X
   
 
  • اخبار
   تولید بیش از 170 هزار تن کنسانتره زغال سنگ ایمیدرو
   شرکت های زغال سنگ طبس و البرز مرکزی (وابسته به ایمیدرو) طی 3 ماهه نخست امسال، بیش از 170 هزار تن کنسانتره تولید کردند. طی این مدت استخراج زغال سنگ این دو شرکت نیز نسبت به سه ماهه نخست سال 97، از 11 درصد رشد برخوردار بوده است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۸/۰۵/۰۵  

   افزایش دو برابری در آمد فروش محصولات فولاد مبارکه
   درآمد حاصل از فروش امسال محصولات در بزرگترین تولید کننده فولاد کشور بیش از دو برابر رشد داشته است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۸/۰۵/۰۵  
   ظرفیت های خالی مانده درمنطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس
   درسال رونق تولید ظرفیت های زیادی در واحدهای مختلف تولیدی و اقتصادی از جمله منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس وجود دارد که برای جذب سرمایه گذار، اشتغال مولد و صادرات باید برنامه ریزی بیشتری روی آن صورت گیرد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۸/۰۵/۰۵  
   رونق بازار معاملات سنگ آهن چین
   گزارشهای خبری منتشر شده از بهبود وضع معاملات در بازار سنگ آهن وارداتی آسیا در آخرین معاملات صورت گرفته در پنجشنبه هفته گذشته در چین حکایت دارد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۸/۰۵/۰۵  
   فعالیت معادن منافاتی با الزام های زیست محیطی ندارد/ افتتاح واحد تولید اسید مس در سرچشمه؛ به زودی
   وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: فعالیت معادن و استخراج مواد معدنی، هیچ منافاتی با رعایت مبانی و الزام های زیست محیطی و منابع طبیعی ندارد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۸/۰۵/۰۵  
   رشد 26 درصدی تولید کاتد شرکت مس طی 4 ماه
   شرکت ملی صنایع مس ایران موفق به ثبت رشد 26 درصدی تولید کاتد مس طی چهارماه نخست امسال شد. بر این اساس میزان تولید این محصول با افزایش 18هزار تنی نسبت به برنامه، به 90 هزار 500 تن رسید.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۸/۰۵/۰۵  
   رشد تولید فولاد در نیمه نخست 2019؛ ایران 5.6درصد،‌ جهان 4.9 درصد
   انجمن جهانی فولاد خبر داد: طی نیمه نخست سال2019میلادی، تولید فولاد خام ایران و جهان نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب5.6 درصد و 4.9 درصد افزایش یافت.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۸/۰۵/۰۵  
   احیای معادن کوچک با مشارکت بخش خصوصی/ 4 هزار معدن در کشور فعال نیست
   معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت با بیان اینکه حدود چهار هزار معدن در کشور غیرفعال است، گفت: سیاست دولت در چارچوب برنامه احیای معادن کوچک که از طرح های اقتصاد مقاومتی است، تکیه و جذب مشارکت بخش خصوصی در این عرصه خواهد بود.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۸/۰۵/۰۵  
   تخصیص منابع حقوق دولتی برای رفع مشکلات زیرساخت معادن کوچک
   مدیر برنامه ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو خبر داد: از محل حقوق دولتی، منابعی در اختیار طرح ایجاد زیر بناها قرار می گیرد تا در بخش زیرساخت های مورد نیاز معادن کوچک هزینه شود.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۸/۰۵/۰۳  
   پشتیبانی متقابل معادن کوچک و بزرگ در حوزه سنگ آهن و مس
   مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری و فعالیت های معدنی گفت: شرکت های بزرگ سنگ آهن و مس تفاهمنامه ای با این صندوق امضا کرده اند تا شرایط برای پشتیبانی متقابل معادن کوچک و بزرگ فراهم آید.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۸/۰۵/۰۲