•    
    •  
    • فرآیندها، استانداردها،اخبار و اطلاعیه ها
     جزئیات فراخوان چهار محدوده اکتشافی ایمیدرو
     مدیر امور اکتشاف ایمیدرو سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد: این سازمان فراخوان 4 محدوده اکتشافی را برای واگذاری به متقاضیان واجد صلاحیت فنی و مالی‌ آغاز کرده و به زودی نیز پنجمین محدوده اکتشافی برای واگذاری، فراخوان می شود. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، علی اصغرزاده گفت: در این فراخوان عمومی، محدوده های پهنه پلی متال گلوجه زنجان، پروانه اکتشافی سنگ آهن چاه باشه 1و2 یزد، گواهی کشف آگات شکرآب اصفهان و پروانه اکتشافی طلای نیکوئیه قزوین به واجدان شرایط واگذار می شود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۷  
     آغاز عملیات اجرایی طرح آهک صنعتی و بلوک های سبک گازی فردا با حضور کرباسیان
     طرح «تولید آهک صنعتی و هیدراته» و «تولید بلوک های سبک گازی و نانو کربنات کلسیم» فردا با حضور رییس هیات عامل ایمیدرو آغاز می شود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۶  
     کرباسیان از نمایشگاه کتاب، حجاب و عفاف ایمیدرو دیدن کرد
     رئیس هیات عامل ایمیدرو از نمایشگاه دو گانه ایمیدور در بخش های «کتاب» و همچنین «حجاب و عفاف» دیدن کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی کرباسیان امروز از نمایشگاه حجاب و عفاف ایمیدرو با حضور در طبقه دوم این سازمان از نزدیک با محصولات عرضه شده در حوزه حجاب و عفاف دیدن کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۶  
     عبور صادرات فولاد شرکت های بزرگ از مرز 4.4 میلیون تن
     شرکت های بزرگ فولادی در 10 ماه سال جاری بیش از 4.4 میلیون تن به بازارهای هدف صادر کردند. این میزان صادرات بیش از کل رقم سال 94 است. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران( ایمیدرو)،‌ از ابتدای سال تا پایان دی ماه 95، اقتصاد کشور شاهد رشد 45درصدی صادرات فولاد نسبت به مدت مشابه سال 94 شد. در دوازده ماه سال گذشته کل تناژ صادراتی فولاد به 4 میلیون و 13هزار تن رسیده بود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۶  
     خیز مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی برای فرآوری عناصر نادر خاکی در 2 حوزه جدید
     سرپرست مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران از خیز این مرکز برای فرآوری عناصر نادر خاکی منطبق بر دستاوردهای جدید اکتشافی طرح عناصر نادر در حوزه های سنگان و ایران مرکزی خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، غلامرضا ملاطاهری با بیان این مطلب اظهار داشت: ایمیدرو با توجه به نیاز روز افزون به عناصر نادر خاکی در صنایع کشور،‌ در سال 93 طرح عناصر نادر خاکی را به طور جدی به اجرا گذاشت و در سال 94، پروژه فرآوری عناصر نادر خاکی را در منطقه ایران مرکزی به دلیل وجود ذخایر مناسب این عناصر، در مقیاس آزمایشگاهی آغاز کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۶  
     فناوری کاهش مصرف آب در کارخانه های آهن اسفنجی،‌ وارد کشور می شود
     فناوری کاهش مصرف آب در کارخانه های آهن اسفنجی، از شرکت کوبِلکو ژاپن به ایران وارد می شود. این فناوری برای کارخانه های تولید آهن اسفنجی موجود در ایران به کار گرفته خواهد شد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، معاون شرکت کوبلکو (KOBELCO)- وابسته به کوبه استیل ژاپن- همراه تعدادی از مدیران ارشد این شرکت در جلسه با رییس هیات عامل ایمیدرو، به ارایه طرح خود در کاهش مصرف آب و انرژی پرداختند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۶  
     صدور 1644 فقره بیمه نامه معدنی به ارزش 4063 میلیارد ریال
     مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی اعلام کرد: در 9 ماهه سال جاری 32 فقره بیمه نامه اعتباری بهره برداری و سرمایه گذاری به ارزش 203 میلیارد ریال از سوی این صندوق صادر شده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۵  
     ارایه دستاوردهای منطقه ویژه خلیج فارس در نمایشگاه معدن و صنایع معدنی بندرعباس
     مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس اعلام کرد: منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، متالورژی و نمایشگاه ماشین آلات، تجهیزات و صنایع وابسته حضور فعال دارد. حسن خلج طهرانی گفت: در این نمایشگاه که از 12 تا 15 بهمن ماه جاری در بندرعباس برگزار شده است، منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس دستاوردهای خود در معرض نمایش می گذارد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۳  
     فراخوان واگذاری چهار محدوده اکتشافی توسط ایمیدرو
     سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) فراخوان، 4 محدوده اکتشافی را برای واگذاری به متقاضیان واجد صلاحیت فنی و مالی،‌ آغاز کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۳  
     کرباسیان: ممنوعیت صادرات کاملا غیرکارشناسی است
     صادرات محصولات معدنی در سال 1395 در حالی برخی از رکوردهای چندین ساله خود را شکست که چندی پیش وزارت صنعت، معدن و تجارت، طی نامه‌ای از شورای اقتصاد درخواست کرده بود که تعرفه صادرات برخی از محصولات معدنی و فلزی افزایش یابد. این تصمیم موافقت‌ها و مخالفت‌های بسیاری را در پی داشت. ماهنامه «اخبار فلزات» برای بررسی تعرفه‌های صادراتی محصولات معدنی و فلزی، با ریاست هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) به گفت‌وگو نشسته است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۳