•    
    •  
    • فرآیندها، استانداردها،اخبار و اطلاعیه ها
     حضور اقتصاددانان در معادن چادرملو و چاه گز یزد
     تعدادی از اقتصاددانان از معدن سنگ آهن چادرملو و چاه گز یزد دیدن کردند. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو جمعی از اقتصاددانان از معدن سنگ آهن چادرملو و چاه گز دیدن کردند که در جریان بازدید از این معادن، وسعت معادن و ذخیره عظیم سنگ آهن نظر اقتصاددانان را جلب کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۱/۰۱  
     برگزاری چهارمین اجلاس معاونان و مدیران منابع انسانی سازمان ایمیدرو
     چهارمین اجلاس معاونان و مدیران منابع انسانی سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران و شرکت های تابعه در سالن کنفرانس ساختمان مدیریت منطقه ویژه خلیج فارس در بندرعباس برگزار شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۳۰  
     پور عطار، مشاور رئیس هیات عامل ایمیدرو شد
     رئیس هیات عامل ایمیدرو طی حکمی، مجید پورعطار را به عنوان مشاور رئیس هیات عامل این سازمان منصوب کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی کرباسیان در این حکم آورده است: نظر به سوابق، تجارب ارزنده، شایستگی و تعهد جنابعالی به موجب این حکم به سمت مشاور رئیس هیات عامل منصوب می شوید.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹  
     رکورد قیمت سنگ آهن در 28 ماه گذشته
     سنگ اهن در ادامه مسیر رشد قیمت، به بالاترین حد خود در 28 ماه گذشته رسید. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، این خلاصه گزارشی است که وب سایت ماینینگ منتشر کرده است. طبق این گزارش قیمت واردات سنگ آهن شمال چین با 4.1 درصد رشد به 83.50 دلار در هر تن خشک رسید که بالاترین قیمت طی 28 ماه گذشته( از سپتامبر 2014تا دسامبر 2016) است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹  
     حضور اقتصاددانان در کارخانه های چادرملو،‌ فولاد غدیر و فولاد ارفع
     گروهی از اقتصاددانان کشور با حضور در مجتمع چادرملو از طرح های توسعه ای این شرکت دیدن کردند و در جریان فعالیت های این مجموعه قرار گرفتند. این گروه همچنین دیداری با مدیران شرکت های فولاد غدیر ایرانیان و فولاد ارفع داشتند و از سایت آن کارخانه ها دیدن کردند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹  
     اقتصاددانان از معادن سنگ آهن استان یزد دیدن می کنند
     جمعی از اقتصاددانان از امروز و در برنامه ای دو روزه، با هدف آشنایی با توانمندی های بخش معدن کشور از معادن و کارخانه های فرآوری سنگ آهن استان یزد دیدن می کنند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹  
     رییس جمهوری: رونق صنعت فولاد نشانه ای از تحرک اقتصادی است
     حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» گفت: رونق صنعت فولاد نشانه ای از تحرک اقتصادی است. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» رییس جمهوری اسلامی ایران، عصر سه شنبه در نهمین نشست خبری با خبرنگاران داخلی و خارجی با بیان مطلب فوق تصریح کرد: این نشان می دهد، آنهایی که می گویند رکود است و می گویند ما نمی بینیم چه اتفاقی افتاد، بروند همین فولاد را نگاه کنند، سال گذشته فولاد و ذوب آهن چه وضعی داشت و امسال چه وضعی دارد. این نشان می دهد یک حرکتی رخ داده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹  
     نخستین کارخانه فرآوری سنگ آهن کم عیار با فناوری ایرانی به تولید رسید
     نخستین کارخانه فرآوری سنگ آهن کم عیار کشور که با فناوری داخلی اجرا شده، به تولید رسید. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، رییس هیات عامل ایمیدرو با بیان این خبر تصریح کرد: این طرح، از یک سو نخستین پروژه جذب سرمایه گذار ایمیدرو در دولت یازدهم است که به مرحله راه اندازی می رسد و از سوی دیگر فناوری جدیدی است که توسط شرکت خصوصی داخلی به دست آمده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۲۸  
     رشد 33 درصدی تولید مس در سومین تولیدکننده بزرگ جهان
     تولید مس در سومین کشور تولیدکننده مس جهان در ماه نوامبر 33 درصد افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از مجله متال بولتن تولید معادن مس در پرو، سومین کشور تولید کننده مس جهان در نوامبر 2016نسبت به مدت مشابه سال گذشته 32.8 درصد رشد کرد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۲۸  
     نشست شرکت های بزرگ معدنی اروپا برای ورود به بازار معدن ایران
     خبرگزاری آلمانی دویچه وله گزارش داد که نمایندگان 17 شرکت حوزه صنایع و معادن، روز 13 ژانویه در شهر بوخوم آلمان برای حضور در بازار معدن ایران نشستی برگزار کردند. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، سایت اینترنتی دویچه وله در گزارشی نوشت: در این گردهمایی نمایندگانی از شرکت‌هایی از لهستان، چک و اسلواکی هم شرکت کردند. در نشست بوخوم شرکت‌های سامور، آیکوف و همچنین شرکت روهر مونتان گروپ حضور داشتند. شرکت روهر مونتان گروپ در تهران دفتر دارد و در حوزه‌های معادن، احداث تونل و سد‌سازی فعالیت می‌کند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۰/۲۷