•    
    •  
    • اخبار برگزیده
     دومین اجلاس معدن با حضور 64 شرکت خارجی آغاز می شود
     64 شرکت از 17 کشور جهان در دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران حضور پیدا می کنند. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران (IMIS2) - امروز ساعت 9 افتتاح می شود- شرکت های خارجی از جمله اس ام اس گروپ (آلمان)، جِی اس سی اگزیار (روسیه)،‌ اِن آر جی (استرالیا)، میگا (استرالیا) و اتوتک (فنلاند) هستند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۰  
     سخنرانی مقامات عالی ایران و مدیران ارشد شرکت های معدنی جهان در IMIS
     دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران ( IMIS) با حضور مقامات عالی ایران و مدیران ارشد شرکت های معدنی جهانی، از صبح فردا ( شنبه) آغاز به کار می کند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۱۹  
     افزایش 14 درصدی تولید کنسانتره مس تا پایان آبان
     میزان تولید کنسانتره مس کشور طی 8 ماهه سال 95 با رشد 14 درصدی مواجه شد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، شرکت های زیر مجموعه شرکت ملی صنایع مس ایران شامل «مس سرچشمه»، «مس سونگون» و «مس میدوک» از ابتدای فروردین تا پایان آبان ماه، 715 هزار و 78 تن کنسانتره مس تولید کردند. در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 626 هزار و 130 تن بود. میزان تولید کنسانتره این شرکت ها در آبان ماه، 88 هزار و 329 تن بود که در مقایسه با آمار مدت مشابه سال گذشته (89 هزار و 271 تن)، یک درصد کاهش نشان می دهد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۱۷  
     ورود شرکای خارجی به صنعت فولاد ایران از دیدگاه متال بولتن
     متال بولتن در گزارش جدید خود ، به حضور شرکت های خارجی در صنعت فولاد ایران اشاره و در عین حال تاکید کرده که اروپایی ها، در صف اول خرید فولاد از ایران هستند. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، این نشریه معتبر بین المللی دراین باره نوشت: لغو تحریم ها علیه ایران توجه جامعه جهانی را به ایران به خصوص در صنعت فولاد جلب کرده است. شماری از فولادسازان ، تجار و عرضه کنندگان تجهیزات به منظور از سر گیری روابط و ایجاد روابط تجاری به ایران آمدند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۱۷  
     رشد 88 درصدی عرضه محصولات شرکت تهیه و تولید مواد معدنی
     سرپرست امور اقتصادی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران از رشد 88 درصدی عرضه محصولات شرکت تهیه و تولید مواد معدنی در بورس کالا طی 8 ماهه سال 95 خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، سیدمسعود حسینی با بیان این مطلب گفت: از ابتدای فروردین تا پایان آبان سال 95، 152 مورد عرضه محصولات تولیدی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی شامل سنگ آهن، طلا، کک و سرب در بورس کالا انجام شد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 81 مورد بود که در 2 حوزه طلا و سنگ آهن اتفاق افتاد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۱۶  
     شناسایی محیط های پتانسیل دار مواد معدنی کشور در مقیاس یکصد هزارم
     سازمان های «توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران» و «زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور» با انعقاد توافق نامه ای، روی موضوع شناسایی محیط های پتانسیل دار مواد معدنی کشور در مقیاس یکصد هزارم همکاری می کنند. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، توافق نامه همکاری با موضوع شناسایی محیط های پتانسیل دار مواد معدنی کشور در مقیاس یکصد هزارم بین «مهدی کرباسیان» و «محمد تقی کره ای» به نمایندگی از سازمان های یاد شده انجام شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۱۶  
     تقاضای بالا برای زغال سنگ تا سال2040
     انجمن جهانی زغال سنگ از افزایش 2برابری تقاضای زغال سنگ در هند و 3برابری در جنوب شرقی آسیا تا سال 2040 خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران(ایمیدرو) به نقل از انجمن جهانی زغال سنگ ، براساس پیش بینی IEA مصرف زغال سنگ به عنوان منبعی بالقوه برای برق رسانی رشد مستمر خواهد داشت. اقتصاد کشورهای آسیایی در حال توسعه به دلیل حمایت از توسعه برق رسانی به سمت زغال سنگ روی آورده است. در سطح جهانی، زغال سنگ به عنوان ضامن امنیت انرژی تقریبا 40 درصد کل انرژی برق دنیا را فراهم خواهد کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۱۵  
     معرفی ظرفیت های معدنی ایران در IMIS2
     رییس هیات عامل ایمیدرو در یک نشست خبری، درباره دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران گفت: معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری و همکاری،‌ از اهداف این رویداد بین المللی است. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)،‌ مهدی کرباسیان که در جمع خبرنگاران سخن می گفت،‌ اظهار داشت: مراسم افتتاحیه دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی (IMIS2) با حضور وزیر صنعت معدن و تجارت در روز شنبه 20 آذر ماه برگزار می شود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۱۴  
     برنامه انتخاب سرمایه گذار دو طرح در شورابه های خور و بیابانک
     به زودی، مناقصه انتخاب سرمایه گذار برای احداث 2 واحد صنعتی در مجتمع پتاس خور و بیابانک برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، علی علوی نایینی؛ مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک با بیان این مطلب تصریح کرد: طرح های «تولید کلرید کلسیم به ظرفیت 30 هزار تن» و «اکسید منیزیم به ظرفیت 20 هزار تن در سال»، به عنوان اولویت های این مجتمع محسوب می شوند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۱۳  
     واگذاری «امور خدماتی و پشتیبانی» طرح الکترود گرافیتی
     طرح ایجاد کارخانه الکترود گرافیتی برای واگذاری حجمی انجام امور خدماتی و پشتیبانی از متقاضیان دعوت به همکاری کرد. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، متقاضیان باید دارای گواهی تایید صلاحیت معتبر از اداره کار و امور اجتماعی ( در رشته خدمات) باشند. کارفرمای طرح ایجاد کارخانه الکترود گرافیتی، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران است و مدت اجرای پروژه 12 ماه درنظر گرفته شده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۱۳