•    
    •  
    • فرآیندها، استانداردها،اخبار و اطلاعیه ها
     دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی با حضور رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، از لنز عکاسان خبری
     دومین اجلاس بین المللی معدن و صنایع معدنی ایران با حضور آیت ا... اکبر هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، برگزار شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۱  
     هاشمی رفسنجانی: ایمیدرو نیازهای جذب سرمایه خارجی را به مجمع ارائه دهد
     رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ایمیدرو نکات مورد نیاز برای تسهیل ورود سرمایه گذاری خارجی را به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارایه دهد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی در دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران با تاکید بر این مطلب اظهار داشت: از آقای کرباسیان خواستم آن نکاتی که در جلسات با شرکت های خارجی برای رفع محدودیت ها و تسهیل شرایط جذب سرمایه خارجی مطرح می شود را به مجمع ارایه دهد تا بررسی روی آن ها انجام شود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۱  
     چتر حمایتی ایران برای پوشش ریسک های سرمایه گذاری های خارجی
     مدیرکل دفتر سرمایه گذاری خارجی اعلام کرد: ایران برای پوشش ریسک های مختلف به ویژه سیاسی در سرمایه گذاری های خارجی چتر حمایتی در نظر گرفته است. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، احمد جمالی در دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران با بیان این مطلب اظهار داشت: سیاست ایران در حذب، تشویق، ‌حمایت و تسهیل سرمایه گذاری های خارجی است و برای این منظور، برنامه هایی همچون مشوق های مالیاتی ( معافیت های 5 تا 13 ساله)، ویزای 3 ساله، اجازه اقامت برای سهامداران، خانواده ها و همه افراد مرتبط با امر سرمایه گذاری خارجی و غیره در نظر گرفته شده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۱  
     گام جدید برای روان شدن سرمایه گذاری در بخش معادن
     وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: با اصلاحیه ای که اخیرا در قانون معادن به دولت ارائه شده است، برخی محدودیت های اندک هم برای سرمایه گذاران در بخش معدن برداشته خواهد شد. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، محمدرضا نعمت زاده روز یکشنبه در دومین روز اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران که با حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام افتتاح شد، گفت: با این گام، برخی محدودیت های موجود هم از پیش پای سرمایه گذاران حذف شود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۱  
     کرباسیان: از سرمایه گذاران خارجی طبق منافع متقابل دعوت به همکاری می کنیم
     رییس هیات عامل ایمیدرو تاکید کرد: از سرمایه گذاران خارجی، بر اساس منافع متقابل دعوت به همکاری می کنیم. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، مهدی کرباسیان که در حضور رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و وزیر صنعت معدن و تجارت و نیز مدیران داخلی و خارجی در مراسم افتتاحیه روز دوم اجلاس معدن و صنایع معدنی سخن می گفت، تصریح کرد: این اجلاس فرصت طلایی را برای کشور ما فراهم می کند، و درهای اقتصاد، پس از برجام برای سرمایه گذاران گشوده شده است و از همه علاقه مندان به آبادانی و پیشرفت کشور دعوت به همکاری می کنیم.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۱  
     رییس هیات عامل ایمیدرو از نمایشگاه دومین اجلاس معدنی دیدن کرد
     رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران از غرفه های حاضر در نمایشگاه دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران دیدن کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۰  
     نیاز 15 هزار میلیارد تومانی بخش ریلی حوزه معادن
     معاون شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: دستیابی به افق 1404 بخش معدن و صنایع معدنی نیازمند هزینه کردن 15هزار میلیارد تومان در بخش حمل و نقل ریلی است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۰  
     آماده ارتقای طرح های صنایع معدنی ایران به استانداردهای بین المللی هستیم
     مدیر عامل شرکت سی اس اِی استرالیا گفت: آماده ارتقای طرح های صنایع معدنی ایران به استانداردهای بین المللی هستیم. وی ادامه داد: ایران در بخش معدن و صنایع معدنی، نیروی نیروی انسانی متخصص و توانمندی دارد و این عامل به ایران اجازه داده تا بتواند با کشورهای خارجی به راحتی ارتباط برقرار کند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۰  
     پیگیر بهبود روابط بانکی ایران و روسیه هستیم
     مدیر عامل شرکت جی اس سی روسیه گفت: در حال مذاکره برای بهبود روابط بانکی ایران و روسیه هستیم به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، الکسی تیوپانف در دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی با بیان این مطلب اظهار داشت: بانک های ایرانی با کمک بانک مرکزی کار بزرگی برای ایجاد ارتباط میان بانک های کشورها انجام داده اند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۰  
     دستیابی به مزیت رقابتی گاز، نیازمند استفاده از فناوری های نوین است
     مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران گفت: دستیابی به مزیت رقابتی گاز در صنعت و معدن، نیازمند استفاده از فناوری های نوین است. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، حمیدرضا عراقی در دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران ضمن بیان این مطلب تصریح کرد: شدت مصرف انرژی در ایران بسیار بالاست و در عین حال کاهش بهره وری ما 2 برابر دنیا دنیاست. به طوری که از نظر شدت انرژی، 15 برابر ژاپن گاز مصرف می کنیم.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۰