•    
    •  
    • فرآیندها، استانداردها،اخبار و اطلاعیه ها
     آماده شدن بسته اعتباری دوم ایران و چین به ارزش 30 میلیارد یورو
     رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران از آماده شدن بسته اعتباری دوم ایران و چین به ارزش 30 میلیارد یورو و لزوم عملیاتی کردن آن خبر داد. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، مهدی کرباسیان که درباره نتایج سفر مقامات کشورمان به چین سخن می گفت به گردهمایی فعالان اقتصادی دو کشور و حضور شرکت های چینی در بخش معدن و صنایع معدنی اشاره کرد و افزود: ارزش طرح های اجرا شده بین ایران و چین طی سه سال گذشته به بیش از 20 میلیارد یورو رسید که از این میزان 4 میلیارد یورو مربوط به بخش معدن و صنایع معدنی است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۰۳  
     مذاکره ایمیدرو با ان اف سی برای اجرای فاز دوم آلومینیوم جنوب
     ایمیدرو به ان اف سی چین پیشنهاد داد که فاز دوم طرح آلومینیوم جنوب را نیز برعهده گیرد. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، مهدی کرباسیان که برای پیگیری برنامه های همکاری ایران و چین به آن کشور سفر کرده بود، در دیدار با ژانگ ( Zhang) مدیر گروه ان.اف.سی (NFC Group) این پیشنهاد را ارایه کرد. شرکت ان اف سی، در حال حاضر فاز نخست آلومینیوم جنوب را در منطقه ویژه صنایع انرژی بر لامِرد در حال اجرا دارد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۰۳  
     تاکید کرباسیان بر مدیریت اقتضایی در اقتصاد کشور
     رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: با توجه به تنوع فرهنگی ایران، «مدیریت اقتضایی» از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی کرباسیان در دیدارجمعی از دانشجویان رشته مدیریت دانشگاه تهران ضمن بیان این مطلب اظهار داشت:
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۰۳  
     پیشنهاد 20 میلیارد دلار برای تامین زیرساخت های بخش معدن در برنامه ششم
     مدیر زیر ساخت ایمیدرو گفت: برای تامین زیرساخت های بخش معدن و صنایع معدنی اعم از فولاد، مس، سرب و روی و مواد معدنی اولویت دار، در برنامه ششم توسعه و طرح جامع فولاد، 20 میلیارد دلار پیشنهاد دادیم.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۰۳  
     افزایش 26.3 د رصدی تولید فولاد خام ایران طی ماه نوامبر 2016
     انجمن جهانی فولاد (worldsteel association) از رشد 26.3 درصدی تولید فولاد خام ایران در ماه نوامبر 2016 میلادی خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، بر اساس گزارش انجمن جهانی فولاد، ایران در ماه نوامبر 2016میلادی، یک میلیون و 585 هزار تن فولاد خام تولید کرد. این در حالی است که این رقم در مدت مشابه سال گذشته میلادی، یک میلیون و 255 هزار تن بوده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۰۱  
     پیش بینی مدیر عامل شرکت ملی فولاد از رشد صادرات تا پایان سال
     مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران گفت: با ادامه روند فعلی پیش بینی می شود امسال میزان تولید فولاد به 18 میلیون تن و صادرات آن به 6 میلیون تن برسد. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، عبدالمجید شریفی با بیان اینکه در سال های اخیر تولید فولاد ایران نسبت به کشورهای خاورمیانه بیشتر بوده است، افزود: از سال 2011 تا 2015 صادرات ایران روندی افزایشی داشته و در برنامه چشم انداز (حداقل) 15 میلیون تن صادرات فولاد پیش بینی شده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۰۱  
     امضای تفاهم نامه ایمیدرو با موسسه تحقیقات معدنکاری بِیجینگ چین
     ایمیدرو با موسسه تحقیقات معدنکاری و متالورژی بِیجینگ (BGRIMM) چین تفاهم نامه همکاری امضا کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران به نمایندگی از ایمیدرو در جریان بازدید رئیس هیات عامل ایمیدرو و هیات همراه، با موسسه تحقیقات معدنکاری بِیجینگ چین تفاهم نامه همکاری منعقد کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۳۰  
     معدن ترود،‌ برای انتخاب سرمایه گذار به مناقصه می رود
     مجری طرح تجهیز معدن و استحصال شورابه های ترود از برگزاری مناقصه بین المللی برای انتخاب مشاور خارجی این معدن در آینده نزدیک خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، حسین داشبلاقی با بیان این مطلب گفت: به زودی مناقصه بین المللی برای انتخاب مشاور خارجی برای تهیه و تکمیل اسناد و اطلاعات برگزار خواهد شد چرا که نیازمند تهیه و تکمیل کسری اطلاعات و دریافت تاییدیه استاندارد از یک موسسه بین المللی در این خصوص هستیم تا بتوانیم سریع تر - حتی در مقیاس کوچک- وارد فاز اجرا شویم.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۳۰  
     واله، بزرگ ترین معدن سنگ آهن جهان را با «فناوری خشک»، افتتاح کرد
     شرکت واله بزرگترین معدن سنگ آهن جهان را در برزیل افتتاح کرد. این معدن با فناوری خشک، فعالیت می کند که مصرف آب را تا 93درصد کاهش می دهد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران(ایمیدرو) به نقل از وب سایت ماینینگ، شرکت واله از افتتاح بزرگترین معدن سنگ آهن در طول تاریخ معدن جهان با سرمایه گذاری 14.3 میلیارد دلار خبر داد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۳۰  
     رونمایی از منشور حقوق شهروندی از سوی رییس جمهوری
     متن کامل منشور حقوق شهروندی امروز از سوی دکتر حسن روحانی رییس جمهوری،‌ رونمایی شد. بیست و نهم آذرماه 1395 در همایش قانون اساسی و حقوق ملت با حضور رئیس جمهوری و جمعی از وکلا، حقوق دانان و استادان دانشگاه و کارشناسان، متن کامل منشور حقوق شهروندی رونمایی و به امضای دکتر روحانی رسید.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۹