•    
    •  
    • فرآیندها، استانداردها،اخبار و اطلاعیه ها
     استقبال پنج کشور برای احداث کارخانه در منطقه ویژه خلیج فارس
     مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس اعلام کرد: سرمایه گذارانی از کشورهای فرانسه، فنلاند، روسیه ، هند و چین برای سرمایه گذاری در این منطقه ویژه وارد مذاکره شده اند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۹  
     معدن؛ امید رشد اقتصادی و تولید ثروت در ایران
     14 تن از اقتصاددانان، جامعه شناسان و فعالان بخش معدن چهارشنبه گذشته با حضور در مجتمع صنعتی و معدنی چادرملو از نزدیک با فرآیند استخراج، فراوری و تولید شمش فولاد آشنا شدند. در این بازدید که به همت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی (ایمیدرو) برگزار شد، اقتصاددانان سرشناس کشور برای اولین بار راهی معادن بزرگ سنگ آهن شدند و با حضور در معادن چادرملو، چاه گز و چغارت چرخه تولید سنگ آهن، کنسانتره و گندله سازی را از نزدیک مشاهده کردند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۹  
     رشد 11 درصدی تولید فولاد ایران در سال 2016
     انجمن جهانی فولاد، رشد تولید فولاد خام ایران در سال 2016 را 11 درصد اعلام کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، بر اساس گزارش انجمن جهانی فولاد (worldsteel association)، ایران طی 12 ماهه سال 2016 میلادی، 17 میلیون و 895 هزار تن فولاد خام تولید کرد. این رقم در مدت مشابه سال 2015، 16 میلیون و 146 هزار تن بود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۸  
     رییس خانه معدن: ایمیدرو یک ضلع توسعه کشور در مناطق کم برخوردار است
     رئیس خانه معدن ایران گفت: با انتخاب هوشمندانه مهدی کرباسیان به عنوان رئیس هیات عامل ایمیدرو، این سازمان توسعه ای به ریل اصلی خود بازگشت و ایمیدرو امروزه یک ضلع توسعه مناطق کم برخوردار است. به گزارش سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ، محمدرضا بهرامن به فعال بودن ایمیدرونسبت به سایر سازمان های توسعه ای در کشور گفت: در دولت یازدهم، این سازمان به ریل اصلی خود بازگشت و توانست بار دیگر در توسعه کشور به نقش آفرینی بپردازد به طوری که امروز می بینیم ایمیدرو به یک ضلع توسعه کشور و برنامه های دولت برای توسعه مناطق کمتر برخوردار تبدیل شده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۸  
     کرباسیان در دانشگاه اصفهان: آماده اجرای طرح های پژوهشی با بخش خصوصی هستیم
     ایمیدرو آماده اجرای پروژه های پژوهشی به صورت مشترک با بخش خصوصی است. مهدی کرباسیان یکی از اهداف این برنامه را کاهش بار مالی و ریسک پژوهش برای بخش خصوصی اعلام کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۸  
     برگزاری نشست هم اندیشی هفته هوای پاک در سایت منطقه ویژه پارسیان
     منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان، جلسه هم اندیشی به مناسبت هفته هوای پاک، در دفتر سایت این منطقه برگزار کرد. در این نشست که در چهارم بهمن ماه سال جاری برگزار شد، مدیر زیرساخت منطقه ویژه پارسیان، رییس اداره محیط زیست پارسیان، نماینده فرماندار پارسیان در حوزه محیط زیست و جمعی از فعالان و صاحبنظران زیست محیطی حضور داشتند. به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه پارسیان،‌ با توجه به اهمیت موضوع هوای پاک، از سمن ها (سازمان های مردم نهاد) و انجمن های فعال در محیط زیست نیز دعوت به عمل آمده بود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۶  
     برگزاری دوره آموزشی ارتقای سلامت جسمانی کارکنان در محیط کار
     دفتر مدیریت آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو، دوره آموزشی ارتقای سلامت جسمانی کارکنان در محیط کار را برگزار کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، دکتر پارسا، متخصص طب ورزشی، در دوره آموزشی ارتقای سلامت جسمانی کارکنان در محیط کار به موضوعات این حوزه شامل تاثیر ارگونومی در بیماری های اسکلتی و عضلانی ناشی از کار (میز، صندلی اداری، نور، آلودگی محیط، جابجایی اجسام) نقش تغذیه و اصلاح الگوی مصرف مواد غذایی در سلامت جسمانی و جلوگیری از خستگی های مفرط، تقسیم بندی مواد غذایی، عادت های غلط غذایی، نقش میوه ها، سبزی ها و فیبرها در سلامت بدن و اصول دریافت کالری پرداخت.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۶  
     افزایش 13 درصدی تولید کنسانتره مس طی 9 ماهه امسال
     تولید کنسانتره مس کشور طی 9 ماهه سال 95 رشد 13 درصدی را تجربه کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، شرکت های زیر مجموعه شرکت ملی صنایع مس ایران شامل «مس سرچشمه»، «مس سونگون» و «مس میدوک» از ابتدای فروردین تا پایان آذر ماه، 805 هزار و 63 تن کنسانتره مس تولید کردند. در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 711 هزار و 531 تن بود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۶  
     فرصت ایجاد 100هزار شغل در سیستان و بلوچستان با فعال شدن طرح های زنجیره معدن
     پتانسیل های سرمایه گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی استان سیستان و بلوچستان،‌ فرصت ایجاد 100هزار شغل را فراهم کرده است. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، مدیریت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو با ارایه گزارشی در «همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری مکران»، به معرفی «ظرفیت ها و پروژه های اقتصادی مکران در بخش معدن و صنایع معدنی» پرداخت.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۵  
     تحرک معدن به سه میلیارد دلار وام نیاز دارد
     رییس هیات عامل ایمیدرو در گفت و گویی با روزنامه دنیای اقتصاد، به شرایط گذشته،‌ حال و آینده بخش معدن و صنایع معدنی پرداخت. مهدی کرباسیان در این گفت و گو به شرایط عبور از مسیر پرپیچ و خمی اشاره کرده که میراث سیستم مدیریت و تصمیمات دولت گذشته بوده است. وی در عین حال، اجرایی شدن برجام را سبب آغاز تحرک در این بخش می داند و از اقبال خارجی ها برای حضور در پروژه های معدنی ایران سخن گفته است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۵