•    
    •  
    • فرآیندها، استانداردها،اخبار و اطلاعیه ها
     عزم شرکت های فنلاند و ایران برای توسعه همکاری های معدنی
     شرکت های فنلاندی با حضور دو تن از مقامات عالی آن کشور و رییس هیات عامل ایمیدرو، از عزم خود برای توسعه و تقویت همکاری های معدنی خود با شرکت های ایرانی خبر دادند. این مهم در همایش آشنایی با فرصت های همکاری دو طرف مطرح شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۰۱  
     گردهمایی معرفی فرصت های همکاری معدنی ایران و فنلاند تا دقایقی دیگر
     گردهمایی معرفی فرصت های همکاری معدنی ایران و فنلاند با حضور مقامات این کشور تا دقایقی دیگر برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، گردهمایی آشنایی با فرصت های همکاری معدنی ایران و فنلاند که از سوی ایمیدرو برگزار می شود، با هدف معرفی ظرفیت های همکاری شرکت های بزرگ معدنی و صنایع معدنی دو کشور و ارایه پتانسیل های سرمایه گذاری بخش معدن ایران است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۰۱  
     تولید 15.4 میلیون تن شمش فولاد طی 10 ماهه امسال
     شرکت های فولادساز کشور طی 10 ماهه امسال، افزون بر 15.4 میلیون تن فولاد خام(شمش) تولید کردند. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، طبق گزارش انجمن فولاد ایران شرکت های فولاد ساز کشور از ابتدای فروردین تا پایان دی جاری، 15 میلیون و 405 هزار تن فولاد خام تولید کردند که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته (13 میلیون و 959 هزار تن)، 10 درصد رشد نشان می دهد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۳۰  
     آمادگی دانیلی برای انتقال فناوری کاهش مصرف انرژی در تولید فولاد
     معاون شرکت دانیلی از آمادگی این شرکت برای انتقال فناوری تولید فولاد به ایران با هدف کاهش مصرف انرژی خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، استفان برگر((Stefan Berger معاون شرکت دانیلی شعبه آلمان، با اشاره به پروژه های فولاد مبارکه و هرمزگان، یکی از مشکلات تولید فولاد در ایران را کمبود و قیمت بالای آب عنوان کرد وگفت: با توجه به اینکه صنعت فولاد به آب فراوان نیاز دارد ما در نظر داریم تا تکنولوژی های جدید تولید فولاد با کاهش مصرف آب به ایران منتقل کنیم.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۳۰  
     کارخانه آهن اسفنجی فولاد شادگان در مسیر راه اندازی قرار گرفت
     مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران اعلام کرد: تجهیزات طرح استانی فولاد شادگان ( استان خوزستان) به طور کامل نصب شده و اکنون در مرحله تست تجهیزات قرار دارد که امیدواریم واحد تولید آهن اسفنجی آن را اسفند ماه امسال افتتاح کنیم.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۳۰  
     استفاده حداکثری از منابع بخش خصوصی در اجرای طرح ها
     رییس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد: تدوین بسته های تامین مالی پایدار برای تمام طرح های توسعه ای در دست اجرا با حداقل وابستگی آنها به منابع داخلی ایمیدرو از اولویت های سال 96 است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۹  
     کرباسیان: تشکل های معدنی فعال تر عمل کنند
     رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: تشکل های معدنی و صنایع معدنی در تدوین برنامه ها و تصمیم گیری های دولت فعال تر عمل کنند. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی کرباسیان در میزگرد «فرصت ها و چالش های پیش روی صنعت فولاد در هفتمین همایش چشم انداز صنعت فولاد و معدن ایران با نگاهی به بازار» گفت: ما دولتی ها باید در تدوین سیاست های کلان به تصمیمات کارشناسی تشکل های معدنی و صنایع معدنی توجه کنیم.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۷  
     تجلیل از خانواده پیشکسوتان معدنی
     امروز در اتاق بازرگانی اصفهان،‌ از خانواده پیشکسوتان معدنی تقدیر به عمل آمد. در این مراسم که به همت اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی اصفهان برگزار شد، با اهدای لوح تقدیری از مادر بزرگوار دکتر کرباسیان تقدیر شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۷  
     ادعای دو موسسه: چین ظرفیت تولید فولاد را افزایش داده است
     در حالی که تصور می شد چین ظرفیت تولید فولاد خود را در سال 2016 کاهش داده، اما دو موسسه در چین و هلند، مدعی شده اند که ظرفیت واقعی فولاد چین در سال 2016 افزایش داشته است. ​به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از وب سایت هندی ایندیَن اکسپرس ، چین در نظر داشت طی یک برنامه پنج ساله به منظور مقابله با مازاد عرضه و رعایت مسائل زیست محیطی ، ظرفیت تولید سالانه فولاد خام را به میزان 150میلیون تن کاهش دهد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۷  
     جذب مشاور خارجی برای بخش محیط زیست در معادن
     رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: برای رعایت بیشتر مسائل زیست محیطی در حوزه معادن،‌ مشاور خارجی جذب کرده ایم تا طرح ها بر اساس ضوابط و استانداردها اجرا شوند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۷