•    
    •  
    • فرآیندها، استانداردها،اخبار و اطلاعیه ها
     گمرک، برای منطقه اقتصادی خلیج فارس، پارسیان و لامرد گواهی رفع تعهد ارزی صادر می کند
     دولت مناطق ویژه اقتصادی خلیج فارس،‌ پارسیان و لامرد را هم شامل رفع تعهدات ارزی سرمایه گذاران کرد. این اقدام با هدف تسهیل و یکسان شدن شرایط سرمایه گذاری برای مناطق ویژه اقتصادی صورت گرفته است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۱۰  
     پیشنهاد ایمیدرو برای همکاری با استرالیا در زمینه پودرآلومینا، بوکسیت و فولاد
     رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد: تشکیل کارگروه مشترک ایران و استرالیا با هدف گسترش حوزه ها و همچنین سرعت دادن در همکاری های مشترک است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۱۰  
     سرمایه گذاری هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی برای فرآوری سنگ آهن کم عیار
     مدیر امور معادن سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اعلام کرد: نخستین کارخانه فرآوری سنگ آهن های کم عیار هماتیتی در جلال آباد کرمان با سرمایه گذاری حدود یک هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی تا پایان سال افتتاح می شود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۰۹  
     دلایل افزایش تولید طلای استرالیا به بالاترین میزان 17 سال اخیر
     دلایل افزایش تولید طلای استرالیا به بالاترین میزان 17 سال اخیر اعلام شد. رویترز یکی از مهمترین عوامل این پدیده را ‌رشد نرخ دلار عنوان کرده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۰۹  
     فولاد ایران،‌ سال میلادی را با رشد 11درصدی شروع کرد
     سایت انجمن جهانی فولاد گزارش داد: میزان تولید فولاد ایران در نخستین ماه 2017 میلادی، 11.4 درصد افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، بر اساس گزارش انجمن جهانی فولاد (Worldsteel Assosiation)، ایران در ماه ژانویه 2017 میلادی، یک میلیون و 520 هزار تن فولاد خام تولید کرد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته میلادی، یک میلیون و 365 هزار تن بود.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۰۹  
     پیشنهاد تشکیل کارگروه ایران و استرالیا برای توسعه همکاری های معدنی
     رییس هیات عامل ایمیدرو در نشست با هیات استرالیایی پیشنهاد تشکیل کارگروه با هدف تقویت همکاری های معدنی و اجرای پروژه های مشترک در این بخش را ارایه کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)،‌ وزیر توسعه اقتصادی، منابع و حمل نقل ایالت ویکتوریا و تنی چند از مقامات وزارت صنعت و تجارت که به همراه سفیر آن کشور در ایران،‌ با رییس هیات عامل ایمیدرو، دیدار می کرد، پتانسیل های معدنی ایران را فرصتی برای توسعه همکاری ها دانست.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۰۹  
     رشد اقتصادی با نگاه اقتصاد مقاومتی، در بنگاه ها پدید می آید
     حسین عبده تبریزی اقتصاددان و صاحبنظر اقتصادی با اشاره به موقعیت دشوار بانک ها در ایجاد تحرک در اقتصاد کشور گفت: رشد اقتصادی در بنگاه ها اتفاق می افتد و این امر در راستای اقتصاد مقاومتی است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۰۹  
     ارزش ذخایر کشف شده به 4.2 میلیارد دلار می رسد
     مدیر عامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران گفت: ارزش ذخایر کشف شده به بیش از 4.2 میلیارد دلار می رسد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، وجیه ا... جعفری که در گردهمایی مدیران ایمیدرو در منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس سخن می گفت، تصریح کرد: با کمک ایمیدرو 20 میلیون دلار در حوزه اکتشاف سرمایه گذاری کرده ایم که حاصل این میزان هزینه، کشف ذخایر معدنی به ارزش بیش از 4.2 میلیارد دلار است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۰۹  
     آماده صدور 15 میلیون تن فولاد شویم
     عبدالمجید شریفی مدیر عامل شرکت ملی فولاد ایران گفت: برای صادرات 15 میلیون تن فولاد در برنامه چشم انداز آماده باشیم. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، شریفی که در گردهمایی مدیران ایمیدرو در منطقه ویژه خلیج فارس سخن می گفت، تصریح کرد: آماده سازی برای افزایش ظرفیت تولید، زیرساخت ها، انرژی و ... از حمله ملزومات صادرات فولاد در افق چشم انداز 1404 است. در آن سال ظرفیت تولید فولاد کشور به 55میلیون تن خواهد رسید که 15 میلیون تن از این رقم به صادرات اختصاص خواهد داشت.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۰۹  
     غرفه متفاوت ایمیدرو در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست
     غرفه ایمیدرو با طرحی متفاوت (سبک سنتی) در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست برپا شده است.
     تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۵/۱۲/۰۸