•    
    •  
    • اخبار برگزیده
     پروژه پترولیوم کک به زودی برای جذب سرمایه،‌وارد فاز مناقصه می شود
     مدیر صنایع معدنی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد: پروژه پترولیوم کک به زودی وارد فاز مناقصه و جذب سرمایه گذار می شود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۳  
     نعمت زاده: به تحقیقات کاربردی در صنعت و معدن، بیشتر بها داده شود
     وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: باید به تحقیقات کاربردی در بخش صنعت و معدن کشور بیشتر بها داده شود. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، محمد رضا نعمت زاده در پنجمین جشنواره پژوهش و فناوری صنعت، معدن و تجارت و دهمین همایش تحقیق و توسعه صنعت، معدن و تجارت ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در همه علوم به ویژه تجربی، پژوهش پایه پیشرفت است و خوشبختانه از رهبری تا اندیشمندان و تلاشگران، دانشجویان، استادان دانشگاه در خط ارتقای علم و فناوری هستند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۲  
     اهدای لوح تقدیر «برترین های پژوهش و فناوری» به ایمیدرو
     ایمیدرو در پنجمین جشنواره پژوهش و فناوری صنعت، معدن و تجارت، موفق به دریافت لوح تقدیر برترین های پژوهش و فناوری شد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی کرباسیان در پنجمین جشنواره پژوهش و فناوری صنعت، معدن و تجارت و دهمین همایش تحقیق و توسعه صنعت، معدن و تجارت از دستان مهندس نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، به سبب «طرح پیش امکان سنجی فرآوری و استحصال عناصر نادر خاکی و دستیابی به دانش فنی تولید» لوح تقدیر «برترین های پژوهش و فناوری» را دریافت کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۲  
     کرباسیان : عرضه آلومینیوم در بورس کالا منظم شد
     رئیس هیات عامل ایمیدرو از منظم شدن عرضه آلومینیوم در بورس کالا خبر داد و گفت: طی سال‌های گذشته تمامی محصولات فلزی اعم از مس، آلومینیوم و فولاد در بورس کالا معامله شد که کشف واقعی قیمت‌ها، جلوگیری از انحصار و شفافیت در روند داد و ستدها از ثمرات معامله محصولات در بورس کالا بوده است. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، مهدی کرباسیان درباره عرضه آلومینیوم در بورس کالای ایران گفت: اخیرا مشکلات متعددی سر راه تولیدکنندگان آلومینیوم قرار گرفته بود و عدم عرضه این محصول طی مقطعی در بورس کالا به مشکلات تولیدکنندگان این صنعت باز می گشت که این موانع با نشست و جلسات متعددی با عوامل مربوطه برطرف شد. اکنون نیز با تعیین قیمت پایه بر مبنای فرمول جدید و کشف بهتر قیمت، شاهد عرضه منظم این محصول در بورس کالا هستیم.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۲  
     مدیرعامل یک شرکت روسی: ایران در بخش معادن منابع عظیمی دارد
     مدیرعامل شرکت جی اس سی روسیه معتقد است: ایران در بخش معدن و صنایع معدنی از ظرفیت عظیمی برخوردار است و کمبود سرمایه گذاری خارجی در این بخش مانع از بهره برداری کامل آن شده است. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنیاع معدنی ایران (ایمیدرو)،‌ «الکسی تیوپانف» در دومین اجلاس معدن وصنایع معدنی ایران در مرکز همایش های صدا و سیما افزود: شرایط بعد از تحریم این فرصت را فراهم ساخت تا ارتباط بین بانک های ایرانی و خارجی فراهم شود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۲  
     ضرورت ادغام شرکت های کوچک سنگ آهن
     عضو هیات مدیره انجمن سنگ آهن ایران گفت: ادغام شرکت های کوچک سنگ آهن برای کاهش هزینه تولید ضروری است. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، سجاد غرقی در نشست تخصصی اجلاس معدن و صنایع معدنی با بیان این مطلب اذعان کرد: با توجه به اینکه هر معدنی نمی تواند اقدام به احداث واحد فرآوری کند، اگر 5 تا 10 شرکت سنگ آهنی در هم ادغام شوند و یک واحد یک میلیون تنی گندله احداث کنند،‌ علاوه بر ایجاد ذخایر بیشتر، هزینه احداث کمتر شده و در برابر دامپینگ قیمت ها، توانایی مقاومت بیشتری دارند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۲  
     درک سرمایه گذاران از معادن ایران واقعی نبوده است
     مدیر ارشد شرکت آباکو گلوبال (ABACO GLOBAL) تاکید کرد: سرمایه گذاران، درک واقعی از معادن ایران نداشته اند. بهرام ابراهیمی در دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی با بیان این مطلب اظهار داشت: صنایع معدنی ایران 3 هزار سال قدمت دارد و یک فرهنگ بزرگ معدنی در بخش معادن روباز ایران وجود دارد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۲  
     ایران ظرفیت قرارگیری در گروه 20 را دارد
     رئیس منابع شبکه ای شرکت ای تی دی (ATD) گفت: ایران ظرفیت قرارگیری درگروه 20 را دارد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۲  
     بهترین مدل جذب سرمایه، ادغام با شرکت های معتبر جهانی
     موسس و مدیرعامل شرکت بین المللی یورو اینوست گفت: بهترین مدل جذب سرمایه گذاری خارجی، ادغام و تملیک با شرکت های معتبر جهانی است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۲  
     دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی با حضور رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، از لنز عکاسان خبری
     دومین اجلاس بین المللی معدن و صنایع معدنی ایران با حضور آیت ا... اکبر هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، برگزار شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۱