•    
    •  
    • فرآیندها، استانداردها،اخبار و اطلاعیه ها
     افزایش 15 درصدی تولید کنسانتره زغال سنگ«طبس» و «البرز مرکزی»
     میزان تولید کنسانتره زغال سنگ 2 شرکت طبس و البرز مرکزی (وابسته به ایمیدرو) طی 10 ماهه امسال، 15 درصد رشد یافت. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، شرکت های زغال سنگ طبس و البرز مرکزی از ابتدای فروردین تا پایان دی، 482 هزار و 150 تن کنسانتره زغال سنگ تولید کردند. اما این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 417 هزار و 751 تن بود. از میزان تولید کنسانتره زغال سنگ امسال، 398 هزار و 895 تن توسط شرکت زغال سنگ طبس و 83 هزار و 255 تن از سوی شرکت زغال سنگ البرز مرکزی تولید شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۳  
     بزرگترین معدن روی ایران در مسیر توسعه قرار گرفت
     بزرگترین معدن سرب و روی ایران، با اقدامات انجام شده طی 3 سال گذشته، در مسیر توسعه قرار گرفت.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۲  
     اختصاص 394 میلیارد ریال برای توسعه پروژه های آموزشی و پژوهشی ایمیدرو
     ایمیدرو 394 میلیارد ریال برای توسعه پروژه های آموزشی، پژوهشی و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی طی سال های 92 تا 95 اختصاص داد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، شمس الدین سیاسی راد مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو که به مناسبت دهه فجر سخن می گفت، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: ایمیدرو با هدف ارتقای بخش آموزش، پژوهش و فناوری به عنوان یکی از شاخص های زیربنایی توسعه بخش معدن و صنایع معدنی، در دولت یازدهم 394 میلیارد و 270 میلیون ریال به پروژه های پژوهشی، آموزشی و تامین زیرساخت های سخت افزاری پژوهش و توسعه فناوری اختصاص داده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۰  
     کاهش 7درصدی نرخ تورم تولید در بخش معدن
     مرکز آمار ایران اعلام کرد:‌ شاخص قیمت تولیدکننده بخش معدن طی یکسال منتهی به فصل پاییز امسال، با کاهش 7درصدی همراه شد. در همین حال در فصل پاییز سال 95، شاخص تورم این بخش نسبت به فصل تابستان 0.8 درصد کاهش یافت.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۲۰  
     رشد 5 درصدی تولید سنگ آهک پیربکران
     میزان تولید این مجتمع طی 10 ماهه سال جاری نسبت به برنامه، 5 درصد رشد یافت. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، احمد رادفر مدیر مجتمع سنگ آهک پیربکران که به مناسبت دهه فجر سخن می گفت،‌ با بیان این مطلب تصریح کرد: مجتمع سنگ آهک پیربکران از ابتدای فروردین تا پایان دی ماه امسال، یک میلیون و 130 هزار و 404 تن آهک تولید کرد که نسبت به برنامه تولید (یک میلیون و 80 هزار تن)، حدود 50 هزار و 404 تن بیشتر افزایش تولید داشت.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۹  
     شرکت های بزرگ سنگ آهن 21.7 میلیون تن کنسانتره تولید کردند
     میزان تولید سنگ آهن خام و کنسانتره شرکت های بزرگ معدنی طی 10 ماهه امسال، به ترتیب 7 و 2درصد رشد یافت. طی این مدت 27.7 میلیون تن سنگ آهن خام و 21.7 میلیون تن سنگ آهن کنسانتره تولید شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۹  
     آغاز عملیات اجرایی و افتتاح طرح های صنایع معدنی در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس
     مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس اعلام کرد: در دولت یازدهم عملیات اجرایی چندین طرح بخش معدن و صنایع معدنی با میلیاردها ریال سرمایه گذاری شروع یا افتتاح شده است. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، حسن خلج طهرانی به مناسبت ایام دهه مبارک فجر ضمن تشریح دستاوردهای منطقه ویژه خلیج فارس در دولت یازدهم گفت: با افتتاح طرح های مختلف صنعتی و معدنی در این منطقه ، فرصت های شغلی مستقیم و غیرمستقیم فراوانی برای جوانان بومی و استانی ایجاد شده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۹  
     سرمایه گذاری 8.6 میلیارد دلاری ایمیدرو برای طرح های ناتمام و غیرفعال
     تکمیل و راه اندازی 14 طرح ناتمام به ارزش 1.3 میلیارد دلار، فعال سازی 34 طرح غیرفعال به ارزش 7.3 میلیارد دلار را از جمله اقدام های ایمیدرو در دولت یازدهم عنوان کرد. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو،‌ محمد آقاجانلو مدیر صنایع معدنی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با اعلام این مطلب افزود: دیگر اقدام هایی که ایمیدرو در دولت یازدهم انجام داد، تعریف 16 طرح جدید با هزینه سرمایه گذاری بالغ بر سه میلیارد دلار است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۸  
     چشم انداز مثبت تقاضای فولاد ضدزنگ تا سال 2020
     مجله متال بولتن چشم انداز تقاضای جهانی فولاد ضد زنگ را مثبت و میزان تقاضای این محصول را در سال 2020 حدود 45 میلیون و 20 هزار تن پیش بینی کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، بر اساس پیش بینی های انجام شده تقاضای جهانی فولاد ضدزنگ در سال 2017 نیز با 4.16 درصد افزایش به 40میلیون و 10 هزار تن می رسد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۸  
     اجرای 24 طرح توسعه ای توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی
     مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران (ایمپاسکو) گفت: 24 طرح توسعه معادن و صنایع معدنی ایمیدرو و ایمپاسکو تحت مدیریت شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در حال اجرا است. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، وجیه ا... جعفری که به مناسبت دهه فجر سخن می گفت، با بیان این مطلب اظهار داشت: مجموع سرمایه گذاری طرح های فعال شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، بیش از70 هزار میلیارد ریال است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۱۸