سال جهش تولید
X
   
 
  • گوهر سنگ ها
   برگزاری دوره های آموزشی تراش گوهرسنگ در 31 مرکز استان با راهبری ایمیدرو
   طبق مفاد تفاهم نامه بین ایمیدرو و سازمان فنی حرفه ای کشور، دوره‌های آموزشی تربیت تراشکاران خبره برای تراش گوهرسنگ، در 31 مرکز استان‌ طی چهار مرحله برگزار می‌شود.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۱/۰۲/۲۰  
   آماده ورود به اشتغال 200 نفر هنرجو در صنعت گوهرسنگ
   مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو اعلام کرد: طی سال 99 و امسال، 200 نفر هنرآموز در دپارتمان ملی آموزش تخصصی فردوس، آموزش های مهارتی را گذراندند و آماده ورود به اشتغال در صنعت گوهر سنگ شدند.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۱۰/۲۸  
   اولین پروژه پژوهشی یونیدرو در حوزه گوهرسنگ‌ها
   پروژه پژوهشی «مطالعه و پژوهش در خصوص بهسازی پلیمری و شیمیایی فیروزه‌های ایران» با هدف ایجاد ارزش افزوده برای این کانی جواهری و بهسازی پلیمیری و شیمیایی فیروزه‌های کم عیار آغاز به کار کرد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۹/۰۱  
   برگزاری کنفرانس "شیمی و ژئوشیمی فلزات گرانبها، گوهرها و گوهرسنگ‌ها"
   طرح توسعه صنعت گوهرسنگ کشور با همکاری انجمن علوم و فناوری‌های شیمیایی ایران، ششمین کنفرانس علوم و فناوری‌های شیمی‌کاربردی با عنوان"شیمی و ژئوشیمی فلزات گرانبها، گوهرها و گوهرسنگ‌ها" را 29 و 30 آذرماه سال جاری برگزار می‌کند.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۷/۲۴  
   برنامه راه اندازی مرکز آموزش نیروی ماهر فرآوری گوهرسنگ در تایباد
   راه اندازی مرکز آموزش نیروی ماهر فرآروری گوهرسنگ با حمایت ایمیدرو در این شهرستان مورد توجه است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۶/۲۸  
   برای توسعه صادرات سنگ تزئینی و قطع دست دلالان خارجی چه باید کرد؟
   دبیرکل انجمن سنگ تزئینی ایران گفت: توسعه صادرات سنگ‌های تزئینی و قطع دست دلالان خارجی از بازار ایران، با ایجاد یک هلدینگ قدرتمند صادراتی به‌ویژه در بخش فرآوری امکان‌پذیر است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۶/۱۸  
   تعیین 8 استراتژی برای توسعه صنعت گوهرسنگ ها توسط ایمیدرو
   مجری طرح توسعه صنعت گوهرسنگ با بیان اینکه ایمیدرو دو دوره پنج ساله برای توسعه صنعت گوهرسنگ ها تدوین کرده است، گفت: در دوره 1400 تا 1405، پنج استراتژی و در دوره 1405 تا1410، سه استراتژی با برنامه‌های مختلف تعریف شده است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۶/۱۷  
   سند ملی توسعه صنعت گوهرسنگ کشور ابلاغ شد/ایمیدرو؛ مسئول دبیرخانه ستاد و شورای راهبری صنعت گوهرسنگ
   سند ملی صنعت گوهرسنگ کشور با همت سازمان توسعه و نوسازی معدن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) در هفت فصل تهیه و توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت مصوب و به سازمان های ذیربط، ابلاغ شد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۶/۰۷  
   تسهیل در راه اندازی باشگاه صادراتی فعالان زنجیره صنعتی فلزات گرانبها و گوهرسنگ‌ها/ تولید طلا به یک رشته فعالیت زنده مبتنی بر ساخت داخل تبدیل شود
   عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس گروه اقتصادی معاونت بررسی دفتر مقام معظم رهبری بر ضرورت تسریع در راه اندازی باشگاه فعالان زنجیره صنعتی فلزات گرانبها و گوهر سنگ‌ها تاکید کرد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۵/۱۳  
   آماده راه‌اندازی شهرک‌های تخصصی صنعتی یا صنفی فلزات گرانبها و گوهرسنگ‌ها هستیم
   معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: آماده راه اندازی شهرکهای تخصصی صنعتی یا صنفی فلزات گرانبها و گوهرسنگ‌ها در کلان شهرها در راستای سند راهبردی و برنامه توسعه این زنجیره صنعتی هستیم.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۵/۱۳