•    
    •  
    • فرآیندها، استانداردها،اخبار و اطلاعیه ها
     اقدامات ایمیدرو برای فعال سازی پتانسیل های معدنی کردستان
     رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به اقدامات ایمیدرو در فعال سازی پتانسیل های معدنی کردستان گفت: بخش معدن و صنایع معدنی استان کردستان را توسعه می دهیم. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی کرباسیان در دیدار با استاندار استان کردستان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت و تعدادی از مشارکان و سرمایه گذاران صنایع معدنی این استان و جمعی از مدیران ایمیدرو ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: یکی از اقدامات برجسته ایمیدرو در سال 93 ، اجرای برنامه اکتشاف 250 هزار کیلومتر مربعی در 20 استان کشور و از جمله استان کردستان است که به تدریج نتایج مطلوبی از این عملیات حاصل می شود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۴  
     طبس، منطقه ویژه زغالسنگ می شود
     مجری طرح زغالسنگ طبس گفت: با اجرای طرح های توسعه در مناطق زغالدار طبس، ظرفیت تولید کنسانتره زغالسنگ 50 درصد افزایش می یابد که به تبع آن میزان واردات زغالسنگ کنسانتره و کک مورد نیاز کشور کاهش خواهد یافت. برنامه های افزایش ظرفیت تولید زغالسنگ در طبس، زمینه ایجاد منطقه ویژه زغالسنگ را فراهم می کند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۴  
     گزارش فنی و اقتصادی طرح کک نفتی، پس از یک دهه انتظار نهایی شد
     گزارش نهایی امکان سنجی فنی و اقتصادی طرح احداث کارخانه کک نفتی آماده شد. این طرح به مدت یک دهه در حالت سکون قرار داشت. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، رییس هیات عامل ایمیدرو با اعلام این خبر و تاکید بر اینکه طرح فوق از نتایج برجام محسوب می شود اظهار داشت: در جلسه ارایه این گزارش که مشاور ایرانی و مدیران شرکت اکسنس فرانسه حضور داشتند، طرف فرانسوی گزارش خود را مشتمل بر نتایج مطالعات بازار،‌ فنی و اقتصادی به همراه نتایج مربوط به هر کدام را ارایه کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۳  
     امور زیربنایی سنگان نیاز به طرح جامع و مشاور داخلی-خارجی دارد
     رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: امور زیربنایی طرح های توسعه سنگان، با استفاده از مشاور داخلی – خارجی بازنگری و در قالب طرح جامع، تدوین می شود. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، مهدی کرباسیان که در جلسه مشترک با سرمایه گذاران مجتمع سنگان و بخش زیربنایی سخن می گفت، تصریح کرد: با توجه به اهمیت آینده توسعه این معدن و نقشی که در طرح جامع فولاد ایفا می کند، باید موضوع تامین آب، برق،‌گاز،‌ مسیر انتقال مواد معدنی و توسعه اجتماعی منطقه،‌ برای دوره بلند مدت مشخص شود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۳  
     افزایش حجم معاملات 3 فلز استراتژیک طی 9 ماهه امسال
     حجم معاملات 3 فلز استراتژیک شامل فولاد، روی و طلا در بورس کالا طی 9 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، از ابتدای فروردین تا پایان آذرماه 95، حجم معاملات فولاد در بورس کالا 5 میلیون و 441 هزار و 628 تن بود اما این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 4 میلیون و 656 هزار و 577 تن بود که 17 درصد رشد نشان می دهد. ارزش معاملات این فلز نیز 86 هزار و 818 میلیارد ریال بود که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته (67 هزار و 293 میلیارد ریال)، حاکی از افزایش 29 درصدی ارزش معاملات نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۳  
     رشد 47 درصدی فروش مجتمع سنگ آهک پیربکران
     مدیر مجتمع سنگ آهک پیربکران از افزایش میزان فروش 47 درصدی تولید این مجتمع طی 9 ماهه امسال خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، احمد رادفر ضمن بیان این مطلب گفت: میزان فروش محصولات ریزدانه مجتمع سنگ آهک پیربکران از ابتدای فروردین تا پایان آذر، به 130 هزار و 935 تن افزایش یافت. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 88 هزار و 784 تن بود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۲  
     جهش بخش معدن نیازمند 3 میلیارد دلار وام از صندوق توسعه ملی است
     رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد: برای ایجاد رشد جهشی در بخش معدن و صنایع معدنی نیاز به تخصیص یک وام 3 میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی است. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، مهدی کرباسیان گفت: ایمیدرو با دریافت سه میلیارد دلار وام از صندوق توسعه ملی می تواند تا سه برابر آن را از مشارکت بخش خصوصی جذب کند که این منابع در توسعه و رشد جهشی بخش معدن بسیار موثر خواهد بود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۲  
     رشد تولید ریوتینتو در زنجیره آلومینیوم
     شرکت ریوتینتو طی گزارشی عملکرد تولید خود در زنجیره آلومینیوم را منتشر کرد و در آن خبر از رشد تولید در بخش های مختلف این صنعت داد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از مجله متال بولتن، شرکت ریوتینتو طی گزارشی عملکرد تولید آلومینیوم، بوکسیت و آلومینای خود را در سال 2016 منتشر کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۲  
     سفارش تجهیزات اصلی الکترود گرافیتی تا پایان امسال
     رییس هیات عامل ایمیدرو خبر داد که سفارش خرید تجهیزات طرح الکترود گرافیتی تا پایان داده می شوند. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، مهدی کرباسیان که در مراسم بازدید از طرح الکترود گرافیتی سخن می گفت تصریح کرد: تجهیزات این طرح به دلایل حساسیت هایی که در نوع فناوری و کاربردهای آن داشت، تا پیش از برجام به ایران ارایه نمی شد اما به تازگی شرکتی معتبر از آلمان قرارداد ساخت آن را به امضا رساند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۲  
     اجرای شش طرح با 1.3 میلیارد دلار سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس
     مدیرعامل منطقه ویژه اقثتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس اعلام کرد: شش طرح معدنی و صنایع معدنی با سرمایه گذاری بیش از یک میلیارد و 300 میلیون دلار در این منطقه ویژه در حال اجراست. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، حسن خلج طهرانی گفت: واحد احیا شرکت فولادصبا خلیج فارس با ظرفیت سالانه1.5 میلیون تن آهن اسفنجی با سرمایه گذاری 360 میلیون دلار، فاز اول طرح گندله سازی شرکت مادکوش با ظرفیت 2.5میلیون تن در سال با سرمایه گذاری 190 میلیون دلار و فاز دوم فولادسازی شرکت فولاد کاوه جنوب به ظرفیت 1.2 میلیون تن و سرمایه گذاری 400 میلیون دلار بخشی از طرح های در دست اجرای منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۱