قیمت فلز روی تا 3 هزار دلار در سال 2017 خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، موسسه مالی تحلیل بازار کامودیتی مک کواری (Macquarie) روز جمعه در گزارشی به مشتریان خود اعلام کرد که متوسط قیمت روی در سال جاری ۲۷۷۸ دلار بوده و با حرکت به سمت انتهایی سال، تا ۳۰۰۰ دلار افزایش می یابد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۹  
     استقبال پنج کشور برای احداث کارخانه در منطقه ویژه خلیج فارس
     مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس اعلام کرد: سرمایه گذارانی از کشورهای فرانسه، فنلاند، روسیه ، هند و چین برای سرمایه گذاری در این منطقه ویژه وارد مذاکره شده اند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۹  
     معدن؛ امید رشد اقتصادی و تولید ثروت در ایران
     14 تن از اقتصاددانان، جامعه شناسان و فعالان بخش معدن چهارشنبه گذشته با حضور در مجتمع صنعتی و معدنی چادرملو از نزدیک با فرآیند استخراج، فراوری و تولید شمش فولاد آشنا شدند. در این بازدید که به همت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی (ایمیدرو) برگزار شد، اقتصاددانان سرشناس کشور برای اولین بار راهی معادن بزرگ سنگ آهن شدند و با حضور در معادن چادرملو، چاه گز و چغارت چرخه تولید سنگ آهن، کنسانتره و گندله سازی را از نزدیک مشاهده کردند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۹  
     رشد 11 درصدی تولید فولاد ایران در سال 2016
     انجمن جهانی فولاد، رشد تولید فولاد خام ایران در سال 2016 را 11 درصد اعلام کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، بر اساس گزارش انجمن جهانی فولاد (worldsteel association)، ایران طی 12 ماهه سال 2016 میلادی، 17 میلیون و 895 هزار تن فولاد خام تولید کرد. این رقم در مدت مشابه سال 2015، 16 میلیون و 146 هزار تن بود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۸  
     رییس خانه معدن: ایمیدرو یک ضلع توسعه کشور در مناطق کم برخوردار است
     رئیس خانه معدن ایران گفت: با انتخاب هوشمندانه مهدی کرباسیان به عنوان رئیس هیات عامل ایمیدرو، این سازمان توسعه ای به ریل اصلی خود بازگشت و ایمیدرو امروزه یک ضلع توسعه مناطق کم برخوردار است. به گزارش سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ، محمدرضا بهرامن به فعال بودن ایمیدرونسبت به سایر سازمان های توسعه ای در کشور گفت: در دولت یازدهم، این سازمان به ریل اصلی خود بازگشت و توانست بار دیگر در توسعه کشور به نقش آفرینی بپردازد به طوری که امروز می بینیم ایمیدرو به یک ضلع توسعه کشور و برنامه های دولت برای توسعه مناطق کمتر برخوردار تبدیل شده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۸  
     کرباسیان در دانشگاه اصفهان: آماده اجرای طرح های پژوهشی با بخش خصوصی هستیم
     ایمیدرو آماده اجرای پروژه های پژوهشی به صورت مشترک با بخش خصوصی است. مهدی کرباسیان یکی از اهداف این برنامه را کاهش بار مالی و ریسک پژوهش برای بخش خصوصی اعلام کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۸  
     برگزاری نشست هم اندیشی هفته هوای پاک در سایت منطقه ویژه پارسیان
     منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان، جلسه هم اندیشی به مناسبت هفته هوای پاک، در دفتر سایت این منطقه برگزار کرد. در این نشست که در چهارم بهمن ماه سال جاری برگزار شد، مدیر زیرساخت منطقه ویژه پارسیان، رییس اداره محیط زیست پارسیان، نماینده فرماندار پارسیان در حوزه محیط زیست و جمعی از فعالان و صاحبنظران زیست محیطی حضور داشتند. به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه پارسیان،‌ با توجه به اهمیت موضوع هوای پاک، از سمن ها (سازمان های مردم نهاد) و انجمن های فعال در محیط زیست نیز دعوت به عمل آمده بود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۶