سال جهش تولید
X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۱۳
  • مزیت های منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس، هرمزگان را به قطب فولاد تبدیل کرد

   مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس گفت: این منطقه به دلیل برخورداری از زیرساخت های ریلی، هوایی و دریایی بهترین مکان برای حضور سرمایه گذاران صنعت فولاد است.
   مزیت های منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس، هرمزگان را به قطب فولاد تبدیل کرد

   به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، مسعود هندیان افزود: حضور در مهمترین نقطه راهبردی جهان و دسترسی به آب های آزاد، وجود منابع عظیم انرژی نفت و گاز و پالایشگاه و همجواری استان هرمزگان با مهمترین معادن سنگ آهن از جمله مزیت های سرمایه گذاری در منطقه ویژه معدنی خلیج فارس است.
   وی ساخت و راه اندازی فولاد هرمزگان را به عنوان نمونه موفق صنعت فولاد در منطقه ویژه برشمرد و گفت: در حال حاضر نیز زمینه های فراوانی برای تکمیل زنجیره فولاد دارای ظرفیت خالی است که به سرمایه گذاری نیاز دارد.
   هندیان افزوده شدن 2500 هکتار به محدوده منطقه ویژه صنایع معدنی را اقدامی مثبت و موثر از سوی دولت برای رشد و توسعه صنایع معدنی ذکر کرد و افزود: این اقدام جوابگوی تقاضای روزافزون سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای حضور در این منطقه است.
    به گفته وی پیش از این دهها سرمایه گذار برای دریافت زمین از منطقه ویژه در نوبت قرار داشتند که با این اقدام به سهولت زمین دریافت خواهند کرد.
   هندیان در عین حال تصریح کرد: واحدهایی که در این منطقه احداث شده است، با استفاده از مزیت های منطقه به رشد سریع در تولید و صادرات دست یافته اند.
   وی افزود: ارزش صادرات از منطقه ویژه صنایع معدنی در حال حاضر سالانه 750 میلیون دلار است.
    

   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.