X
   
 
  • اخبار رسانه ها
   اخذ عوارض ۲۵ درصدی از صادرات مواد خام معدنی به گمرک ابلاغ شد
   معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: روز ۲۶ شهریور موضوع اخذ عوارض ۲۵ درصدی برای صادرات مواد خام معدنی ( سنگ آهن ) به گمرک جمهوری اسلامی ایران ابلاغ شد و از یکم مهرماه امسال شکل اجرایی به خود می گیرد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۸/۰۶/۲۷  
   نیروگاه ۱۶۰مگاواتی سیرجان آماده بهره برداری شد
   مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی گل گهر گفت: نیروگاه ۱۶۰ مگاواتی سیکل ترکیبی این شهرستان به مرحله راه اندازی رسیده و در نوبت افتتاح قرار گرفته است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۸/۰۶/۲۵  
   قانون واگذاری معادن در کشور اصلاح شود
   نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان گفت: قانون واگذاری معادن به سرمایه‌گذار برای توسعه اقتصاد کشور اصلاح شود.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۸/۰۶/۲۳  
   وضع 25 درصدی عوارض بر صادرات سنگ آهن از مهرماه اجرایی می شود
   مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت ، معدن و تجارت اعلام کرد : در صورت تصویب هیات وزیران و به منظور ایجاد ارزش افزوده بیشتر از مهرماه سال جاری 25 درصد عوارض صادرات بر سنگ آهن اعمال می شود.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۸/۰۶/۱۳  
   سال گذشته ۷۰۶ محدوده امیدبخش معدنی شناسایی شد
   مدیرکل دفتر امور اکتشافات وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت اعلام کرد: ۷۶ پهنه اکتشافی در سال گذشته تعیین تکلیف شده و نهایتا ۷۰۶ محدوده امیدبخش در کشور شناسایی شد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۸/۰۶/۰۴  
   ایمیدرو ‌۳۵۰ میلیارد ریال در اکتشافات معدنی خراسا‌ن جنوبی سرمایه‌گذاری می‌کند
   استاندار خراسان جنوبی گفت: ایمیدرو ‌۳۵۰ میلیارد ریال در اکتشافات معدنی خراسا‌ن جنوبی سرمایه‌گذاری می‌کند.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۸/۰۵/۲۷  
   وضعیت بهای جهانی سنگ آهن
   بررسی گزارشهای خبری نشان می دهد روند نزولی بهای سنگ آهن در بازارهای جهانی از جمله چین به عنوان بزرگترین وارد کننده این ماده معدنی و نخستین تولید کننده فولاد در جهان ادامه دارد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۸/۰۵/۲۳  
   راه‌اندازی نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی چادرملو تا پایان سال
   طبق اعلام مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، با توجه به اینکه این شرکت چالش و مشکل بزرگی را پیش روی خود نمی‌بیند؛ توانسته نه تنها برنامه‌های خود را انجام دهد بلکه درصدد توسعه مجموعه نیز بر آمده است. علاوه بر این اقدامات لازم برای احداث نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی انجام و تامین اعتبار شده که با ورود تجهیزات خریداری شده تا پایان سال و نصب آن تا سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۸/۰۵/۱۵  
   نقشه راه معدن و صنایع معدنی بزرگترین افتخار فراکسیون است
   رئیس فراکسیون معدن و صنایع معدنی مجلس گفت: تهیه نقشه راه معدن و صنایع معدنی به عنوان یک افتخار بزرگ است و تنها بخشی از وزارت صمت و یا می توان گفت تنها بخشی از کل دولت که یک نقشه راه 4 ساله دارد همین نقشه راه معدن است.'
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۸/۰۵/۱۵  
   افزایش ۶ برابری حقوق دولتی فقط برای مس
   مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: حقوق دولتی مس متاسفانه 6 برابر شده و این اتفاق فقط برای مس رخ داده که امیدواریم این حقوق کاهش یابد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۸/۰۵/۱۲