•    
    •  
    • فرآیندها، استانداردها،اخبار و اطلاعیه ها
     منطقه ویژه خلیج فارس، گواهی امنیت اطلاعات دریافت کرد
     منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس واقع موفق به اخذ گواهی استاندارد امنیت اطلاعات ایزو27001 (ISMS) از سازمان افتا شد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)،‌ مدیر عامل منطقه ویژه در این خصوص گفت: این اولین گواهی استاندارد ISMS دریافت شده در بین مناطق ویژه صنعتی کشور است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۶/۰۴/۱۷  
     فولاد، یک سوم تولیدات را صادر کرد
     میزان تولید فولاد خام کشور طی 2 ماه نخست سال 96، 12 درصد رشد یافت. در این مدت نزدیک به یک سوم تولیدات، به خارج کشور صادر شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۶/۰۴/۱۶  
     تمدید مهلت ارسال عکس به نخستین جشنواره عکس معدن
     مهلت ارسال عکس به نخستین جشنواره ملی عکس معدن تا 20 تیر ماه تمدید شد. به گزارش روابط عومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، فراخوان قبلی ارسال آثار عکاسان، روز 15 تیر ماه اعلام شده بود که طبق برنامه جدید، این مهلت تا روز سه شنبه 20 تیر ماه 1396 تمدید شده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۶/۰۴/۱۶  
     ایمیدرو 708 دوره آموزشی برگزار کرد
     ایمیدرو 708دوره آموزشی در سطح سازمان، واحدهای تابعه و بخش خصوصی طی سال گذشته برگزار کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۶/۰۴/۱۴  
     کرباسیان: پس از برجام، ‌امکان جذب فناوری روز فراهم شده است
     رئیس هیات عامل ایمیدرو با تاکید بر اینکه شرایط جذب فناوری روز پس از برجام فراهم شده است، گفت: برای توسعه بخش معدن، جذب سرمایه گذاری خارجی و فناوری روز ضروری است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۶/۰۴/۱۳  
     سرمایه گذاری و اکتشاف دو اولویت مهم بخش معدن
     نایب رئیس کمیته معدن کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: رقمی حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان از بهره مالکان معادن به خزانه کشور واریز می‌شد و از این مقدار سهمی به توسعه معادن کشور اختصاص نمی یافت اما با همکاری های نمایندگان مجلس در تصویب قانون جدید، ۱۲۰۰ میلیارد تومان از این مبلغ در طول در برنامه ششم به خود معادن بازگردانده می شود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۶/۰۴/۱۳  
     تولید زغالسنگ برخلاف توافق جهانی، افزایش یافت
     سه کشور برتر تولیدکننده زغالسنگ جهان تولید خود را در 5 ماهه نخست سال 2017 افزایش دادند،‌ این در حالی است که طبق توافق پاریس،‌ تولید سوخت های فسیلی باید کاهش می یافت.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۶/۰۴/۱۲  
     درآمدهای معادن صرف زیرساخت های معدن و صنایع معدنی شود
     مدیر گروه معدن و صنایع معدنی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: درآمد حاصل از معادن باید برای ایجاد زیرساخت های نرم و سخت معدن و صنایع معدنی صرف شود تا در آینده هزینه سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش معدن کاهش یابد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۶/۰۴/۱۲  
     برنامه جهشی هند برای رشد سه برابری تولید فولاد
     هند طی برنامه ای جهشی، ظرفیت تولید فولاد خود را به سه برابر افزایش خواهد داد. طبق این برنامه، هند تا سال 2030 به تولید 300 میلیون تنی دست خواهد یافت.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۶/۰۴/۱۱  
     عکاسان حرفه ای به فولاد مبارکه می روند
     جشنواره عکس معدن، پس فردا سه شنبه 13 تیر ماه برای عکاسان حرفه ای استان اصفهان، تور عکاسی برگزار می کند. این برنامه در شرکت فولاد مبارکه اصفهان اجرا می شود. از صبح امروز نیز تور عکاسی از شرکت سنگ آهن چادرملو آغاز شده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۶/۰۴/۱۱