•    
    •  
    • فرآیندها، استانداردها،اخبار و اطلاعیه ها
     واگذاری «امور خدماتی و پشتیبانی» طرح الکترود گرافیتی
     طرح ایجاد کارخانه الکترود گرافیتی برای واگذاری حجمی انجام امور خدماتی و پشتیبانی از متقاضیان دعوت به همکاری کرد. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، متقاضیان باید دارای گواهی تایید صلاحیت معتبر از اداره کار و امور اجتماعی ( در رشته خدمات) باشند. کارفرمای طرح ایجاد کارخانه الکترود گرافیتی، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران است و مدت اجرای پروژه 12 ماه درنظر گرفته شده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۱۳  
     کرباسیان: بخش معدن به تسهیلات مالیاتی یا سرمایه گذاری نیاز دارد
     رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: بخش معدن یکی از محورهای اصلی اقتصاد مقاومتی است و برای توسعه به تسهیلات مالیاتی یا سرمایه گذاری دولت نیاز دارد. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، مهدی کرباسیان که در برنامه زنده شبکه خبر سخن می گفت، افزود: معادن کوچک و متوسط ایران از نوسانات جهانی قیمت مواد معدنی در سال 2015 میلادی که هنوز هم ادامه دارد، آسیب دیدند؛ بنابراین نیاز به حمایت دولت برای بهره مندی از تسهیلات -برای یک دوره مشخص- دارند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۱۲  
     افزایش ذخایر معدنی با اکتشافات جدید ایمیدرو
     رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: بخش معدن یکی از محورهای اصلی اقتصاد مقاومتی است و برای توسعه به تسهیلات حمایتی دولت نیاز دارد. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، مهدی کرباسیان که در برنامه زنده شبکه خبر سخن می گفت، افزود: معادن کوچک و متوسط ایران از نوسانات جهانی قیمت مواد معدنی متاثر شدند، لذا نیاز به حمایت دولت برای بهره مندی از تسهیلات برای یک دوره دارند.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۰۹  
     گفت و گوی زنده شبکه خبر با رییس هیات عامل ایمیدرو ساعت 18.30
     گفت و گوی زنده شبکه خبر صدا و سیمای جمهوری اسلامی، با رییس هیات عامل ایمیدرو امروز ساعت 18.30 پخش می شود. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، ‌این گفت و گو با عنوان «طرح های دولت برای توسعه معادن» برگزار می شود که در آن مهدی کرباسیان معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و رییس هیات عامل ایمیدور به تشریح اقدامات گذشته و برنامه های جدید این بخش می پردازد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۰۹  
     افزایش 5 درصدی تولید معادن مس جهان
     میزان تولید معادن مس جهان طی 7 ماهه نخست سال 2016 میلادی، 4.4 درصد افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، جدیدترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG) حاکیست: میزان تولید معادن مس جهان از ابتدای ژانویه تا پایان ماه ژوئیه سال جاری میلادی، حدود 11 میلیون و 545 هزار و500 تن بود. در حالی که این رقم طی مدت مشابه سال گذشته، 10 میلیون و 988 هزار تن بود. از این میزان، 6 میلیون و 478 هزار تن مربوط به قاره «آمریکا»، 2میلیون و 398 هزار و 400 تن «آسیا»، یک میلیون و 65 هزار و 200 تن «آفریقا»، یک میلیون و 4 هزار و 600 تن «اروپا» و 599 هزار و 300 تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۰۹  
     استقبال از غرفه ایمیدرو در نمایشگاه رم
     غرفه ایمیدرو در نمایشگاه رم با استقبال مدیران و متخصصان بخش معدن و صنایع معدنی مواجه شد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، نمایشگاه ارایه توانمندی های ایران در بخش های مختلف صنعتی،‌ معدنی،‌ گردشگری و .... که در پایتخت ایتالیا-رم- طی روزهای 22 تا 26 نوامبر (2تا 6 آذر )برگزار شد،‌ مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت. سلمان نصر کارشناس اقتصادی و توسعه بازار ایمیدرو ،‌ به ارایه برنامه های این سازمان در جهت جذب سرمایه در بخش های فولاد،‌ سنگ آهن،‌ آلومینیوم، مس، طلا،‌ روی و همچنین امور زیربنایی و مناطق صنایع انرژی بر در سواحل جنوبی، پرداخت.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۰۷  
     حضور وزرای اقتصادی ایران و مدیران شرکت های جهانی در دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی
     دومین اجلاس بین المللی معدن و صنایع معدنی ایران (IMIS2)، روزهای 20 تا 21 آذر ماه جاری در تهران برگزار می شود. در این اجلاس، وزاری اقتصادی ایران و مدیران عامل شرکت های جهانی به عنوان سخنران کلیدی حضور دارند. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)،‌ این اجلاس دو روزه که با حضور مقامات عالی کشور و در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار می شود، تعداد زیادی از شرکت های داخلی و خارجی و همچنین مدیران عامل و کارشناسان داخلی حضور خواهند داشت.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۰۶  
     رشد بیش از 20درصدی تولید کنسانتره سنگ آهن معادن بزرگ
     شرکت های بزرگ معدنی کشور طی 7 ماهه سال 95، بیش از 17.8 میلیون تن کنسانتره آهن تولید کردند که حدود 21 درصد بیش از رقم تولید مدت مشابه سال گذشته محسوب می شود. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، تولیدکنندگان بزرگ سنگ آهن کشور شامل چادرملو، گل گهر، سنگان، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه و سنگ آهن مرکزی از ابتدای فروردین تا پایان مهرماه، 17 میلیون و 878 هزار و 440 تن کنسانتره تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 14 میلیون و 782 هزار و 935 تن بود که در مقایسه با تولید مدت مشابه سال گذشته با رشد 20.9درصد همراه شد.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۰۵  
     بسیج و ظرفیت بالای آن برای تحقق اقتصاد مقاومتی
     بسیج، به عنوان یکی از شاکله های درونی و برگرفته از ایمان راسخ و اعتقاد قلبی امت اسلامی به شمار می رود که از دیرباز و همزمان با ظهور اسلام تولد یافته و در میان ملت های مسلمان رشد کرده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۰۴  
     فراخوان جذب سرمایه گذار برای طرح های جدید اکتشافی ایمیدرو در آذرماه
     مدیر اکتشاف سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: با پیشرفت فعالیت های اکتشافی ایمیدرو و روشن شدن وضعیت آنومالی ها، در آذر ماه جاری برای اجرای پنج طرح اکتشافی ، فراخوان جذب سرمایه گذار اعلام می شود. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، علی اصغرزاده در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد که سه شنبه شب به طور زنده و با حضور داریوش اسماعیلی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس و کیوان جعفری طهرانی رئیس امور بین الملل انجمن سنگ آهن ایران برگزار شد، افزود: ایمیدرو بر اساس استراتژی های خود از سال 93 تصیم به توسعه اکتشافات معدنی گرفت که دو هدف داشت یکی با هدف تامین خوراک صنایع داخلی و دیگری برای توانمندسازی بخش خصوصی بود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۰۹/۰۳