•    
    •  
    • فرآیندها، استانداردها،اخبار و اطلاعیه ها
     ارتباطات علمی و فناوری ایمیدرو برای توسعه پایدار و دانش بنیان گسترش می یابد
     ایمیدرو با سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در زمینه گسترش ارتباطات علمی و فناوری و برای توسعه پایدار و دانش بنیان کشور تفاهم نامه همکاری امضا کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، در جلسه اختتامیه هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار، امیر خرمی شاد معاون برنامه ریزی و توانمندسازی به نمایندگی از «ایمیدرو» و محمد حسن انتظاری معاون نوآوری، تجاری سازی و انتقال فناوری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران به نمایندگی از آن «سازمان»، تفاهم نامه همکاری منعقد کردند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۹  
     لوح «پژوهش برتر» با طرح عناصر نادر خاکی به ایمیدرو رسید
     اجرای طرح استحصال فلزات یا عناصر نادر خاکی از منابع معدنی و رونمایی از 6 عنصر کمیاب،‌سبب برتر شناخته شدن ایمیدرو در بخش پژوهش شد. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، شمس الدین سیاسی راد مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو گفت: افزود: طرح استحصال فلزات عناصر نادرخاکی از منابع معدنی در سال گذشته در مرکز تحقیقات فراوری مواد معدنی با استفاده از منابع پژوهشی ایمیدرو و همکاری یک شرکت هندی صاحب دانش فنی، اجرا شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۹  
     رشد 34درصدی صادرات معدن و صنایع معدنی در 8 ماه؛ فولاد و مس پیشتاز
     ارزش صادرات معدنی و صنایع معدنی در 8 ماه سال 95 با رشد بیش از 34درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه شد. در این مدت زنجیره فولاد با بیشترین ارزش و زنجیره مس با بیشترین رشد، پیشتاز صادرات شدند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۹  
     سرمایه گذاری 1.1 میلیارد یورویی در حوزه زغال سنگ طبس
     مجری طرح زغال سنگ طبس گفت: بخش های دولتی و خصوصی تا سال 99، بیش از 1.1 میلیارد یورو در حوزه زغال سنگ طبس سرمایه گذاری می کنند. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، امید فلاح ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: بر اساس طرح جامع زغال سنگ، توسعه معادن زغال سنگ حوزه طبس در بخش زغال های کک شو، 772 میلیون و 500 هزار یورو برای «طرح های تجهیز معدن و تولید کنسانتره»، 117 میلیون و 200 هزار یورو برای «طرح های زغال شویی» و 9 میلیون و 500 هزار یورو برای «طرح های کک سازی سرمایه گذاری» پیش بینی شده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۸  
     چین فناوری جدیدتولید آلومینیوم را به ایران می آورد
     معاون مدیر عامل شرکت اِن اف سی (NFC) چین اعلام کرد که این شرکت فناوری های جدید تولید شمش آلومینیوم را به ایران منتقل می کند. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، کین ژونمن گفت: با توجه به اینکه چین در تکنولوژی بخش معدن پیشرفت خوبی داشته، در نظر داریم جدیدترین فناوری ها را به ایران منتقل کنیم به عنوان مثال بر روی پروژه کوره های ذوب آلومینیوم کار می کنیم که مصر ف انرژی و برق را کاهش خواهد داد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۸  
     ایمیدرو،‌ در صورت تمایل بخش خصوصی، طرح های اکتشافی را واگذار می کند
     در صورت تمایل بخش خصوصی، ایمیدرو طرح های اکتشافی را واگذار می کند یا مشارکت خواهد کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، علی اصغر زاده مدیر اکتشاف ایمیدرو با بیان این مطلب به جایگاه معدنی ایران اشاره و تصریح کرد: کمربند متالوژنی تتیان جهان که از کشورهای اروپای شرقی تا پاکستان، مالزی و اندونزی ادامه دارد و ایران در آن واقع شده، از نظر بار معدنی، بسیار غنی است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۷  
     اکتشافات ایران را با فناوری نوین انجام می دهیم
     رئیس اکتشاف شرکت انگلو امریکن پی ال سی گفت: به عنوان شریک سرمایه گذار، می توانیم از فناوی های نوین در عملیات اکتشافی در ایران، استفاده کنیم. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، سورت مک کرکن (Stuart McCracken)در دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: ما به عنوان یک شرکت اکتشافی، همواره در بخش های مختلف جهان از جمله آفریقا، استرالیا، اروپا و آمریکا و غیره به کار اکتشاف می پردازیم و با این کار، علاوه بر اینکه می توانیم شرکت خود را گسترده تر کنیم، در صورت نتیجه دادن اکتشاف، ذینفعان نیز می توانند سود ببرند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۴  
     مذاکرات ایمیدرو با چهار شرکت بزرگ ژاپنی
     رییس هیات عامل ایمیدرو از مذاکره با 4 شرکت بزرگ ژاپنی برای حوزه مالی و همکاری اقتصادی خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران( ایمیدرو)،‌ مهدی کرباسیان که درباره سفر وزیر امور خارجه کشورمان و هیات همراه به شرق آسیا سخن می گفت تصریح کرد: در این سفر مذاکراتی با چهار شرکت بزرگ ژاپنی میتسوبیشی، سومیتومو، کوبییسی و نیپون انجام دادیم. کرباسیان تاکید کرد: شرکت‌های ژاپنی اعلام‌کردند دولت آن کشور در ارتباط با فعال کردن خط اعتباری و همکاری‌های اقتصادی با ایران فعال‌تر شده و امید دارند بتوانند در حوزه اقتصادی ایران فعالیت بیشتری داشته باشند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۴  
     اختصاص قانونی نیم درصد از ذخیره کشف شده معدن به کاشف
     مدیرکل دفتر امور اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: طبق تبصره 2 ماده 9 قانون معادن، بهره برداران معادن باید نیم درصد از محصول استخراج شده در سر معدن یا بهای آن را به مدت 25 سال به کاشف بپردازند. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، اسدالله کشاورز در دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ضمن بیان این مطلب تصریح کرد: مواد معدنی در 6 گروه طبقه بندی شده که «گروه یک» تا 3 به شن، ماسه، گچ، آهک و مصالح ساختمانی، «گروه 4» به سنگ های تزئینی و نما، «گروه 5» به مواد کانی های فلزی و «گروه 6» به کانی های غیر فلزی اختصاص دارد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۳  
     ثبت 10 آنومالی عناصر نادر خاکی
     سرپرست مرکز تحقیقات فراوری مواد معدنی گفت: در ناحیه ایران مرکزی 10 آنومالی عناصر نادر خاکی را ثبت کرده ایم.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۳