•    
    •  
    • اخبار برگزیده
     برگزاری دوره آموزشی ارتقای سلامت جسمانی کارکنان در محیط کار
     دفتر مدیریت آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو، دوره آموزشی ارتقای سلامت جسمانی کارکنان در محیط کار را برگزار کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، دکتر پارسا، متخصص طب ورزشی، در دوره آموزشی ارتقای سلامت جسمانی کارکنان در محیط کار به موضوعات این حوزه شامل تاثیر ارگونومی در بیماری های اسکلتی و عضلانی ناشی از کار (میز، صندلی اداری، نور، آلودگی محیط، جابجایی اجسام) نقش تغذیه و اصلاح الگوی مصرف مواد غذایی در سلامت جسمانی و جلوگیری از خستگی های مفرط، تقسیم بندی مواد غذایی، عادت های غلط غذایی، نقش میوه ها، سبزی ها و فیبرها در سلامت بدن و اصول دریافت کالری پرداخت.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۶  
     افزایش 13 درصدی تولید کنسانتره مس طی 9 ماهه امسال
     تولید کنسانتره مس کشور طی 9 ماهه سال 95 رشد 13 درصدی را تجربه کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، شرکت های زیر مجموعه شرکت ملی صنایع مس ایران شامل «مس سرچشمه»، «مس سونگون» و «مس میدوک» از ابتدای فروردین تا پایان آذر ماه، 805 هزار و 63 تن کنسانتره مس تولید کردند. در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 711 هزار و 531 تن بود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۶  
     فرصت ایجاد 100هزار شغل در سیستان و بلوچستان با فعال شدن طرح های زنجیره معدن
     پتانسیل های سرمایه گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی استان سیستان و بلوچستان،‌ فرصت ایجاد 100هزار شغل را فراهم کرده است. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، مدیریت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو با ارایه گزارشی در «همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری مکران»، به معرفی «ظرفیت ها و پروژه های اقتصادی مکران در بخش معدن و صنایع معدنی» پرداخت.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۵  
     تحرک معدن به سه میلیارد دلار وام نیاز دارد
     رییس هیات عامل ایمیدرو در گفت و گویی با روزنامه دنیای اقتصاد، به شرایط گذشته،‌ حال و آینده بخش معدن و صنایع معدنی پرداخت. مهدی کرباسیان در این گفت و گو به شرایط عبور از مسیر پرپیچ و خمی اشاره کرده که میراث سیستم مدیریت و تصمیمات دولت گذشته بوده است. وی در عین حال، اجرایی شدن برجام را سبب آغاز تحرک در این بخش می داند و از اقبال خارجی ها برای حضور در پروژه های معدنی ایران سخن گفته است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۵  
     اقدامات ایمیدرو برای فعال سازی پتانسیل های معدنی کردستان
     رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به اقدامات ایمیدرو در فعال سازی پتانسیل های معدنی کردستان گفت: بخش معدن و صنایع معدنی استان کردستان را توسعه می دهیم. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی کرباسیان در دیدار با استاندار استان کردستان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت و تعدادی از مشارکان و سرمایه گذاران صنایع معدنی این استان و جمعی از مدیران ایمیدرو ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: یکی از اقدامات برجسته ایمیدرو در سال 93 ، اجرای برنامه اکتشاف 250 هزار کیلومتر مربعی در 20 استان کشور و از جمله استان کردستان است که به تدریج نتایج مطلوبی از این عملیات حاصل می شود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۴  
     طبس، منطقه ویژه زغالسنگ می شود
     مجری طرح زغالسنگ طبس گفت: با اجرای طرح های توسعه در مناطق زغالدار طبس، ظرفیت تولید کنسانتره زغالسنگ 50 درصد افزایش می یابد که به تبع آن میزان واردات زغالسنگ کنسانتره و کک مورد نیاز کشور کاهش خواهد یافت. برنامه های افزایش ظرفیت تولید زغالسنگ در طبس، زمینه ایجاد منطقه ویژه زغالسنگ را فراهم می کند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۴  
     گزارش فنی و اقتصادی طرح کک نفتی، پس از یک دهه انتظار نهایی شد
     گزارش نهایی امکان سنجی فنی و اقتصادی طرح احداث کارخانه کک نفتی آماده شد. این طرح به مدت یک دهه در حالت سکون قرار داشت. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، رییس هیات عامل ایمیدرو با اعلام این خبر و تاکید بر اینکه طرح فوق از نتایج برجام محسوب می شود اظهار داشت: در جلسه ارایه این گزارش که مشاور ایرانی و مدیران شرکت اکسنس فرانسه حضور داشتند، طرف فرانسوی گزارش خود را مشتمل بر نتایج مطالعات بازار،‌ فنی و اقتصادی به همراه نتایج مربوط به هر کدام را ارایه کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۳  
     امور زیربنایی سنگان نیاز به طرح جامع و مشاور داخلی-خارجی دارد
     رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: امور زیربنایی طرح های توسعه سنگان، با استفاده از مشاور داخلی – خارجی بازنگری و در قالب طرح جامع، تدوین می شود. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، مهدی کرباسیان که در جلسه مشترک با سرمایه گذاران مجتمع سنگان و بخش زیربنایی سخن می گفت، تصریح کرد: با توجه به اهمیت آینده توسعه این معدن و نقشی که در طرح جامع فولاد ایفا می کند، باید موضوع تامین آب، برق،‌گاز،‌ مسیر انتقال مواد معدنی و توسعه اجتماعی منطقه،‌ برای دوره بلند مدت مشخص شود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۳  
     افزایش حجم معاملات 3 فلز استراتژیک طی 9 ماهه امسال
     حجم معاملات 3 فلز استراتژیک شامل فولاد، روی و طلا در بورس کالا طی 9 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، از ابتدای فروردین تا پایان آذرماه 95، حجم معاملات فولاد در بورس کالا 5 میلیون و 441 هزار و 628 تن بود اما این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 4 میلیون و 656 هزار و 577 تن بود که 17 درصد رشد نشان می دهد. ارزش معاملات این فلز نیز 86 هزار و 818 میلیارد ریال بود که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته (67 هزار و 293 میلیارد ریال)، حاکی از افزایش 29 درصدی ارزش معاملات نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۳  
     رشد 47 درصدی فروش مجتمع سنگ آهک پیربکران
     مدیر مجتمع سنگ آهک پیربکران از افزایش میزان فروش 47 درصدی تولید این مجتمع طی 9 ماهه امسال خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، احمد رادفر ضمن بیان این مطلب گفت: میزان فروش محصولات ریزدانه مجتمع سنگ آهک پیربکران از ابتدای فروردین تا پایان آذر، به 130 هزار و 935 تن افزایش یافت. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 88 هزار و 784 تن بود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۲