•    
    •  
    • فرآیندها، استانداردها،اخبار و اطلاعیه ها
     ایران و ایتالیا در صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی منطقه ویژه خلیج فارس سرمایه گذاری می کنند
     شرکت های ایرانی و ایتالیایی در صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی و آب شیرین کن منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس سرمایه گذاری می کنند. تکنولوژی را در اختیار داریم و تصمیم داریم در دو بخش پتروشیمی و پالایشگاهی و همچنین احداث آب شیرین کن 50 هزار متر مکعبی، سرمایه گذاری کنیم.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۳  
     فاز شناسایی تمام پهنه ها پایان یافت
     مدیر اکتشاف سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد: بر اساس نتایج اکتشافات ایمیدرو در پهنه های اکتشافی کشور، فاز شناسایی 100 درصد پهنه ها به اتمام رسیده و در برخی از این پهنه ها، فاز پی جویی و اکتشافات عمومی نیز پیشرفت های مناسبی را طی کرده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۲  
     پیام رییس هیات عامل ایمیدرو به مناسبت فرارسیدن ایام دهه فجر
     دهه فجر انقلاب اسلامی،‌ با نام و یاد امام راحل - بنیانگذار نظام اسلامی- عجین شده و مفهوم می یابد. طلوع فجر سال 95 در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان "اقتصاد مقاومتی" خوانده شده، یادآور توانمندی های بخش معدن و صنایع معدنی است که ریشه در خاک سرزمین ایران اسلامی دارد و به نمادی از اقتصاد مقاومتی درآمده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۱  
     تعرفه 30 تا 64درصدی اتحادیه اروپا بر محصولات فولادی چین
     اتحادیه اروپا، مالیات های سنگین ضد دامپینگ را بر روی واردات محصولات فولادی چین اعمال کرد تا سیاست حمایتی خود را در پیش گیرد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، به دنبال تصمیم اتحادیه اروپا مبنی بر اعمال مالیات های ضد دامپینگ بر روی فولاد چین، این کشور، اتحادیه اروپا را متهم به در پیش گرفتن سیاست های حمایتی کرد. این تصمیم اتحادیه اروپا در راستای حمایت از کارخانه های فولاد سازی اروپا اتخاذ شده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۱  
     آغاز عملیات اجرایی طرح تولید آهک صنعتی و بلوک های سبک گازی در دهه فجر
     عملیات اجرایی کارخانه های «تولید آهک صنعتی و هیدراته» و «تولید بلوک های سبک گازی و نانو کربنات کلسیم» در دهه فجر و با حضور مقامات عالی آغاز می شود. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، احدالله رضایی مجری طرح احداث کارخانه آهک صنعتی و هیدراته پلدختر در لرستان با بیان این خبر اظهار داشت: برای احداث فاز نخست این طرح (تولید آهک صنعتی و هیدراته پلدختر)، حدود 600 میلیارد ریال و برای فاز دوم (تولید بلوک های سبک گازی و نانو کربنات کلسیم) حدود 600 میلیارد ریال سرمایه گذاری ارزی و ریالی تخمین زده شده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۱  
     تولیدکنندگان بزرگ طلا، روند کاهشی در پیش گرفتند
     روند کاهشی تولید جهانی طلا در سال 2017 ادامه می یابد. دلیل این امر کاهش تولید شرکت های بزرگ جهان عنوان شده است. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از وب سایت ماینینگ، به دلیل تعداد اندک پروژه های جدید تولید طلا که در سال جاری آغاز می شوند پیش بینی می شود که در سال 2017 روند کاهشی عرضه معادن طلا ادامه یابد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۱  
     افزایش 5.2 درصدی تولید معادن مس جهان
     میزان تولید معادن جهانی طی 10 ماهه سال2016 میلادی، 5.2 درصد افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، تازه ترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG) حاکیست: میزان تولید معادن مس جهان از ابتدای ماه ژانویه تا پایان ماه اکتبر 2016، به حدود 16 میلیون و 664 هزار تن رسید. این رقم در مدت مشابه سال 2015 میلادی، 15 میلیون و 846 هزار و 900 تن بود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۰  
     افزایش 10 درصدی تولید آهن اسفنجی ایران در سال 2016
     انجمن جهانی فولاد از افزایش 10 درصدی تولید آهن اسفنجی ایران در سال2016 خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از مجله متال بولتن، ایران با تولید 16 میلیون و هزار تن آهن اسفنجی به عنوان برترین تولیدکننده این محصول در سال گذشته میلادی شناخته شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۰  
     افزایش ذخایر عناصر نادر خاکی در ایران
     رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران به دستاوردهای دولت یازدهم در بخش معدن اشاره و اعلام کرد: با اکتشافات انجام شده، میزان ذخایر معدنی عناصر نادر خاکی افزایش یافته است. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، مهدی کرباسیان که به مناسبت فرارسیدن ایام دهه فجر و دستاوردهای دولت سخن می گفت، تصریح کرد: برای نخستین بار و طی سه سال اخیر برنامه تحقیق،‌ اکتشاف و تولید عناصر نادر خاکی از سوی ایمیدرو در کشور آغاز شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۰  
     پیش بینی افزایش قیمت روی تا 3 هزار دلار
     یک موسسه تحلیل بازار کامودیتی در تازه ترین گزارش خود، از افزایش قیمت فلز روی تا 3 هزار دلار در سال 2017 خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، موسسه مالی تحلیل بازار کامودیتی مک کواری (Macquarie) روز جمعه در گزارشی به مشتریان خود اعلام کرد که متوسط قیمت روی در سال جاری ۲۷۷۸ دلار بوده و با حرکت به سمت انتهایی سال، تا ۳۰۰۰ دلار افزایش می یابد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۹