•    
    •  
    • فرآیندها، استانداردها،اخبار و اطلاعیه ها
     «ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست» و «آموزش مستمر» دو اقدام اصلی ایمیدرو

     ایمیدرو «ایمنی،‌ بهداشت و محیط زیست» و «آموزش مستمر و توسعه دانش» را به عنوان دو اصل اساسی در حوزه اچ اس ایی و آموزش اجرایی کرده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۲۲  
     تولید 45 میلیون تن فولاد ضد زنگ در سال 2016

     تولید جهانی فولاد ضد زنگ در سال 2016 به مرز 45 میلیون تن رسید این در حالی است که انجمن بین المللی فولاد ضد زنگ اعلام کرده که هنوز آمار دقیق تولید این محصول مشخص نشده است. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) به نقل از مجله متال بولتن تولید جهانی فولاد ضد زنگ در سال2016 به 44 میلیون و 900 هزار تن رسید.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۲۱  
     امضای قرارداد بزرگ ترین طرح روی ایران با سرمایه گذاری بخش خصوصی
     بزرگ ترین قرارداد صنعت روی ایران با حضور وزیر صنعت معدن و تجارت، رییس هیات عامل ایمیدرو،‌ مدیر مجتمع معدنی مهدی آباد و کنسرسیومی از شرکت های خصوصی،‌ امضا شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۲۱  
     اتحاد بخش خصوصی برای طرح یک میلیارد دلاری روی مهدی آباد
     رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: قرارداد سرمایه گذاری معدن روی مهدی آباد، در اختیار شرکت های خصوصی و انجمن های تخصصی روی کشور قرار گرفت. کرباسیان تاکید کرد:‌ امضا شدن این قرارداد جزو وعده هایی بود که در ابتدای دولت یازدهم،‌ داده شده بود و امروز به ثمر نشست.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۲۱  
     9 برنامه توسعه ای شرکت طلای زرشوران
     مدیرعامل شرکت طلای زرشوران از 9 برنامه توسعه ای این شرکت در کنار افزایش ظرفیت تولید خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی قدمی مدیر عامل شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی زرشوران با بیان این مطلب و با اشاره به اینکه این شرکت برنامه افزایش ظرفیت تولید 2 تنی را در دست اجرا دارد و این برنامه در مرحله انجام مناقصه عمومی و شناسایی پیمانکار قرار دارد، اظهار داشت: این شرکت برنامه های مطالعاتی و توسعه ای شامل «بهینه سازی سیستم فرآوری کارخانه با تمرکز بر روی افزایش راندمان»، «انجام مهندسی معکوس و ساخت همه قطعات و تجهیزات کارخانه»، «بررسی و امکان سنجی استحصال فلزات همراه (آنتیموان و تیتانیوم)» و«همکاری با مراکز آموزش عالی برای انجام پروژه‌‌های دانشجویی» را در دست اقدام دارد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۲۰  
     کرباسیان خبر داد: افزایش بیش از6 برابری بودجه آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو
     رئیس هیات عامل ایمیدرو از افزایش بیش از 6 برابری بودجه آموزش، پژوهش و فناوری در این سازمان نسبت به ابتدای دولت یازدهم خبر داد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۱۸  
     تردید درباره روند کاهشی قیمت فلز سرخ در سال 2017
     مدیر عامل دومین شرکت بزرگ مس چین پیش بینی کرد روند قیمت این ماده معدنی در سال 2017 کاهشی خواهد بود. وی در عین حال پیش بینی خوشبینانه ای نیز مبنی بر افزایش تقاضا برای فلز سرخ رنگ ارایه کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۱۸  
     دولت یازدهم؛ آغازگر روند شناسایی ذخایر عناصر نادر خاکی
     تمرکز بر اکتشاف فلزهایی مانند مس، آهن و طلا در گذشته همراه با ضعف فناوری و دانش فرآوری عناصر نادر سبب غفلت از شناسایی ذخایر این عناصر شده بود؛ شکافی که در دولت یازدهم برای جبران آن نخستین گام ها برداشته شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۱۸  
     راه اندازی سه طرح بزرگ صنعتی در سال جاری توسط ایریتک

     مدیر عامل شرکت ایریتک گفت: این شرکت سه طرح بزرگ در حوزه صنایع معدنی و پالایشگاهی را در سال جاری راه اندازی کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، علی همت که درباره عملکرد ایریتک سخن می گفت تصریح کرد: در سال جاری فاز دوم طرح عظیم آماک، طرح توسعه مجتمع فولاد خراسان و احداث مگامدول آهن اسفنجی صبا فولاد خلیج فارس از سوی این شرکت به مرحله راه­ اندازی رسیدند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۱۸  
     افزایش 10 درصدی تولید کنسانتره مس

     میزان تولید کنسانتره مس کشور طی 11 ماهه سال 95 با رشد 10 درصدی مواجه شد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، شرکت های زیر مجموعه شرکت ملی صنایع مس ایران شامل «مس سرچشمه»، «مس سونگون» و «مس میدوک» از ابتدای فروردین تا پایان بهمن ماه، 982 هزار و 95 تن کنسانتره مس تولید کردند. در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 893 هزار و 839 تن بود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۱۷