•    
    •  
    • اخبار برگزیده
     جهش بخش معدن نیازمند 3 میلیارد دلار وام از صندوق توسعه ملی است
     رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد: برای ایجاد رشد جهشی در بخش معدن و صنایع معدنی نیاز به تخصیص یک وام 3 میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی است. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، مهدی کرباسیان گفت: ایمیدرو با دریافت سه میلیارد دلار وام از صندوق توسعه ملی می تواند تا سه برابر آن را از مشارکت بخش خصوصی جذب کند که این منابع در توسعه و رشد جهشی بخش معدن بسیار موثر خواهد بود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۲  
     رشد تولید ریوتینتو در زنجیره آلومینیوم
     شرکت ریوتینتو طی گزارشی عملکرد تولید خود در زنجیره آلومینیوم را منتشر کرد و در آن خبر از رشد تولید در بخش های مختلف این صنعت داد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از مجله متال بولتن، شرکت ریوتینتو طی گزارشی عملکرد تولید آلومینیوم، بوکسیت و آلومینای خود را در سال 2016 منتشر کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۲  
     سفارش تجهیزات اصلی الکترود گرافیتی تا پایان امسال
     رییس هیات عامل ایمیدرو خبر داد که سفارش خرید تجهیزات طرح الکترود گرافیتی تا پایان داده می شوند. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، مهدی کرباسیان که در مراسم بازدید از طرح الکترود گرافیتی سخن می گفت تصریح کرد: تجهیزات این طرح به دلایل حساسیت هایی که در نوع فناوری و کاربردهای آن داشت، تا پیش از برجام به ایران ارایه نمی شد اما به تازگی شرکتی معتبر از آلمان قرارداد ساخت آن را به امضا رساند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۲  
     اجرای شش طرح با 1.3 میلیارد دلار سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس
     مدیرعامل منطقه ویژه اقثتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس اعلام کرد: شش طرح معدنی و صنایع معدنی با سرمایه گذاری بیش از یک میلیارد و 300 میلیون دلار در این منطقه ویژه در حال اجراست. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، حسن خلج طهرانی گفت: واحد احیا شرکت فولادصبا خلیج فارس با ظرفیت سالانه1.5 میلیون تن آهن اسفنجی با سرمایه گذاری 360 میلیون دلار، فاز اول طرح گندله سازی شرکت مادکوش با ظرفیت 2.5میلیون تن در سال با سرمایه گذاری 190 میلیون دلار و فاز دوم فولادسازی شرکت فولاد کاوه جنوب به ظرفیت 1.2 میلیون تن و سرمایه گذاری 400 میلیون دلار بخشی از طرح های در دست اجرای منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۱  
     حضور اقتصاددانان در معادن چادرملو و چاه گز یزد
     تعدادی از اقتصاددانان از معدن سنگ آهن چادرملو و چاه گز یزد دیدن کردند. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو جمعی از اقتصاددانان از معدن سنگ آهن چادرملو و چاه گز دیدن کردند که در جریان بازدید از این معادن، وسعت معادن و ذخیره عظیم سنگ آهن نظر اقتصاددانان را جلب کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۱  
     برگزاری چهارمین اجلاس معاونان و مدیران منابع انسانی سازمان ایمیدرو
     چهارمین اجلاس معاونان و مدیران منابع انسانی سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران و شرکت های تابعه در سالن کنفرانس ساختمان مدیریت منطقه ویژه خلیج فارس در بندرعباس برگزار شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۳۰  
     پور عطار، مشاور رئیس هیات عامل ایمیدرو شد
     رئیس هیات عامل ایمیدرو طی حکمی، مجید پورعطار را به عنوان مشاور رئیس هیات عامل این سازمان منصوب کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی کرباسیان در این حکم آورده است: نظر به سوابق، تجارب ارزنده، شایستگی و تعهد جنابعالی به موجب این حکم به سمت مشاور رئیس هیات عامل منصوب می شوید.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹  
     رکورد قیمت سنگ آهن در 28 ماه گذشته
     سنگ اهن در ادامه مسیر رشد قیمت، به بالاترین حد خود در 28 ماه گذشته رسید. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، این خلاصه گزارشی است که وب سایت ماینینگ منتشر کرده است. طبق این گزارش قیمت واردات سنگ آهن شمال چین با 4.1 درصد رشد به 83.50 دلار در هر تن خشک رسید که بالاترین قیمت طی 28 ماه گذشته( از سپتامبر 2014تا دسامبر 2016) است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹  
     حضور اقتصاددانان در کارخانه های چادرملو،‌ فولاد غدیر و فولاد ارفع
     گروهی از اقتصاددانان کشور با حضور در مجتمع چادرملو از طرح های توسعه ای این شرکت دیدن کردند و در جریان فعالیت های این مجموعه قرار گرفتند. این گروه همچنین دیداری با مدیران شرکت های فولاد غدیر ایرانیان و فولاد ارفع داشتند و از سایت آن کارخانه ها دیدن کردند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹  
     اقتصاددانان از معادن سنگ آهن استان یزد دیدن می کنند
     جمعی از اقتصاددانان از امروز و در برنامه ای دو روزه، با هدف آشنایی با توانمندی های بخش معدن کشور از معادن و کارخانه های فرآوری سنگ آهن استان یزد دیدن می کنند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹