•    
    •  
    • فرآیندها، استانداردها،اخبار و اطلاعیه ها
     افزایش 45 درصدی تولید طلای موته
     میزان تولید شمش طلا در مجتمع طلای موته طی 10 ماهه امسال، 45 درصد افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مجتمع طلای موته از ابتدای فروردین تا پایان دی 95 افزون بر 295 کیلوگرم شمش طلا تولید کرد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 203 کیلوگرم بود. همچنین میزان تولید مجتمع مذکور نسبت به برنامه (194 کیلوگرم)، 52 درصد افزایش یافت.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۰۳  
     سرمایه گذاری 250 میلیون یورویی در طرح های زغالسنگ طبس در سال 95
     مجری طرح زغال سنگ طبس اعلام کرد: به مناقصه گذاشتن طرح های تجهیز معدن زغالسنگ این ناحیه طی سال جاری در مجموع یک میلیون تن زغالسنگ کنسانتره و 250 میلیون یورو سرمایه گذاری را به همراه داشته است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۰۳  
     صدور ورق فولادی طبق ضوابط اتحادیه اروپا بوده است
     رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: برخی به دلیل اینکه نگران از دست دادن بازار خود هستند، اتهام ارزان فروشی ورق فولادی را به ایران زده ان در صورتی که صدور این کالا بر اساس ضوابط اتحادیه اروپا انجام شده است. مهدی کرباسیان در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر با بیان اینکه متاسفانه برخی نگران بازاری هستند که ایران به دست آورده است، اظهار داشت: ایران سال گذشته ۴ میلیون تن صادرات فولاد داشته است و امسال رکورد سال گذشته را شکسته است؛ بنابراین یکسری به دلیل اینکه بازار خود را از دست می دهند و از سویی دیگر رکود هم بر بازار جهانی حاکم است، این بحث ها را طرح کرده اند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۰۲  
     رادیو کانادا: فرصت برای همکاری با شرکت های ایرانی فراهم شده است
     رییس هیات عامل ایمیدرو در گفت و گو با رادیو کانادا از شرکت های معدنی این کشور برای حضور در بخش معدن ایران دعوت کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن ایران ( ایمیدرو) ، مهدی کرباسیان در مصاحبه با رادیو کانادا از شرکت های معدنی این کشور برای حضور در بخش معدن ایران دعوت کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۰۲  
     اکتشاف 7 عنصر جدید نادر خاکی در منطقه سنگان
     مجری طرح عناصر نادر خاکی از اکتشاف 7 عنصر جدید نادر خاکی در منطقه سنگان خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، غلامرضا ملاطاهری با بیان این مطلب اظهار داشت: بر اساس عملیات اکتشاف شناسایی و پی جویی انجام شده از اواسط سال 94 در محدوده معدنی سنگ آهن سنگان به مساحت 37 کیلومتر مربع، منابع جدیدی از عناصر نادر خاکی کشور شامل سریم (Ce)، لانتانیوم (La)، نئودیمیوم (Nd)، پرازئودیمیوم (Pr)، ایتریم (Y)، یوروپیوم (Eu) و گادولینیوم (Gd) در این محدوده شناسایی شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۰۲  
     نشست روابط عمومی ایمیدرو با کامران شیردل بزرگترین مستند ساز صنعتی ایران
     کامران شیردل کارگردان،‌ مستندساز و مترجم از چهره های جهانی ایرانی، نشستی با مدیر و کارشناسان روابط عمومی ایمیدرو برگزار کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، وی که پس از انقلاب بیش از 100 فیلم مستند و تبلیغاتی تولید کرده،‌ با هدف بررسی چگونگی تولید مستندی برای ارایه توانمندی های بخش معدن و صنایع معدنی نشستی در این سازمان برگزار کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۰۲  
     اعلام آمادگی شرکت های معتبر فنلاندی برای حضور در بخش معدن ایران
     شرکت های معتبر فنلاندی در همایش معرفی فرصت های همکاری معدنی ایران و فنلاند برای حضور در بخش معدن ایران اعلام آمادگی کردند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۰۱  
     علاقه مند به انتقال تجارب معدنی به ایران هستیم
     رییس سازمان زمین شناسی فنلاند گفت: علاقه مند به انتقال تجارب معدنی به ایران هستیم تا ایران بتواند از فرصت های خود استفاده کند. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، میکا نیکانن (Mika Nikanen)، رییس سازمان زمین شناسی فنلاند با بیان اینکه فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری های خارجی در ایران وجود دارد، گفت: ما در بخش معدن، کل زنجیره را مورد حمایت قرار می دهیم و به دنبال تلفیق فناوری و تسهیل روند سرمایه گذاری هستیم.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۰۱  
     دنبال عملگرایی در همکاری های معدنی هستیم
     قائم مقام وزیر اقتصاد فنلاند گفت: به دنبال عملگرایی و شفافیت در همکاری های معدنی هستیم. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، پتری پلتونن (Petri Peltonen) قائم مقام وزیر اقتصاد فنلاند با بیان اینکه زمینه فعالیت بسیاری بین ایران و فنلاند وجود دارد، گفت: هدف ما این است که تفاهم های بیشتری امضا و ایجاد شود و ما علاقه مندیم در بسیاری از حوزه ها، همکاری مناسبی با ایران و سایر کشورها داشته باشیم.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۰۱  
     کرباسیان: از سرمایه گذاران خارجی در بخش معدن ایران حمایت می کنیم
     رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: ما طبق قانون حمایت و تشویق سرمایه گذاری خارجی (فیپا)، از سرمایه گذاران خارجی حمایت می کنیم و سرمایه گذاران خارجی برای حضور در ایران نباید نگرانی داشته باشند. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی کرباسیان در همایش معرفی فرصت های همکاری معدنی ایران و فنلاند با بیان این مطلب اظهار داشت: در قانون اساسی تکلیف شده که به عنوان سازمانی دولتی، باید مشارکت بخش خصوصی را در طرح ها در نظر بگیریم تا شرکت های ایرانی با مشارکت طرف های خارجی فعالیت کنند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۰۱