•    
    •  
    • فرآیندها، استانداردها،اخبار و اطلاعیه ها
     نعمت زاده : باید به سمت تولید فولادهای خاص برویم
     وزیر صنعت ، معدن و تجارت اعلام کرد : باید به سمت تولید فولادهای خاص و آلیاژی برویم. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، محمد رضا نعمت زاده در هفتمین همایش چشم‌انداز صنعت فولاد و معدن ایران افزود: در حال حاضر 1.6 میلیارد تن فولاد در جهان تولید می شود که سهم ایران از این میزان یک درصد است که رسیدن به 2 درصد تولید، کار سختی نیست، اما اگر بخواهیم به 10 درصد برسیم، باید در بازار رقابتی تلاش کنیم.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۶  
     برای صادرات فولاد در برنامه 1404 باید محصول کیفی تولید کنیم
     عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برای صادرات 20 تا 25 میلیون تن فولاد در برنامه 1404 باید محصول کیفی و استاندارد تولید کنیم. به گزارش روابط عمومی معادن و صنایع معدنی ایران، حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری، در هفتمین همایش چشم انداز صنعت فولاد و معدن ایران با نگاهی به بازار با اشاره به آیه ای از قرآن کریم گفت: خداوند در قرآن کریم خطاب به انسان ها می فرماید اگر قدرت و امکانات دارید در دل آسمان ها و زمین ها نفوذ کنید و کشف کنید نعمات الهی را و بهره برداری کنید از آنها، اما با رمل و جادو و سحر به این نعمات نمی رسید و به این ها دست پیدا نمی کنید مگر با ابزار و اقتدار و امکانات و علم و تکنولوژی.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۶  
     کرباسیان: توازن زنجیره فولاد در حال محقق شدن است
     رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: توازن زنجیره تولید صنعت فولاد در حال محقق شدن است. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی کرباسیان در «هفتمین همایش چشم انداز صنعت فولاد و معدن ایران با نگاهی به بازار» با بیان این مطلب و ضمن قدردانی از حضور حضرت حجت الاسلام ناطق نوری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رییس اسبق مجلس شورای اسلامی (دوره پنجم) اظهار داشت: در اینجا شایسته و لازم است یاد و خاطره حضرت آیت ا... هاشمی رفسنجانی، یار دیرین انقلاب و رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را گرامی داشته که سخنان ارزشمند و توصیه های راهبردی را در دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران ( آذر ماه 95) ارائه فرمودند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۶  
     سوجیتز ژاپن، مطالعات فنی و اقتصادی« ورق فولاد چابهار» را برعهده گرفت
     شرکت سوجیتز ژاپن، مطالعات فنی و اقتصادی بخش «ورق فولادی طرح فولاد چابهار» را با امضای تفاهمنامه ای برعهده گرفت. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، این تفاهمنامه بین کنیچی اومینه (Kenichi Omine) مدیر بخش پروژه ها و زیرساخت های سوجیتز و مهدی کرباسیان رییس هیات عامل ایمیدرو به امضا رسید.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۶  
     ذخایر عناصر نادر خاکی ایران 4برابر می شود
     رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: با توجه به پتانسیل هایی که در شناسایی ذخایر عناصر نادر خاکی ایجاد شده،ذخایر این مواد معدنی 4برابر می شود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۵  
     تولید شمش خالص آلومینیوم به بیش از 244 هزار تن رسید
     تولید شمش خالص آلومینیوم در 10 ماه منتهی به پایان دی ماه امسال در واحدهای المهدی ، هرمزآل و ایرالکو به 244 هزار و 577 تن رسید.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۵  
     برگزاری گردهمایی معرفی فرصت های همکاری معدنی ایران و فنلاند
     ایمیدرو گردهمایی معرفی فرصت های همکاری معدنی ایران و فنلاند را با حضور مقامات این کشور برگزار می کند. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، گردهمایی آشنایی با فرصت های همکاری معدنی ایران و فنلاند با هدف معرفی ظرفیت های شرکت های بزرگ معدنی و صنایع معدنی فنلاند و ارایه ظرفیت های سرمایه گذاری بخش معدن ایران به شرکت های فنلاندی، برگزار می شود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۴  
     افزایش 11 درصدی تولید کنسانتره مس تا پایان دی
     تولید کنسانتره مس کشور در 10 ماه منتهی به پایان دی ماه سال جاری در مجموع 11 درصد افزایش یافت. در این مدت تولید مس کاتد نیز با رشد 3درصدی همراه شد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، شرکت های زیر مجموعه شرکت ملی صنایع مس ایران شامل مجتمع «مس سرچشمه»، «مس سونگون» و «مس میدوک» از ابتدای فروردین تا پایان دی 95 ، در مجموع 895 هزار و 50 تن کنسانتره مس تولید کردند. در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 804 هزار و 734 تن بود. همچنین تولید 10 ماهه امسال 2 درصد بالاتر از هدف برنامه را محقق کرده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۴  
     گزارش عملکرد ایمیدرو در دولت تدبیر و امید منتشر شد
     گزارش عملکرد ایمیدرو، شرکت ها و واحدهای تابعه در دولت یازدهم- تدبیر و امید- منتشر شد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، این گزارش دربرگیرنده اقداماتی است که طی سه و نیم سال گذشته از سوی مجموعه ایمیدرو شامل شرکت های اصلی و همچنین زیرمجموعه صورت گرفته است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۴  
     مدل ها و راهکارهای توسعه بخش معدن ایران
     جمعی از اقتصاد دانان در نشستی با رییس هیات عامل ایمیدرو،‌ با بر شمردن دستاوردهای حوزه مهندسی و تولید،‌ تغییر نگاه در مدیریت و استفاده از مفاهیم روز اقتصادی، مالی و حقوقی را برای توسعه بخش معدن ضروری دانستند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۳